04.08.2014
Справа № 642/6615/14-к
Провадження №1кс/642/1807/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2014 року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.
В клопотанні просить надати тимчасовий доступ до інформації яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , ( НОМЕР_1 ), з метою отримання інформації про вхідні та вихідні дзвінки, СМС та ММС, про можливі телефонні з`єднання апарату стільникового зв`язку з абонентським номером НОМЕР_2 з 05.01.2011 по 12.01.2011 року з прив`язкою до базових станцій та розшифровкою адреси їх розташування, з наданням інформації на паперовому та електронному носіях.
Як вбачається з наданих матеріалів, до Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області надійшла заява представника ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 ( код НОМЕР_3 ) ОСОБА_4 про привласнення належних підприємству товаро-матеріальних цінностей.
Вказаний матеріал про вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відповідно до вимог ч. 1 та ч. 4 ст. 214 КПК України, 23.11.2012 внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012220510000050 від 23.11.12 року , за ст.190 ч.3 КК України.
Проведеним досудовим слідством встановлено, що 5 січня 2011 року ОСОБА_5 була видана довіреність № 1 від 05.01.2011 року на отримання товаро-матеріальних цінностей в ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_3 , які 11.01.11 року ОСОБА_5 в ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав, але на завод ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 ( код НОМЕР_3 ), розташований за адресою: АДРЕСА_2 вказані товаро-матеріальні цінності не надійшли .
Допитаний по кримінальному провадженню в якості свідка ОСОБА_5 показав , що керівництво представника ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 ( код НОМЕР_3 ) видало йому довіреність № 1, за якою він отримав тмц, та у ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_3 , при отриманні тмц не здав, а залишив собі, отримавши фактично цінності без доручення. Керівнипцтво ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 заперечує факт видачі довіреності. Разом з тим, ОСОБА_5 наполягає на тому, що його направило саме керівництво ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 з яким він постійно в період з 7 січня 2011 по 12 січня 2011 року спілкувався телефоном, тоді як факт будь-яких відносин з ОСОБА_5 і ОСОБА_6 , і ОСОБА_7 заперечують. Із допиту свідка ОСОБА_5 випливає, що він користується телефоном НОМЕР_4 , і саме з цього номеру телефону під час отримання цінностей час від часу спілкувався з ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , які заперечують цей факт.
Товаро-матеріальні цінності за довіреністю № 1 ОСОБА_5 в ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_3 видала заступник начальника відділу запасних частин ВП „ ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 номер телефону ( НОМЕР_2 ).З протоколу допиту ОСОБА_5 випливає, що керівники ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 телефонували їй 10 січня 2011 року, оскільки вона одразу ж по прибуттю ОСОБА_5 видала йому цінності без зайвих запитань.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що зазначені дані необхідні з метою встановлення осіб, причетних до скоєння вказаного злочину. Для перевірки свідчень ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до кримінального провадження доцільно долучити можливі телефонні з`єднання апарату стільникового зв`язку з абонентським номером НОМЕР_2 з 05.01.2011 по теперішній час з прив`язкою до базових станцій та розшифровкою адреси їх розташування, з наданням інформації на паперовому та електронному носіях. Встановлення місцезнаходження користувача мобільного телефону з номером НОМЕР_2 має істотне значення для цього кримінального провадження і полягає у тому, що особа, яка користується цим телефоном може бути причетною до вчинення цього кримінального правопорушення, або володіти потрібною для розслідування інформацію про обставини його вчинення. Окрім того, отримання інформації про можливі телефонні з`єднання мобільного телефону з номером НОМЕР_2 дасть можливість отримати дані щодо інших учасників вказаного злочину.
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » належним чином повідомлено про слухання справи, у судове засідання представник не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.
Суд, вислухавши слідчого ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.
Інформація про тимчасовий доступ до якої заявлено клопотання, перебуває або може перебувати у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані щодо зв`язку абонента не можливо.
Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст. 132, ч. 5 ст. 163 та ч. 6 ст. 163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до інформації яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , ( НОМЕР_1 ), з метою отримання інформації про вхідні та вихідні дзвінки, СМС та ММС, про можливі телефонні з`єднання апарату стільникового зв`язку з абонентським номером НОМЕР_2 з 05.01.2011 року по 12.01.2011 року з прив`язкою до базових станцій та розшифровкою адреси їх розташування, з наданням інформації на паперовому та електронному носіях.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її поставлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 48358634 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Проценко Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні