Постанова
від 14.12.2011 по справі 4-452/11
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

П О С Т А Н О В А

01 квітня 2011 року Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси - Грабовий П.С., при секретарі - Маламуж Н.В., за участю прокурора -Аніщук Д.В... розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого слідчого СВ Соснівського PB м. Черкаси ГУМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 17.12.2010 про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 за ч. 1 ст. 289 КК України,-

В С Т А Н О В И В

Скаржник звернувся до суду з скаргою, в якій просить постанову старшого слідчого СВ Соснівського PB м. Черкаси ГУМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 17.12.2010 про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 скасувати як незакону.

В обгрунтування своєї скарги вказував, що постановою від 17.12.2010 p., старшого слідчого СВ Соснівського РВ м. Черкаси ГУМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 порушено кримінальну справу щодо нього за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, вказавши, що 18.11.2010 р., він ОСОБА_1, незаконно заволодів автомобілем марки OPEL-OMEGA, 1995p, вартістю 1500 доларів СІЛА, спричинивши ОСОБА_3 матеріальну шкоду на вказану суму.

Вважає порушення щодо нього кримінальної справи незаконним.

Відповідно до положень ст.ст. 94, 98 КПК України кримінальна справа може бути порушена лише за умови, якщо в матеріалах перевірки маються достатні дані про наявність ознак злочину.

Крім того, орган досудового слідства повинен враховувати положення ст. 6 КПК України. Цих вимог орган досудового слідства не виконав та безпідставно порушив кримінальну справу.

Так, при наданні ним пояснень, він вказав, що між ним та хлопцем на ім'я ОСОБА_3, як згодом стало йому відомо прізвище його - ОСОБА_3, шляхом спілкування через інтернет, було укладено угоду про придбання ним у нього автомобіля для подальшої перепродажі на запасні частини.

Виконуючи умови договору, він перерахував на вказаний ОСОБА_3 рахунок двома платежами суму 350 доларів США, що стверджується копією виписки з рахунку Приватбанку за 17.11.2010.

Скаржнику згодом стало відомо власником вказаного рахунку була ОСОБА_4, яка є родичкою ОСОБА_5, який отримав та передав зазначену суму грошей ОСОБА_3, що стверджується поясненнями останнього.

Після перерахування вказаних коштів ОСОБА_3 повідомив йому, що гроші він отримав та пообіцяв найближчим часом перегнати в м. Черкаси автомобіль. Із наведеного слідує що міє ним та ОСОБА_3 вже на даний час виникли цивільно-правові відносини.

Однак тривалий час він не виконував свої обіцянки, а коли 18.11.2010 р.

йому було пригнано за дорученням ОСОБА_3. автомобіль в м. Черкаси, то виявилось, що цей автомобіль не відповідає умовам договору, через його погану якість.

Він запропонував ОСОБА_3 пригнати йому автомобіль належної якості, що його не влаштовувало.

Слід зазначити, що наміру в нього щодо незаконного заволодіння зазначеним автомобілем ні на час огляду даного автомобіля ні після того, не було.

Після того, як він проїхавшись за кермом даного автомобіля з метою вивчення його технічного стану та зрозумівши, що ОСОБА_3 його обманув, він спробував зателефонувати йому та повідомити, що автомобіль він вирішив притримати у себе до того часу, доки ОСОБА_3 не поверне йому завдаток в розмірі 350 доларів США, чи можливо по іншому вирішиться це питання.

Однак , коли він намагався зателефонувати ОСОБА_3, заряд батареї в його телефоні скінчився і телефон вимкнувся.

Після цього він ніде не ховався, автомобіль також не переховував, і крім того, намагався позитивно вирішити фінансові питання з ОСОБА_3, однак останній на його умови не погоджувався, а потім і взагалі перестав відповідати на його телефонні дзвінки.

В автомобілі він виявив особисті речі гр. ОСОБА_6, його документи та 2 сумки. Зазначені речі ОСОБА_6 він вислав за його адресою, яка була вказана в його паспорті.

З метою компенсувати свої фінансові втрати, а іншу частину коштів- вислати ОСОБА_3, він дав оголошення на продаж вказаного автомобіля і на пропозицію хлопця та ім'я Олександр з м. Запоріжжя продав цей автомобіль.

Таким чином, між ним та ОСОБА_3 мали місце комерційні відносини, за якими останній не виконав взятих на себе обов'язків, а тому, відповідно до положень ст. 546 п.1, Розділу 49 ЦК України, він мав право на притримання спірного майна, а саме вказаного автомобіля, в тому числі, як засіб для компенсації спричинених мені збитків.

Вказані обставини були встановлені органом слідства в ході проведеної перевірки заяв ОСОБА_3.

Крім того, необхідно звернути увагу і на те, що у оскаржуваній постанові зазначено, що В«ОСОБА_1, незаконно заволодів автомобілем марки OPEL-OMEGA, 1995p , вартістю 1500 доларів США, спричинивши ОСОБА_3 матеріальну шкоду на вказану сумуВ» .

Однак, в матеріалах відсутні будь які документи, які б підтверджували фактичну вартість автомобіля, в тому числі і висновок товарознавчої експертизи, на момент виникнення договірних зобов'язань із придбання мною вказаного автомобіля, окрім моїх особисто показів та інших осіб.

А тому, як на час порушення кримінальної справи не було ніяких підстав для встановлення матеріальної шкоди у розмірі 1500 доларів США, так відсутні вказані документальні підтвердження і на даний час.

Також, відповідно до чинного законодавства України, об'єктивна сторона злочину, передбаченого, ст.289 КК України - це активні дії, пов'язані з незаконним заволодіням транспортним засобом. Заволодіння в цьому випадку означає протиправне вилучення транспортного засобу із чужого володіння всупереч волі власника чи користувача. Відповідно до таможенної декларації на товари особистого користування від 19.11.2010 зазначений вище автомобіль належить ОСОБА_5.

Під час огляду та (зазначу добровільної) передачі йому автомобіля, безпосередньо в якості користувача (водія) цього автомобіля, відповідно до матеріалів справи був ОСОБА_7, який притранспортував автомобіль до обумовленого заздалегідь місця. При цьому в ході дослідження матеріалів справи не встановлено, що останній мав право на користування вказаним вище автомобілем - марки OPEL-OMEGA, 1995р., оскільки відсутні будь- які, документи, які б свідчили про наявність у ОСОБА_7 відповідного права на керування (користування) даним автомобілем.

Безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого, ст.289 КК України є право власності на автотранспортні засоби і безпека їх руху по вулицям і дорогам, що має гарантувати безпеку життя і здоров'я пішоходів.

А тому, при порушенні кримінальної справи в даному випадку безпосереднім об'єктом можливого злочину мало б бути право власності на зазначений вище автомобіль саме ОСОБА_5 чи право на користування автомобілем ОСОБА_7 (при наявності відповідного права на керування/користування) і аж ніяк не ОСОБА_3

Таким чином, всі обставини та матеріали справи свідчать про відсутність в його діях складу будь-якого злочину, а також про передчасне порушення кримінальної справи відносно неї за ч. І ст.289 КК України за необ'єктивними та поверхово зібраними відповідними матеріалами.

Просить суд скасувати вищевказану постанову.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його адвокат скаргу підтримали та просили її задовольнити.

Представник прокуратури м. Черкаси заперечував проти скарги і вказав, що постанова про порушення кримінальної справи винесена на законних підставах.

Представник СВ Соснівського РВ м.Черкаси ГУМВС України в судове засідання не зВ»явився про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи, вислухавши учасників процесу, вважаю, що дана скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 94 КПК України передбачені приводи і підстави до порушення кримінальної справи. У цій статті зазначено, що справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

Порушуючи стосовно ОСОБА_1 кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України органи досудового слідства перевірили та зібрали належним чином докази стосовно можливості вчинення вищевказаного злочину, що потрібно дослідити.

Сумнівів в обВ»єктивності винесеної постанови про порушення кримінальної справи у суду немає.

В підтвердження своєї скарги, скаржник ненавів ніяких обгрунтованих доводів, які б вказуали, що постанова винесена незаконно та з порушенням норм Кримінально- процесуального кодексу України.

Більше того, є явка з повинною самого ОСОБА_1 та його пояснення.

При таких обставинах скарга не підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 94, 98, 98-2, 236-7, 236-8 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В

В задоволенні скарги ОСОБА_1 на постанову старшого слідчого СВ Соснівського PB м. Черкаси ГУМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 17.12.2010 про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 за ч. 1 ст. 289 КК України відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена протягом 7 діб з моменту її проголошення.

Суддя Соснівського

районного суду м.Черкаси П.С.Грабовий

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення14.12.2011
Оприлюднено14.08.2015
Номер документу48182492
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-452/11

Постанова від 16.06.2011

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Біда М. А.

Постанова від 04.11.2011

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Погасій О. Ф.

Постанова від 04.11.2011

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Погасій О. Ф.

Постанова від 27.04.2011

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Левченко Т. А.

Постанова від 14.11.2011

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Озерянська Ж. М.

Постанова від 30.11.2011

Кримінальне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Бондар Я. М.

Постанова від 30.08.2011

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Турбіна Т. Ф.

Постанова від 14.12.2011

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Грабовий П. С.

Постанова від 07.06.2011

Кримінальне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Скорик С. А.

Постанова від 07.12.2011

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Батюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні