ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 квітня 2010 р. Справа № 2-а-1624/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Гонтарук Віктор Миколайович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом : сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич"
до: Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції
про: визнання протиправним та скасування рішення Іллінецької МДПІ від 24.12.2009 року №0000412320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич" до Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення Іллінецької МДПІ від 24.12.2009 року №0000412320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно -правових відносин. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
За загальним правилом в основі дій або бездіяльності особи лежать певні юридичні факти, що потягли за собою порушення інтересів держави. При цьому такі дії чи бездіяльність носять явний характер, тобто повинні підтверджуватись відповідними доказами. Таким чином, відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 КАС України позивач, зазначаючи в позовній заяві зміст позовних вимог і виклад обставин, вказує докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Разом з тим, як вбачається тексту адміністративного позову, 24.12.2009 року Іллінецькою МДПІ відносно позивача прийнято рішення №0000412320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Дане рішення винесене на підставі акту про результати планової виїзної перевірки СВАТ "Славутич" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 року по 30.09.2009 року. (№452/23/03733269 від 11.12.2009 року). Проте на підтвердження проведення перевірки та встановлення в її результаті порушення юридичною особою податкового, валютного та іншого законодавства суду не надано жодних доказів, зокрема в матеріалах справи не містяться матеріали перевірки, на підставі яких було прийнято рішення Іллінецької МДПІ №0000412320 від 24.12.2009 року та на які в тексті позовної заяви посилається сам позивач.
Водночас в ході вивчення позовної судом встановлено, що позивачу стосовно винесених рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій було надано роз"яснення (відповідь) ДПА у Вінницькій області про нормативні підстави винесення вищезазначених рішень. Однак для об"єктивного, всебічного та повного розгляду даної адміністративної справи суду не надані докази звернення до ДПА у Вінницькій області з вказанням підстав такого звернення, а також до позовної заяви не додане роз"яснення (відповідь) ДПА у Вінницькій області.
Таким чином суд приходить до висновку, що позивачем суду не надані всі матеріали по справі, які описані в адміністративному позові, а отже в наданій до суду позовній заяві відсутній належний виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
В силу частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Доказами в розумінні статті 79 вказаного Кодексу є документи, листи, телефонограми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич" до Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення Іллінецької МДПІ від 24.12.2009 року №0000412320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій залишити без руху.
2. Надати позивачу десятиденний термін для усунення недоліків з моменту отримання даної ухвали.
3. Роз"яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Дану ухвалу направити позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2010 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48052519 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні