cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"06" серпня 2015 р. Справа № 903/643/15 за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Автопроміндустрія", м.Луцьк
про банкрутство
про банкрутство
Суддя: Шум М.С.
встановив: ухвалою суду від 23.06.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Автопроміндустрія", визнано безспірні грошові вимоги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області до боржника в сумі 7 470 517 грн. 14 коп., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Автопроміндустрія", введено процедуру розпорядження майном боржника, озпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Автопроміндустрія" призначено арбітражного керуючого Куца Ігоря Ярославовича.
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Автопроміндустрія" опублікована на сайті Вищого господарського суду України 24.06.2015 року.
Ухвалою суду від 04.08.2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.
Розпорядник майна боржника Куц І. Я. через канцелярію суду подав клопотання №02-18/97 від 27.07.2015 року, в якому просить суд зобов'язати директора ТзОВ «Автопроміндустрія» передати розпоряднику майна боржника ряд документів, а також вчинити дії щодо організації та забезпечення проведення інвентаризації майна ТзОВ «Автопроміндустрія».
Клопотання обґрунтоване тим, що 26.06.2015 року на адресу ТзОВ «Автопроміндустрія» було надіслано низку запитів і повідомлень керівнику в тому числі щодо передачі документів, які стосуються діяльності товариства-боржника. Станом на 27.07.2015 року запитувана інформація та документи розпоряднику майна не надані, про причини ненадання не повідомлено.
13.07.2015 року розпорядником майна здійснено вихід за юридичною адресою ТзОВ «Автопроміндустрія», пр. Пр. Грушевського, 30, офіс 508, м.Луцьк. За результатами виходу встановлено, що підприємство-боржник за заначеною адресою не знаходиться, про що складено відповідний акт.
Відповідно до ст. 22 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.
Розпорядник майна зобов'язаний:
розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому цим Законом порядку;
вести реєстр вимог кредиторів;
повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог;
вживати заходів для захисту майна боржника;
аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках;
виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;
скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення;
надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство;
надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника;
не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;
брати участь у розробці плану санації у випадках, передбачених цим Законом, та за можливості проведення санації боржника розробити разом з боржником не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство план санації боржника та подати його на розгляд комітету кредиторів;
виконувати інші повноваження, що передбачені цим Законом.
Ненадання керівником боржника арбітражному керуючому запитуваних ним документів і інформації, так само як і невчинення дій з організації та забезпечення проведення інвентаризації майна боржника унеможливлює реалізацію розпорядником майна заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, перешкоджає проведенню аналізу його фінансового становища, а також визначенню наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів, що в свою чергу може призвести до завдання шкоди майновим інтересам боржника і кредиторів.
Враховуючи викладене, з метою недопущення неналежного збереження активів та документів боржника та у зв'язку з необхідністю здійснювати представництво інтересів боржника та виконання покладених на розпорядника майна повноважень, суд вважає за необхідне клопотання арбітражного керуючого Куца І. Я. задоволити.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України визначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ст.ст. 4, 45 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
В п. 12 постанови пленуму Вищого господарського суду України «Про судове рішення» від 23.03.2012 року №6 зазначено, що ухвали господарських судів набирають законної сили в день їх винесення, якщо інше не передбачено законом (зокрема, частинами п'ятою та шостою статті 122 11 ГПК).
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 2, 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4, 4-5 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання розпорядника майна ТзОВ «Автопроміндустрія» Куца І. Я. задоволити.
2. Зобов'язати директора ТзОВ «Автопроміндустрія» Полякова Руслана Валерійовича у семиденний термін з дня набрання даною ухвалою суду законної сили передати розпоряднику майна ТзОВ «Автопроміндустрія» Куцу Ігорю Ярославовичу запитані ним документи та інформацію, а саме: «Про охорону майна», «По формах», «Про заробітну плату, аліменти, авторську винагороду», «Про статутні документи», «Про документи фінансової та статистичної звітності»; «Про реалізації», «Про застави, оренди, інвентаризації», «Про земельні ділянки та нерухомість», «Про рух грошових коштів», «Про об'єкти соцпризначення і державні об'єкти», «Про штатний розклад».
3. Зобов'язати директора ТзОВ «Автопроміндустрія» Полякова Руслана Валерійовича у п'ятиденний термін з дня набрання даною ухвалою суду законної сили вчинити дії щодо організації та забезпечення проведення інвентаризації майна ТзОВ «Автопроміндустрія» (проспект Президента Грушевського, 30, офіс 508, м.Луцьк, код ЄДРПОУ 34148335).
4. Ухвала господарського суду набирає чинності з дня її винесення судом, тобто 06.08.2015 року.
5. Ухвала дійсна для пред'явлення до органів ДВС до 07.08.2016 року.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2015 |
Оприлюднено | 11.08.2015 |
Номер документу | 47999780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні