Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/697/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.08.2015 року м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Левка Т.Ю.,
при секретарі - Роман К.С.,
за участі позивачки - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області від 21.01.2010 року у справі № 2-67/2010 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів шлюб, укладений між позивачкою та відповідачем було розірвано, стягнуто з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з 08.01.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_3 після реєстрації розірвання шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_1.
У зв'язку з тим, що на даний час вік дитини збільшився, відповідно збільшилися і витрати на її утримання, збільшено розмір прожиткового мінімуму на дитину віком від 6 до 18 років, зросли ціни на товари та послуги невиробничого споживання у порівнянні з 2010 роком, позивачка звернулася із даним позовом до суду, та просить збільшити розмір аліментів на утримання спільної дитини до 1200,00 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засідання позовні вимоги підтримала повністю та просила суд такі задоволити.
Представник позивача ОСОБА_5, належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, тому відповідно до статті 169 ЦПК справу розглянуто у його відсутність.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак його представником в порядку окремого судового доручення подано заперечення проти позовних вимог, згідно якого відповідач ОСОБА_3 заявлені вимоги повністю не визнає, зазначає, що в силу об'єктивних причин не має можливості платити аліменти в збільшеному розмірі, просить суд у задоволенні позову відмовити повністю, справу розглянути без його участі та без участі його представника.
Заслухавши пояснення, дослідивши подані письмові докази, оцінивши досліджені докази у їх сукупності, з"ясувавши усі фактичні обставини, що необхідні для вирішення справи, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, з наступних міркувань.
Суд встановив, що сторони, перебуваючи у зареєстрованому шлюбі, народили одну дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Між сторонами шлюб розірвано, що стверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії 1-ФМ №025534, виданого ВРАЦС Міжгірського РУЮ 05.02.2010 року.
Рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області від 21.01.2010 року у справі № 2-67/2010 було вирішено стягувати з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно починаючи з 08.01.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
З пояснень позивачки слідує, що витрати на утримання дитини збільшилися, зросли ціни на товари та послуги невиробничого споживання у порівнянні з 2010 роком, стягнення аліментів на утримання дитини є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності, тому вона просить суд збільшити розмір стягуваних аліментів з відповідача.
Суд констатує, що правовідносини, яким відповідають встановлені фактичні обставини, врегульовані нормами Сімейного кодексу України.
За змістом ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Тобто обов"язок утримувати дитину є рівним для обох батьків.
За вимогами ч.3 ст.181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Статтею 184 Сімейного кодексу України встановлено, що розмір аліментів у твердій грошовій сумі визначається судом за заявою платника або одержувача, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Згідно частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров"я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Отже, суд приходить до висновку, що звернення позивачки із вимогою про зміну розміру аліментів на утримання дитини є підставним і таке підлягає частковому задоволенню.
Суд констатує, що розмір прожиткового мінімуму для дитини віком від шести до вісімнадцяти років встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII та на час розгляду справи становить 1286,00 грн.
Вирішуючи питання про розмір аліментів, які будуть стягуватися з відповідача ОСОБА_2 як аліменти на дитину сторін, суд приймає до уваги встановлені у справі обставини, керуючись принципами законності, справедливості та розумності, вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення та з відповідача слід стягувати аліменти на утримання спільної дитини у розмірі по 700,00 грн. щомісячно до повноліття дитини.
Відповідно до частини 3 статті 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 10, 31, 60, 169, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Відкликати із Відділу ДВС Сторожинецького РУЮ Чернівецької області виконавчий лист про стягнення із ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини, виданий на підставі рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 21.01.2010 року у справі № 2-67/2010.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі по 700,00 грн. (сімсот грн. 00 коп.) щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в дохід держави 243,60 (двісті сорок три грн. 60 коп.) гривень судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
ГоловуючийОСОБА_6
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2015 |
Оприлюднено | 25.08.2015 |
Номер документу | 48730268 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Левко Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні