Ухвала
від 08.09.2014 по справі 642/6615/14-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

08.09.2014

642/6615/14к

1кс/642/2155/14

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2014 року м. Харків

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення до до документів, що становлять банківську таємницю - руху коштів ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_1 ( код ЄДРПОУ : НОМЕР_1 ) за період часу з 1 січня 2010 по 1 грудня 2011 року в Філії Харківського обласного Управління ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 м.Харків , рахунок № НОМЕР_2 , МФО НОМЕР_3 та чеків, за якими керівництво ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_1 ( код ЄДРПОУ : НОМЕР_1 ) знімало готівкові кошти протягом з 1 січня 2010 по 1 грудня 2011 року в ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованому за адресою : АДРЕСА_1 .

Як зазначено у клопотанні, до Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області надійшла заява представника ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 ( код НОМЕР_4 ) ОСОБА_4 про привласнення належних підприємству товаро-матеріальних цінностей.

Вказаний матеріал про вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відповідно до вимог ч. 1 та ч. 4 ст. 214 КПК України, 23.11.2012 внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012220510000050 від 23.11.12 року , за ст.190 ч.3 КК України.

Слідчий у клопотанні зазначає, що досудовим слідством встановлено, що 5 січня 2011 року ОСОБА_5 була видана довіреність № 1 від 05.01.2011 року на отримання товаро-матеріальних цінностей в ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , які 11.01.11 року ОСОБА_5 в ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_4 отримав, але завод ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 ( код НОМЕР_4 ), розташований за адресою : АДРЕСА_2 вказані товаро-матеріальні цінності не отримав .

Допитаний по кримінальному провадженню в якості свідка ОСОБА_5 показав , що керівництво представника ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 ( код НОМЕР_4 ) видало йому довіреність № 1, за якою він отримав тмц, та у ДПГО „ ІНФОРМАЦІЯ_4 ,при отриманні тмц не здав, а залишив собі, отримавши фактично цінності без доручення. Керівництво ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 заперечує факт видачі довіреності.

У клопотанні слідчий вказує, що документи, до яких просить доступ, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та що для встановлення істини по справі необхідно отримати тимчасовий доступ з можливістю вилучення до до документів, що зазначені, що становлять банківську таємницю.

Суд, вислухавши слідчого ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

Як зазначено у ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

У частині другій зазначеної статті вказано,

У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені: прізвище, ім`я, по-батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів; дата постановлення ухвали; положення закону на підставі якого постановлено ухвалу; прізвище, ім`я, по-батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів; назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ; розпорядження надати тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом; строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В клопотанні слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів відсутні посилання на доводи та докази про те, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи ; опис обставин, що дають підстави вважати про існування реальної загрози зміни або знищення відповідних документів; обґрунтування підстав вважати, що відповідні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні .

Таким чином слідчий у клопотанні про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів та можливість їх вилучення, не врахував положення вищенаведених норм процесуального закону.

Тобто слідчим не доведено у клопотанні значення речей і документів для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, що самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

З даного клопотання не зрозуміло на виконання якого завдання слідчий звертається із клопотанням, та яке має значення для кримінального провадження відомості щодо руху коштів ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та відомості про зняття коштів протягом фактично двох років, що виходить взагалі за межі розслідування даного кримінального провадження.

В зв`язку з викладеним, вважаю, що зазначені в клопотанні доводи слідчого необґрунтовані та не підлягають до задоволення.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163 КПК України,

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення08.09.2014
Оприлюднено13.01.2023
Номер документу53480075
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —642/6615/14-к

Ухвала від 12.09.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 08.09.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 08.09.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 08.09.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 28.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 04.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 04.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 04.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 04.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 04.08.2014

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні