Рішення
від 22.12.2014 по справі 756/14925/14-ц
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

22.12.2014 Справа № 756/14925/14-ц

№756/14925/14-ц

№2-з/756/410/14

У Х В А Л А

" 22" грудня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Великохацької В.В.

при секретарі - Бабак М.Г.,

розглянувши в залі суду в м. Києві заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Русь-95", Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "Укргазбанк", третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Леон Плюс", про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, -

в с т а н о в и в:

в провадженні Оболонського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ПП "Русь-95", ПАТ "АБ "Укргазбанк", третя особа: ТОВ "Леон Плюс", про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням.

До суду надійшла заява позивача про забезпечення позову, в якій вона просить в порядку ст. 153 ЦПК України накласти арешт на нерухоме майно, а саме на частину розміром 70,3 кв. м від нежилих приміщень №№ 4, 5 (в літері А), загальною площею 509,2 кв. м (після ремонту 504,0 кв. м, що знаходяться за адресою: м. Київ, АДРЕСА_1, позначених на технічному плані групою приміщень № 9, та заборонити будь-яким фізичним та юридичним особам будь-які дії, направлені на відчуження цього майна. В обґрунтування заяви позивач посилається на те, що відповідачі або третя особа можуть відчужити вказане майно, що може утруднити або зробити неможливим виконання можливого рішення суду у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Дослідженням матеріалів справи встановлено наступне.

Згідно зі ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; 2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд, суддя має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При цьому, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України передбачено, що позов може забезпечуватися накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.

Одночасно, положеннями ч. 3 ст. 152 ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позовними вимогами.

З матеріалів справи вбачається, що спірне нежитлове приміщення не належить та не належало на праві власності позивачу. Крім того, такий вид забезпечення позову, як накладення арешт та заборона відчуження майна, може порушити інтереси не тільки відповідачів і третьої особи, але й інших осіб. Тобто, вказаний вид забезпечення позову не є співмірним із заявленими позовними вимогами.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи, викладені в заяві позивача, суд вважає, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Русь-95", Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "Укргазбанк", третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Леон Плюс", про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: В.В. Великохацька

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.12.2014
Оприлюднено11.08.2015
Номер документу48032676
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/14925/14-ц

Рішення від 29.01.2018

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Тітов М. Ю.

Ухвала від 22.02.2016

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Поливач Любов Дмитрівна

Рішення від 18.01.2016

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 22.12.2014

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 17.02.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 27.07.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 17.02.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 20.11.2014

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Рішення від 11.11.2014

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Великохацька В. В.

Ухвала від 29.01.2015

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Желепа Оксана Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні