Постанова
від 05.11.2010 по справі 2а-3475/10/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" листопада 2010 р. Справа № 2a-3475/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Матуляка Я.П.

при секретарі Андрейчук Л.М.

за участю представника позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Калуської об'єднаної державної податкової інспекції

до відповідача: Приватного підприємства "Пріоритетекосервіс 2005"

про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 21497,42 грн.

ВСТАНОВИВ:

07 жовтня 2010 року Калуська об'єднана державна податкова інспекція (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Пріорітетекосервіс 2005» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 21497,42 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, в порушення вимог Закону України В«Про систему оподаткуванняВ» , Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» несвоєчасно та не в повному обсязі сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу в даній сумі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві. Позов просила задовольнити повністю.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, крім того позовні матеріали разом з повісткою про виклик до суду, які направлялися відповідачу на адресу зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, поверталися до суду з відміткою Укрпошти «за зазначеною адресою не проживає», однак у відповідності до ст. 33 КАС України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.

23.08.2005 року виконавчим комітетом Калуської міської ради Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію приватного підприємства «Пріорітетекосервіс 2005» про що видано свідоцтво про державну реєстрацію за № 356946. Приватне підприємство «Пріорітетекосервіс 2005» є юридичною особою та включене в Єдиний державний реєстр підприємств і організацій та присвоєно ідентифікаційний код № 33578235. Приватне підприємство «Пріорітетекосервіс 2005» є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»

В судовому засіданні встановлено, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування», Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - допустив заборгованість по сплаті узгоджених сум податкових зобов'язань на загальну суму 21 497,42 грн:

з податку на прибуток приватних підприємств - 21 492,32 грн. в тому числі пеня - 304,88 грн., що підтверджується податковими деклараціями поданими відповідачем за 2009 рік та за три квартали 2009 року; з комунального податку - 5,10 грн., що підтверджується розрахунком комунального податку за квітень 2009 року.

На виконання вимог п. 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Калуською оДПІ відповідачу 20.07.2009 року було вручено першу податкову вимогу та 27.08.2009 року вручено другу податкову вимогу, які відповідач залишив без відповіді та виконання.

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податкове зобов'язання - це зобов'язання платників податків сплатити до бюджетів та держаних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені Законами України В«Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України (ст. 1 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» ).

Законом України «Про систему оподаткування» визначені види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3. ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, збору або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкових зобов'язання, зазначену у поданій податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання такої декларації.

В п. 5.1 ст. 5 Закону зазначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Загальна сума податкового боргу становить 21 497,42 грн. Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи суду не представлено.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний сплатити вказану суму заборгованості. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпункт 7.2.1. статті 7 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлює, що джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Підпункт 3.1.1.статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначає, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким що підлягає задоволенню.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства "Пріоритетекосервіс 2005" на користь держави заборгованість по податках та зборах в розмірі 21 497 (двадцять одна тисяча чотириста дев'яносто сім)грн. 42 коп. за рахунок активів відповідача.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Матуляк Я.П.

Постанова складена в повному обсязі 15.11.2010 року.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.11.2010
Оприлюднено12.08.2015
Номер документу48064240
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3475/10/0970

Постанова від 05.11.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Матуляк Я.П.

Постанова від 05.11.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Матуляк Я.П.

Ухвала від 07.10.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Матуляк Я.П.

Постанова від 05.11.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Матуляк Я.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні