cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2015Справа №910/28382/14 За позовом Комунального підприємства «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у м. Києві
до Приватного підприємства «Раїна»
За участю прокуратури Оболонського району міста Києва
про виселення з приміщення
Суддя: Домнічева І.О.
Представники сторін:
від прокуратури: Янчук Д.Л. - за посвідченням;
від позивача: Зозулинська Ю.Л. - за довіреністю;
від відповідача: не з'явились.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Комунальне підприємство «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у місті Києві звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства «Раїна» про виселення з приміщення загальною площею 83,84 кв. м. по вул. Малиновського, 4 у м. Києві.
Ухвалою від 22.12.2014 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 20.01.2015 р.
Судове засідання 20.01.2015 р. не відбулося.
Ухвалою від 26.01.2015 р. розгляд справи призначено на 29.01.2015 р.
Ухвалою від 29.01.2015 р. розгляд справи було відкладено на 10.02.2015 р.
04.02.2015 р. від прокуратури Оболонського району міста Києва надійшло повідомлення у порядку статті 29 Господарського процесуального кодексу України про вступ у справу.
10.02.2015 р. від позивача через відділ діловодства суду надійшли документи по справі.
У судовому засіданні представники позивача та прокуратури позов підтримали повністю.
Представники відповідача в судове засідання не з'явились. Жодних заяв чи клопотань від відповідача не надійшло.
За змістом статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду (пункт 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 10.02.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та прокуратури, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
30.12.2011 р. між Дочірнім підприємством «Екос» та Приватним підприємством «Раїна» (надалі - Відповідач, Орендар) було укладено договір № 140 оренди нежитлових приміщень (надалі - Договір).
Відповідно до Розпоряджень Виконавчого органу Київської міської державної адміністрації від 12.09.2012 р. № 1605 «Про безоплатне прийняття відомчого житлового фонду, службового житла, зовнішніх інженерних мереж ПАТ «ХК «Київміськбуд» до комунальної власності територіальної громади міста Києва» та від 29.11.2012 р. № 2131 «Про затвердження актів приймання-передачі відомчого житлового фонду ПАТ «ХК «Київміськбуд» в комунальну власність територіальної громади міста Києва до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій», будинок № 4 по вулиці Малиновського був переданий на баланс Комунального підприємства «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у м. Києві.
Відповідно до Розпорядження Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 09.10.2012 р. № 524 «Про прийняття на баланс комунальних підприємств житлово-комунального господарства Оболонського району міста Києва будинків ПАТ «ХК «Київміськбуд» Комунальне підприємства «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у м. Києві прийняло від ЖУ «Лівобережне» ДП «Екос» ПАТ «ХК «Київміськбуд» на баланс житловий будинок по вулиці Маршала Малиновського, 4.
У подальшому, між Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією, ДП «Екос», ПП «Раїна» та КП «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району м. Києва була укладена угода про внесення змін до Договору оренди від 30.12.2011 р. № 140, відповідно до якої Оболонська районна у місті Києві державна адміністрація та КП «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району м. Києва прийняли на себе права та обов'язки орендодавця за зазначеним Договором.
Як вбачається з матеріалів справи, 01.01.2012 р. між ДП «Екос» та ПП «Раїна» було підписано Акт приймання-передачі нежитлового приміщення, відповідно до якого ДП «Екос» передало, а ПП «Раїна» прийняла приміщення загальною площею 83,84 кв. м. за адресою: м. Київ, вул. Малиновського, 4.
Відповідно до Розділу 1 Договору, Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове платне користування приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Малиновського, № 4, загальною площею 83,84 кв. м.
Термін оренди становить до 31.12.2012 р. без права його пролонгації та викупу Приміщення (п. 4.1. Договору).
Відповідно до п. 8.1. Договору, після закінчення терміну оренди, Орендар зобов'язаний протягом 3 (трьох) календарних днів повернути Приміщення Орендодавцю згідно Акту приймання-передачі.
Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до норм частини 1 статті 283 Господарського кодексу України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України).
Статтею 759 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Відповідно до статті 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відносини щодо оренди майна, що перебуває комунальній власності регулюються договором оренди, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з частиною 1 статті 763 Цивільного кодексу України, яка кореспондується з нормами частини 1 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Нормами частини 2 статті 291 Господарського кодексу України та частини 2 статті 26 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», встановлено, що договір оренди припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації об'єкта оренди орендарем (за участю орендаря); банкрутства орендаря; загибелі об'єкта оренди; ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», термін договору оренди визначається за погодженням сторін. Термін договору оренди не може бути меншим, ніж п'ять років, якщо орендар не пропонує менший термін. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
03.12.2012 р. Позивач звернувся до відповідача з листом № 1432/4, у якому повідомив відповідача, що договір оренди вказаного приміщення закінчується 31.12.2012 р., а тому просив звільнити приміщення та передати по Акту приймання-передачі.
Листом від 24.12.2012 р. за № 24/12/12 Відповідач звернувся до Позивача з приводу продовження Договору.
У відповідь на вищезазначений лист, Позивач листом від 29.12.2012 р. за номером № 1541 повідомив Відповідача про неможливість продовження Договору оренди, оскільки згідно Розпорядження КМДА від 29.11.2012 р. № 2131 в даному житловому будинку немає житлової площі.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач орендоване приміщення не звільнив та не передав його Позивачу, у зв'язку з чим останній звернувся до суду з позовом про виселення.
Відповідно до пункту 4.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 29.05.2013 № 12 «Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна», зі змісту статей 759, 763 і 764 Цивільного кодексу України, частини другої статті 291 Господарського кодексу України, частини другої статті 17 та частини другої статті 26 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» вбачається, що після закінчення строку договору оренди він може бути продовжений на такий самий строк, на який цей договір укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець.
Відтак, якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється.
Отже, Договір № 140 оренди нежитлових приміщень укладений між ДП «Екос» та ПП «Раїна» припинив свою дію 31.12.2012 р.
Відповідно до норм статей 2 та 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», правовою підставою користування комунальним майном є договір оренди.
Згідно зі статтею 785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Нормами частини 1 статті 27 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передбачено, що у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.
Оскільки, зазначений договір оренди припинився у зв'язку із закінченням строку його дії та наявністю заперечень орендодавця щодо продовження строку користування об'єктом оренди, у відповідача відсутні правові підстави для подальшого перебування у займаному приміщенні.
Згідно зі ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи те, що у відповідача відсутні будь-які правові підстави на користування спірним майном, суд вважає позовні вимоги законними та обґрунтованими, а відтак такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 43, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Виселити Приватне підприємство «Раїна» (02121, м. Київ, вул. Декабристів, 8, кв. 44; код ЄДРПОУ 31065288) з приміщення загальною площею 83,84 кв. м. по вулиці Малиновського, 4 у місті Києві шляхом передачі приміщення загальною площею 83,84 кв. м. по по вулиці Малиновського, 4 у місті Києві Комунальному підприємству «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у м. Києві (04212, м. Київ, вул. Тимошенко, 2-в; код ЄДРПОУ 33597153).
Стягнути з Приватного підприємства «Раїна» (02121, м. Київ, вул. Декабристів, 8, кв. 44; код ЄДРПОУ 31065288) на користь Комунального підприємства «Житлосервіс «Приозерне» Оболонського району у м. Києві (04212, м. Київ, вул. Тимошенко, 2-в; код ЄДРПОУ 33597153) 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 14.02.15 р.
Суддя І.О. Домнічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2015 |
Оприлюднено | 17.08.2015 |
Номер документу | 48263644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Домнічева І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні