10/850
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "25" серпня 2009 р. Справа № 10/850
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Шніт А.В.
при секретарі Безносюк О.М.
за участю представників сторін
від позивача Ковальова Н.О. дов. №08/6562-004964 від 26.12.2008р.
від відповідача не з'явився
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (м.Житомир)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж" (м. Бердичів)
про стягнення 143,23грн.
Позивачем пред'явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 143,23грн. підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини.
Розпорядженням голови господарського суду Житомирської області №348 від 26.06.2009р. справу №10/850 у зв'язку з відпусткою по догляду за дитиною до 3-х років судді Прядко О.В., відповідно до ст.24 Закону України "Про судоустрій України", передано для розгляду судді Шніт А.В.
В судовому засіданні 25.08.2009р. представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання 25.08.2009р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву суду не надав, хоча про час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений.
Відповідно до ст.75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до укладеного між ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" в особі Бердичівського району електричних мереж - енергопостачальна організація (позивач у справі) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж" - споживач (відповідач у справі) договору від 25.12.2003р. №186, позивач здійснює постачання відповідачу електричної енергії, останній зобов'язується сплачувати одержану електроенергію та здійснювати інші платежі згідно з умовами договору.
В п.9.4 договору №186 від 25.12.2003р. сторони визначили, що цей договір укладається на строк до 31 грудня 2004 року, набирає чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього договору або його перегляд.
Згідно ч.1 ст.275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Пунктом 2.2.3. вищезазначеного договору передбачено, що відповідач зобов'язується своєчасно сплачувати за використану електричну енергію, а також вносити всі інші платежі за розрахунковий період відповідно до встановленої системи обліку електроенергії, класу напруги та за діючими на період розрахунку тарифами у грошовій формі та іншими формами розрахунків згідно з чинним законодавством України. Розрахунковим періодом вважається період з 14 числа по 15 число включно і вказаний період прирівнюється до календарного місяця.
Відповідно до п.5.1. вищезазначеного договору, для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступний рік відповідач не пізніше 15 листопада поточного року надає позивачу відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії (додаток "Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу"). У разі неподання відповідачем зазначених відомостей у встановлений термін розмір очікуваного споживання електричної енергії на наступний рік установлюється позивачем на рівні спожитої електроенергії відповідних періодів поточного року.
В п.4.2.2. вищезазначеного договору зазначено, що у випадку споживання електроенергії та потужності понад кількість, обумовлену розділом 5 цього договору за відповідальний період (місяць) при одно-, дво- чи тризонній системі обліку, відповідач виключно банківськими коштами сплачує позивачу п'ятикратну вартість електроенергії та потужності, витраченої понад обумовлений даним договором обсяг електричної енергії та потужності згідно з Законом України "Про електроенергетику" за тарифами, які діяли в період, коли було виявлено перевищення.
Відповідно до ч.6 ст.26 Закону України "Про електроенергетику", у випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.
В додатку до договору №1 (а.с.14), відповідачу на березень місяць 2009 року доведено обсяг постачання електроенергії в кількості 3500 кВт/год.
Як вбачається з матеріалів справи, в березні 2009 року відповідачем фактично було спожито - 3745 кВт/год, що підтверджується витягом з відомості зняття контрольних показників за березень 2009р. (а.с. 16).
Таким чином, відповідач допустив споживання електроенергії понад договірну величину за березень 2009 року на 245 кВт/год.
У зв'язку з викладеним, у відповідності до ст.26 Закону України "Про електроенергетику", відповідачу була нарахована санкція за перевищення договірних величин споживання та виставлено рахунок по сплаті двократної вартості різниці фактично спожитої і договірної величини споживання електроенергії на суму 143,23 грн. (245х0,584598 грн. (тариф на електроенергію)).
Таким чином, загальна сума підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини становить 143,23 грн.
Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку (ст.173 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин, повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до вимог, що у певних умовах ставляться.
З приписами статті 193 ГК України кореспондуються положення статті 526 ЦК України щодо належного виконання сторонами зобов'язання.
Окрім того, відповідно до ст.193 ГК України та ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, крім випадків, передбачених законом або договором.
Відповідач позовні вимоги не оспорив, доказів сплати підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини суду не надав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими у відповідності до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню на суму 143,23грн. підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини.
Судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі ст.26 Закону України "Про електроенергетику", керуючись ст.ст. 525, 526 ЦК України, ст.ст.49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж", 13300, Житомирська область, м.Бердичів, вул. Ватутіна, 10, ідентифікаційний код 31434388 на користь Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", 10014, м.Житомир, вул. Пушкінська. 32/8, ідентифікаційний код 22048622 - 143,23грн. підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини, 102,00грн. витрат по сплаті державного мита, 312,50грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Суддя Шніт А.В.
1 - в справу; 2,3-сторонам.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4848874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні