ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"17" серпня 2011 р. Справа № 5023/5991/11
вх. № 5991/11
Суддя господарського суду Швидкін А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
За участю представників сторін:
боржника - ОСОБА_1
представника боржника - ОСОБА_2 (дов. № 1001 від 16.08.2010р.);
арбітражного керуючого - ОСОБА_3М.(ліц. серії АВ № 482053 від 17.08. 2009),
Розглянувши справу за заявою
ФОП ОСОБА_1, м. Харків
до ФОП ОСОБА_1, м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: : 61022, м. Харків, вул. Петровського, б. 33, кв. 8 (надалі боржник), звернулася до господарського суду Харківської області з заявою про порушення справи про банкрутство відносно неї.
Відповідно до ст.1 ГПК - підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ст.2 ГПК України - господарський суд порушує справи про банкрутство за письмовою заявою будь-кого з кредиторів, боржника.
Відповідно до ч.1, ч. 3 ст.128 ГК України - громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу; громадянин може здійснювати підприємницьку діяльність: безпосередньо як підприємець або через приватне підприємство, що ним створюється, тощо.
Відповідно до ч.1 ст.58 ГК України - суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Частиною 1 статті 104 ЦК України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Згідно вимог статті 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Статтею 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, зокрема, що інформація про прийняття фізичною особою рішення щодо припинення підприємницької діяльності підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Виходячи з вимог статті 51, частини 4 статті 105 ЦК України, ст.. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що вирішили припинити власну підприємницьку діяльність, покладено обов'язок, для належного з'ясування кола кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, опублікувати в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про прийняте рішення щодо припинення підприємницької діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.1 ст.47 розділу VI Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» - правила, передбачені цією статтею, застосовуються до відносин, пов'язаних з визнанням громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності (далі - громадянина-підприємця) банкрутом.
Як свідчать матеріали справи, боржник здійснював підприємницьку діяльність та набув статусу суб'єкта підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію серії В00 №968582, місце проведення державної реєстрації Виконавчий комітет Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації 11.01.2001 р. Боржник перебуває на податковому обліку у ДПІ у Київському районі м. Харкова, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків № 3564 від 26.11.2007р.
З урахуванням ст.ст.1, 2 ГПК України, ст. ст. 52,53 ЦК України, ст. ст.58, 128 ГК України, ст.ст. 5, 47-49 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» господарським судом Харківської області було порушено провадження по справі про банкрутство за заявою боржника.
В судовому засіданні 17.08.2011 року боржник особисто, а також його представник повідомили, що підтримують в повному обсязі заяву про порушення провадження у справі про банкрутство, просять суд визнати банкрутом фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 та відкрити ліквідаційну процедуру, у зв'язку з неможливістю сплатити заборгованість всім кредиторам за вимогами пов'язаними зі здійсненням нею підприємницької діяльності боржника.
До господарського суду 03.08.2011 року надійшла заява на участь у справі в якості ліквідатора від арбітражного керуючого ОСОБА_3 (ліцензія на право заняття діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 482053 від 17.08.2009року, місце проживання: 62403, Харківська область, Харківський р-он, Бабаївська с/рада, АДРЕСА_1).
Присутня в судовому засіданні арбітражний керуючий ОСОБА_3 підтвердила свою згоду на участь у справі в якості ліквідатора та зазначила, що не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до ст.ст.1, 3-1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , не має судимостей за вчинення корисливих злочинів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення боржника та його представника, арбітражного керуючого суд встановив наступне.
30.03.2011р. фізична особа-підприємець ОСОБА_1 прийняла рішення про припинення підприємницької діяльності на тій підставі, що в подальшому її продовження є недоцільним, а погасити заборгованість, яка виникла перед кредиторами у зв'язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності у повному обсязі виявилося неможливим. Окрім того, рішенням визначено строк для прийняття претензій кредиторів - два місяці з моменту опублікування оголошення про припинення підприємницької діяльності.
У відповідності до приписів ст.ст. 104,105,110,111 Цивільного кодексу України, ст. 60 Господарського кодексу України фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 були проведені наступні заходи щодо припинення підприємницької діяльності.
30.03.2011р. на підставі рішення про припинення підприємницької діяльності було видано наказ № 30/03/11-1 про призначення ліквідаційної комісії та її голови - ОСОБА_1.
У відповідності до вимог п. 9 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» до державного реєстратора боржником направлено рішення від 30.03.2011р. про припинення підприємницької діяльності, на підставі чого державним реєстратором внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру.
Як свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії АЄ № 255950 станом на 10.06.2011р. державним реєстратором внесено запис про стан фізичної особи - підприємця - «в стані припинення підприємницької діяльності».
В офіційному спеціалізованому друкованому засобі масової інформації - «Бюлетені державної реєстрації» № 174(9) від 31.03.2011р. розміщено оголошення № 14822 про прийняття рішення ФОП ОСОБА_1 про припинення своєї підприємницької діяльності.
Окрім того, в офіційному виданні Харківської обласної ради - газеті «Слобідський край» № 43 від 09.04.2011р. розміщено аналогічне оголошення.
Відповідно до Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) з метою повідомлення органу державної податкової служби про припинення підприємницької діяльності 30.03.2011р. боржником було подано заяву про припинення платника податків Форми № 8-ОПП до ДПІ у Київському районі м. Харкова.
Всі відомі кредитори боржника були належним чином повідомлені про прийняте суб'єктом підприємницької діяльності рішення, окрім того, на адресу кожного направлені відповідні повідомлення-запити щодо кредиторських вимог до боржника.
Всі вимоги, які надійшли на адресу боржника у встановлений двохмісячний строк були розглянуті боржником та визнані в повному обсязі, про що направлені відповідні повідомлення окремо кожному кредитору.
Так, боржник має зобов'язання перед наступними кредиторами:
1) Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4 (адреса: 61103, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2), сума боргу: 400000,00 грн.; підстава: договір поставки від 12.04.2010 року., укладений з метою здійснення підприємницької діяльності. Заборгованість підтверджується: наказом господарського суду Харківської області по справі № 39/138-10 від 22.10.2010 про стягнення з ФОП ОСОБА_1 на користь ФОП ОСОБА_4 суми заборгованості у розмірі 400 000,00 грн.; постановою державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 16.11.2010 року) на виконання наказу господарського суду Харківської області від 22.10.2010р. по справі № 39/138-10; платіжною вимогою дорученням від 15.11.2010р., повернутою банком без виконання у зв'язку з перевищенням суми, яка знаходиться на банківському рахунку зазначеної платником суми згідно Інструкції НБУ про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті №22 від 21.01.2004 року.
2) Товариством з обмеженою відповідальністю «Регіон-стандарт» (адреса 61166, м. Харків, вул. Кримська 8, код ЄДРПОУ 31938533), сума заборгованості: 128 000,00 грн., підстава: договір № 44/Р про поворотну фінансову допомогу від 22 грудня 2008 року, укладений з метою здійснення підприємницької діяльності. Заборгованість підтверджується: актами звірки взаєморозрахунків, підписаним обома сторонами.
3) Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 (адреса АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_3), сума заборгованості 50 000,00 грн., підстава договір № 08-01/10 про обслуговування комп`ютерної техніки, програмного забезпечення та технічної підтримки інформаційних (комп`ютерних) систем від 08 січня 2010 року, укладений з метою здійснення підприємницької діяльності. Заборгованість підтверджується: актом 31-03/10 від 31.03.2010 року прийому-передачі наданих послуг за договором № 08-01/10 від 08.01.2010 року.
4) Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_6 (адреса 62433, Харківська обл., м. Люботин, вул. Шмідта 8, ідентифікаційний код НОМЕР_4), сума заборгованості - 50 180,00 грн., підстава: договір поставки № 09/09 від 25.09.2009 року, укладений з метою здійснення підприємницької діяльності. Заборгованість підтверджується: видатковою накладною №48 від 25.09.2009 року до договору поставки № 09/09 від 25.09.2009 року.
Відповідно до абзацу 8 ст. 1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
В судовому засіданні боржник повідомив, що зазначені договори укладалися з метою здійснення підприємницької діяльності, однак, у зв'язку з тяжким фінансовим станом сплатити визначені умовами договорів суми виявилося неможливим.
Всі заявлені вимоги визнаються боржником у повному обсязі, що можна вважати ознакою безспірності заявлених вимог кредиторів.
Окрім того, у боржника маються зобов'язання перед ПАТ КБ «Приватбанк» за наступними кредитними угодами.
21.12.2007р.між боржником та ПАТ КБ «Приват Банк» укладено кредитний договір №56/А-07, за яким боржником отримано кредит у розмірі 420 000,00 (чотириста двадцять тисяч) доларів США, в забезпечення виконання якого було укладено договір іпотеки б/н. Предметом іпотечної угоди є надання боржником в іпотеку майна, яке належить йому на праві власності: нежитлових приміщень підвалу №№ I-VII, IIIa, Va; цокольного поверху №№ 5а, 5б, 5в, 6, 7, 8а, 8б, 9, 10, 11, 12, 12а, IX, IXб, IXв, IXг, Xа, Xб, X, XIа; 1-го поверху №№ 11-18, 18а, 18б, 19, 19а, 20, 31-38, 38а, 39-42, 42а, 21, 21а, 21б, 21в, 21г, XIV-XVI, XX; 2-го поверху №№ 43-46, 46а, 46б, 49-53, 53а, XXI, XXII в літ. А-2 загальною площею 1492,9 кв. м., що розташовані за адресою м. Харків, вул. Кубасова 20.
Згідно листа Харківського регіонального управління ПАТ КБ «ПриватБанк» (вих. №1028/ПМ від 10.01.2011) заборгованість за даним кредитним договором становить 530805,92 доларів США, яка складається з наступного: 322649,14 доларів США - заборгованість за кредитом; 159744, 12 доларів США - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 48412,66 доларів США - пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором.
Згідно із кредитним договором № HAG7GA00000018 від 28.11.2007 р., укладеним між ПАТ КБ «ПриватБанк» та боржником останньому надано кредитні кошти у вигляді поновлюваної лінії у розмірі 184848,65 доларів США на будівництво та ремонт жилого будинку. Забезпеченням виконання зобов'язань перед банком за даним договором виступає договір іпотеки б/н від 28.11.2007, нежитлових приміщень 1-го поверху №1-1-:-1-12, 2-1, 2-3-:-2-6, загальною площею 143,8 кв. м. в літ. «А-5», розташованих за адресою м. Харків, вул. Кримська 8, які належать ОСОБА_1 на праві власності.
Згідно листа Харківського регіонального управління ПАТ КБ «ПриватБанк» (вих. № 25.0.0.0.0/1-54 від 16.01.2010) заборгованість за даним кредитним договором становить 226 802,84 доларів США, з яких 182 102,09 доларів США - сума кредиту, 1 737,26 доларів США - сума процентів, 27 364,96 доларів США - прострочена заборгованість за процентами, 5 086,31 доларів США - сума комісії, 10 512,22 доларів США - пеня.
Окрім того, за кредитним договором № HAG7GA00000006 від 18.04.2007р. та укладеним в забезпечення даного кредитного договору іпотеки квартири № HAG7GA00000006 від 19.04.2007р. існує заборгованість перед ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» в сумі 4255125,38 грн.
Боржник належним чином повідомив банк про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності, просив надати інформацію стосовно заборгованості перед банком, однак, на адресу боржника у встановлений строк заяв з грошовими вимогами не надходило.
Відповідно до матеріалів справи, а саме, довідки КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» № 2391372 від 01.07.2011р., за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на наступне майно: квартиру АДРЕСА_4; нежитлові приміщення, загальною площею 1492,9 кв.м. в літ. «А-2» по вул. Кубасова 20; нежитлові приміщення, загальною площею 143,8 кв.м. в житловому будинку літ. «А-5» за адресою вул. Кримська, 8.
Оціночна вартість зазначеного майна, згідно з висновками про вартість майна суб'єкта оціночної діяльності ФОП ОСОБА_7 становить:
- квартири АДРЕСА_5 - 965540,00 грн. (висновок №
3-3/06/11 від 17.06.2011р.);
- нежитлових приміщень, загальною площею 1492,9 кв. м. в літ. «А-2» по вул. Кубасова 20 в м. Харків - 1769070,00 грн. (висновок № 3-1/06/11 від 17.06.2011р.);
- нежитлових приміщень, загальною площею 143,8 кв. м. в житловому будинку літ. «А-5» за адресою вул. Кримська, 8 в м. Харків - 340810,00 грн. (висновок № 3-2/06/11 від 17.06.2011р.).
У відповідності до ст. 320 ЦК України передбачає, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності , крім випадків, встановлених законом.
Вказані приміщення, які були придбані боржником за кредитні кошти банку, в подальшому мали використовуватися для здійснення підприємницької діяльності, а саме, здавання в оренду з метою одержання прибутку.
Іншого майна, яке належить боржнику на праві власності за ФОП ОСОБА_1 не зареєстровано, про що свідчать відповідні довідки Міської інспекції Держтехнагляду (довідка № 302 від 14.06.2011р.), УДАІ УМВС України в Харківській області ( довідка № 4335 від 15.06.2011р.), Управління Держкомзему у м. Харків (довідка № 3056/07 від 24.06.2011р.).
Відомості про активи та заборгованість боржника підтверджуються результатами інвентаризації, проведеної на підставі наказу голови ліквідаційної комісії №30/03/11-2 від 30.03.2011р. і відповідно до Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 р. № 69.
Також за результатами проведеної боржником оцінки та інвентаризації майна було встановлено наступне.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не має у власності майна, що не є предметом іпотеки; не має заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язань перед бюджетом по податках і зборах (обов'язкових платежах), що підтверджується довідками УПФУ в Київському районі м. Харкова (№ 3825/27-03 від 14.02.2011р. та № 18383-27/03 від 20.06.2011р.), Харківського міського центру зайнятості (№ 12702 від 24.09.2010р.), ДПІ у Київському районі м. Харкова (№ 2464/10/24-022 від 16.02.2011р. та № 276 від 29.06.2011р.); не має заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди; не має найманих працівників, а також дебіторської заборгованості.
Як свідчить довідка ПАТ КБ «Приватбанк» № 08.7.0.0.0./110214100642 від 14.02.2011р. на рахунку, який належить Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 залишок грошових коштів складає 480,04 грн. В інших банківських установах на поточних рахунках залишок грошових коштів відсутній.
Отже, загальна сума кредиторської заборгованості боржника складає 10921447,19 грн., в т.ч. заборгованість за товари, роботи, послуги - 628180,00 грн., 10293267,19грн. - заборгованість за кредитними договорами.
Загальна сума вартості майна, яке належить боржнику на праві власності складає 3075420,00 грн.
Таким чином, судом встановлено, що сума кредиторської заборгованості явно перевищує вартість майна, яке належить боржнику на праві власності, окрім того, дане майно є предметом іпотеки і, як слід, на нього не може бути звернено стягнення.
Іншого майна, товару або виробничих запасів, що залишилися в результаті підприємницької діяльності у боржника не мається.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 111 ЦК України за результатами проведеної інвентаризації боржником складено проміжний ліквідаційний баланс, який затверджено рішенням від 16.06.2011р.
16.06.2011р. в зв'язку з тим, що за підсумками проведення загальної ліквідації у відповідності до ст. 60 Господарського кодексу України виявилося, що наявного у боржника майна явно недостатньо для погашення вимог кредиторів в повному обсязі, ФОП ОСОБА_1 було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про визнання її банкрутом.
Представник боржника в судовому засіданні заявив, що ФОП ОСОБА_1 не має плану погашення боргів.
Згідно з ч. 1 ст. 51 ЦК України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Відповідно до ст.53 ЦК України - фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 3 ст.110 ЦК України якщо вартості майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до ч.1 ст.128 ГК України - громадянин-підприємець може бути визнаний судом банкрутом відповідно до вимог цього Кодексу та інших законів.
Відповідно до абз.1 ч.5 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.
Відповідно до ст.1 закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» :
грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України;
неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше як через відновлення платоспроможності;
боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати;
суб'єкт банкрутства (далі - банкрут) - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
ліквідація - припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна;
Згідно п. 4.6. Рекомендації президії Вищого господарського суду України В«Про деякі питання практики застосування Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» від 04.06.2004 року №04-5/1193 - справа про банкрутство порушується господарським судом за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 7 Закону.
Ініціювання боржником порушення справи про банкрутство свідчить про відсутність між боржником та його кредиторами спору про наявність і неоплатність (реальну чи потенційну) боргу, оскільки сам боржник визнає ці обставини.
Згідно п. 4.3. Рекомендації президії Вищого господарського суду України В«Про деякі питання практики застосування Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» від 04.06.2004 року №04-5/1193 - у вирішенні питання про визначення розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарські суди мають враховувати, що ч. 7 ст. 1 Закону визначає грошове зобов'язання як зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.
Матеріалами справи підтверджено та судом встановлено, що боржник неспроможний виконати грошові зобов'язання перед кредиторами та відновити свою платоспроможність не інакше як через застосування ліквідаційної процедури з особливостями, що притаманне ст.ст. 47-49 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» - якщо громадянин-підприємець не подав доказів задоволення вимог кредиторів і не укладено мирової угоди, господарський суд визнає громадянина-підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Враховуючи клопотання боржника про призначення ліквідатора, а також те, що відповідно до матеріалів справи, боржник має у власності нерухоме майно, приймаючи до уваги, що ч.7 ст.48 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» встановлює право призначення ліквідатора для здійснення управлінням рухомим та нерухомим майном боржника, суд вважає можливим призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 (ліцензія на право заняття діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 482053 від 17.08. 2009 виданої, місце проживання: 62403, Харківська область, Харківський р-он, Бабаївська с/рада, АДРЕСА_1).
Відповідно до ч. 1 ст.52 ЦК України - Фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.
Відповідно до ч.7 ст. 37 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» виконавче провадження підлягає закінченню у випадках: передачі виконавчого документа ліквідаційній комісії у разі ліквідації боржника - юридичної особи або арбітражному керуючому у разі визнання боржника банкрутом.
На підставі вищенаведеного, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом і застосувати до банкрута процедуру ліквідації передбачену ст.ст. 47-49 Закону України „ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В» .
Керуючись ст. ст.1, 22 - 25, 47-49 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» -
ПОСТАНОВИВ:
1.Визнати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 61002, АДРЕСА_6, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Харківської міської ради 11.01.2001р. за номером 2 480 017 0000 045963, свідоцтво про реєстрацію серії В00 №968582) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. З дня прийняття постанови підприємницьку діяльність банкрута припинити, строк виконання всіх грошових зобов'язань, та зобов'язань щодо сплати податків і обов'язкових платежів вважати таким, що настав, припинити нарахування неустойки, відсотків та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості, вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являються в межах ліквідаційної процедури.
3. Припинити стягнення з банкрута за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян.
4. Встановити строк 40 днів для пред'явлення вимог кредиторів до банкрута.
5. Скасувати арешти, що накладені на майно боржника і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника у тому числі податкові застави. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
6.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 (ліцензія на право заняття діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 482053 від 17.08. 2009 виданої, місце проживання: 62403, Харківська область, Харківський район, Бабаївська с/рада, АДРЕСА_1).
7.Зобов'язати ліквідатора -арбітражного керуючого ОСОБА_3 відповідно до ст.ст.25-30, 47-49 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» до 17 лютого 2011року виконати ліквідаційну процедуру банкрута, у тому числі подати оголошення до офіційних друкованих органів у десятиденний строк, відкрити депозитний рахунок в нотаріальній конторі для проведення розрахунків з кредиторами, зобов'язати ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_3 здійснити продаж всього майна фізичної особи ОСОБА_1
Також, зобов'язати ліквідатора надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, дані про фінансове становище і майно боржника, використання коштів, отриманих від реалізації майна банкрута.
8. Усім відділам державної виконавчої служби усіх управлінь міністерства юстиції України закінчити (припинити) усі виконавчі провадження по примусовому стягненню зі ОСОБА_1 за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян.
9. Постанову суду надіслати ліквідатору, банкруту, кредиторам, банку, Управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, ВДВС за місцезнаходженням банкрута, державному реєстратору.
Суддя Швидкін А.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2011 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48003045 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Швидкін А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні