ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 804/9129/13-а

УХВАЛА

06 вересня 2013 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2, за участю: представників позивача представника відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача - Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська про заміну сторони у адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_8 Машінері Інжинірінг» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.01.2013р. за №0000222305 та за №0000232305,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_8 Машінері Інжинірінг» звернулося до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.01.2013р. за №0000222305 та за №0000232305.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду за цим позовом було відкрито провадження та справа призначена до судового розгляду.

06.09.2013р. представником відповідача - Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська було заявлене клопотання у зв'язку з реорганізацією юридичної особи позивача про заміну первісного відповідача на належного у порядку правонаступництва.

Сторони у судовому засіданні не заперечували проти заміни відповідача.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та дослідивши положення чинного законодавства України, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про заміну сторони виходячи з таких підстав.

Відповідно до постанови КМУ «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» від 20.03.2013р. за № 229 утворено територіальні органи Міністерства доходів і зборів, у тому числі і Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Виходячи з положень ст. 37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (№ 755-IV від 15.05.2003р.), якою встановлено порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.

Державним реєстратором проведена процедура внесення запису про реорганізацію відповідача.

Правонаступником Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби є Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Відповідно до положень ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, а тому відповідачем за даним адміністративним позовом може бути лише правонаступник Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, тобто Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Виходячи з викладеного, беручи до уваги, що заміна відповідача в порядку процесуального правонаступництва не тягне за собою зміну підсудності даної справи, суд приходить до висновку про доцільність заміни відповідача, а саме: замінити первісного відповідача - Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, на належного відповідача - Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Керуючись ст. ст. 55, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Замінити в порядку процесуального правонаступництва первісного відповідача - Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, на належного відповідача - Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області у справі № 804/8940/13-а за позовом за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_8 Машінері Інжинірінг» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.01.2013р. за №0000222305 та за №0000232305.

Роз'яснити відповідачу - Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, що:

- відповідно до ст. 55 КАС України усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив;

- заміна сторони правонаступником не має наслідком розгляд справи спочатку.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та не може бути оскаржена.

Суддя В.В. Ільков

Дата ухвалення рішення 11.09.2013
Оприлюднено 12.08.2015

Судовий реєстр по справі 804/9129/13-а

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 03.02.2015 Вищий адміністративний суд України Адміністративне
Ухвала від 14.01.2015 Вищий адміністративний суд України Адміністративне
Постанова від 02.10.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 11.09.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 11.09.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 25.07.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 24.07.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 08.07.2013 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 804/9129/13-а

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону