УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
"03" грудня 2010 р. Справа № 19/56-Б.
Суддя Макаревич В.А. , розглянувши матеріали за заявою ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції (м. Бердичів)
до боржника ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" (м.Бердичів, Житомирської області)
про визнання банкрутом
30.11.2010 р. до господарського суду надійшла заява від ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції ( м. Бердичів) вих. № 17544/10-10 про порушення справи про банкрутство ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" ( м. Бердичів, Житомирської області).
Відповідно до статті 13 Закону №2343 право запропонувати кандидатуру розпорядника майна належить ініціюючому кредитору. Однак забезпечення реалізації зазначеного права можливе при дотриманні нижче наведених умов.
Відповідно до частини 1 ст. 11 Закону № 2343, якщо при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство призначити розпорядника майна неможливо, розпорядник майна призначається у підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2343, розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України. Окрім того, відповідно до ч.3 ст. 3-1 Закону до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії осіб, наведених в цитованій нормі Закону.
Відповідно до статті 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом № 2343.
Відповідно до ст. 12 Закону господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, в тому числі, визначених статтею 67 ГПК України.
Господарський суд, розглянувши подані ініціюючим кредитором докази, вважає за необхідне вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони посадовим особам боржника та власникам його майна, а також податковій інспекції за місцем знаходження боржника вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того, що знаходиться у податковій заставі, реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи боржника, створення юридичних осіб або прийняття рішення про участь в інших юридичних особах, створення філій і представництв, а також зупинити стягнення на підставі виконавчих документів або інших документів, за якими стягнення здійснюється у безспірному порядку.
При вжиті заходу щодо забезпечення грошових вимог кредиторів як зупинення виконавчого провадження господарський суд враховує положення Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство", і зокрема:
- п. 41 про те, що відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону № 2343 протягом дії мораторію, зокрема, забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства. Дія мораторію поширюється на вимоги кредиторів незалежно від моменту порушення виконавчого провадження за такими вимогами. Відповідно до пункту 8 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у випадках порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, введеного господарським судом, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника) до порушення провадження у справі про банкрутство, які до ліквідаційної маси не включаються і на них не поширюються заходи щодо забезпечення грошових вимог кредиторів. Тому не підлягає зупиненню виконавче провадження, яке знаходиться на зазначеній стадії і здійснюється за виконавчими документами;
- п.42 про те, що дія мораторію не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, а тому не підлягає зупиненню виконавче провадження за виконавчими документами, які підтверджують ці категорії вимог;
- п. 43 про те, що дія мораторію поширюється виключно на вимоги виконавчих документів, що одержані кредиторами за їх позовами або безспірними вимогами зобов'язально-правового характеру на всі види забезпечення виконання зобов'язань неплатоспроможного боржника, зокрема зупиняє заходи звернення стягнення на заставлене майно та майно, яке знаходиться у податковій заставі на задоволення вимог кредиторів, забезпечених заставою майна боржника, на вимоги щодо стягнення фінансових санкцій за порушення норм антимонопольного, банківського, валютного законодавства, законодавства про цінні папери, про ціноутворення тощо.
Відповідно до статті 4-5 та 115 ГПК України ухвали господарського суду, в тому числі, про вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
На підставі п. 8 ст. 34 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» , ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та керуючись ст. 67 ГПК України, ст.ст. 8,11-13 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" ( м. Бердичів, вул. Чапаєва, 4, Житомирської області, ідентифікаційний код 35461195).
3. Справу призначити до розгляду в підготовчому засіданні на "04" січня 2011 р. о 10:00 у приміщенні господарського суду за адресою: 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65 кімн. № 409.
4. Заявнику ОСОБА_1 ОДПІ надати господарському суду:
- надати докази про наявність на день розгляду справи у підготовчому засіданні основної суми заборгованості по податкових зобов'язаннях в сумі не менше 300 мінімальних розмірів заробітних плат;
- оригінали документів, подані в обгрунтування заявлених вимог у копіях;
- довідку з ЄДРПОУ про включення боржника до цього реєстру, видану напередодні судового засідання.
5. Боржнику ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" надати господарському суду відзив на заяву про порушення справи, який повинен містити:
- наявні у боржника заперечення щодо вимог заявника;
- загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам підприємства, а також заборгованості по податках і зборах;
- відомості про наявне у підприємства майно, в тому числі дебіторську заборгованість та грошові кошти, назви та поштові адреси обслуговуючих підприємство банківських установ.
- Статут підприємства та його належним чином засвідчену копію;
- відомості про власників майна боржника, їх повну назву та юридичну адресу;
- довідку про включення підприємства до ЄДРПОУ станом на дату підготовчого засідання;
- Свідоцтво про державну реєстрацію єдиного зразка, видане відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та його належним чином засвідчену копію.
6. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
7. З метою забезпечення грошових вимог кредиторів:
а) заборонити посадовим особам боржника та власникам його майна, а також податковій інспекції за місцем знаходження боржника вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того що знаходиться у податковій заставі, реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи боржника.
б) зупинити виконавче провадження по стягненню з боржника заборгованості на підставі виконавчих документів або інших документів, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
8. ВДВС ОСОБА_1 міськрайонного управління юстиції надіслати на адресу суду не пізніше дати проведення підготовчого засідання суду копії постанов про зупинення виконавчих проваджень за вимогами на які поширюється дія мораторію.
9. ОСОБА_1 ОДПІ звільнити майнові активи боржника ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" з податкової застави.
10. Головному управлінню статистики в Житомирській області надати довідку про включення до ЄДРПОУ ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю "Запіс" не пізніше дати судового засідання.
11. Державному реєстратору ОСОБА_1 міської ради надіслати на адресу господарського суду не пізніше дати судового засідання довідку з ЄДР про внесення відомостей про судове рішення про порушення провадження у справі про банкрутство згідно запиту.
12. Явка уповноважених представників заявника та боржника в засідання суду обов’язкова.
.
Суддя Макаревич В.А.
1 - у справу;
2 - заявнику (рек. з повідомленням),
3 - боржнику (рек. з повідомленням),
4- Сектору з питань банкрут. у Житомирській області
5 - ВДВС ОСОБА_1 міськрайонного (рек.)
6 - державному реєстратору ОСОБА_1 міської ради з запитом
7- Головному управлінню статистики в Житомирській області
8 - Бердич. міс. суду
Арбітражний керуючий. Дата призначення розпорядника майна . Дата введення мораторію .
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2010 |
Оприлюднено | 11.08.2015 |
Номер документу | 47987033 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Макаревич В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні