ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
09 грудня 2011 року № 2а-18009/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України про визнання дії протиправними, зобов'язання вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Міністерства охорони здоров'я України про визнання дій протиправними щодо розгляду скарги позивача протиправними, зобов'язання провести належну перевірку викладених обставин у скарзі від 06.06.2011 року; зобов'язання після проведення перевірки - надати належним чином завірені копії документів, зокрема Наказ про створення комісії, її склад та компетенцію, Акт проведеної перевірки. висновок експерта, тощо; зобов'язання відповідача, у разі виявлення порушень під час проведення належної перевірки анулювати ліцензію № АВ 539052, яка видана Товариству з обмеженою відповідальністю "Медікс-Рей ОСОБА_2" на здійснення господарської діяльності з медичної практики. Разом з цим, було заявлено вимогу притягнути до відповідальності працівників Міністерства охорони здоров'я України за грубе порушення Закону України "Про звернення громадян".
Відповідно до частини 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частині 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; про стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; про виконання зупиненої чи невчиненої дії; про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Слід зазначити, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід привести у відповідність до положень ч.4 ст.105 КАС України, оскільки остання вимога, викладена у позовній заяві не відповідає змісту вищевказаної норми КАС України.
Крім того, позивачу слід уточнити його першу вимогу, оскільи позивач посилаючись в ній на скаргу не вказує жодних її ідентифікуючих ознак (дата, № тощо).
Частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
При цьому, відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України - особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.
Слід зазначити, що згідно частини 1 статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити. До заяви про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Однак, на підтвердження обставин викладених у заяві про забезпечення доказів позивачем не надано документальних доказів звернення від 03.08.2011 р. № 17.04.45-1030 до Міністерства охорони здоров'я України (вручення, надання, відповідна реєстрація у відповідача) з проханням надати належним чином завірені копії вказаних документів.
Крім того, позивачем у його заяві не наведено обставин, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим та не надано доказів на їх підтвердження.
Також, позивачем не додані до позовної заяви належні докази сплати судового збору щодо поданої ним заяви про забезпечення доказів. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання заяви про забезпечення доказів становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Разом з тим, слід зазначити, що як вбачається зі змісту вказаної заяви вона фактично є заявою про витребування доказів у справі, а не заявою про їх забезпечення. У зв'язку з чим, позивачу слід уточнити свою заяву (або привести її у відповідність з вимогами ч.1 ст.75 КАС України або викласти її в уточненій позовній заяві у вигляді клопотання про витребування доказів у справі).
Відповідно до ч.ч. 2,3 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає про докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Слід зазначити, що позивачем надано неякісну копію "ліцензіїї", у зв 'язку з чим неможливо встановити зміст вказаного документу.
Частиною 5 статті 106 передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати підписання.
Адміністративний позов ОСОБА_1 підписано представником по довіреності ОСОБА_3
Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, довіреність видана ОСОБА_1 на представництво її інтересів ОСОБА_3 від 01 березня 2011 року.
В той же час, відповідно до п.255 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 №20/5, вірність копії (фотокопії) документа засвідчується нотаріально, якщо справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом.
Таким чином копія довіреності, яка є нотаріально посвідченою, має бути засвідчена нотаріально (нотаріально-засвідчена фотокопія).
Беручи до уваги викладене, позовну заяву подано без додержання вказаних вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 29 грудня 2011 року, шляхом подання з супровідним листом уточненої позовної заяви з врахуванням та виправленням вищезазначених недоліків; належним чином засвідченої копії довіреності представника; та інших вищевказаних документів. Крім того, слід надати копію уточненої позовної заяви та доданих та доданих до неї документів- для відповідача.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2. Встановити позивачу строк до 29 грудня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2011 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48059790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Скочок Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні