ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"09" березня 2010 р.Справа № 10/65-10
за позовом Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі
1.Хмельницької районної державної адміністрації м. Хмельницький
2. Управління з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області
до Фермерського господарства "Світанок" с.Грузевиця Хмельницького району Хмельницької області
за участю
1.третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області
2. третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Грузевицької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області
про стягнення 8527,73 грн. шкоди завданої самовільним зняттям ґрунтового покриву земельної ділянки
Суддя Виноградова В.В.
Представники сторін:
позивача: 1. ОСОБА_1 - за дорученням №37/0782/2010 від 15.01.10р.
2. не з'явився
відповідача: ОСОБА_2 - голова фермерського господарства
ОСОБА_3 - за довіреністю від 26.02.10р.
третя особа: 1. не з'явився
2. не з'явився
за участю ОСОБА_4 - прокурора відділу прокуратури області
Суть спору:
Прокурор в інтересах держави в особі позивачів звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача 8527,73 грн. шкоди заподіяної самовільним зняттям ґрунтового покриву без спеціального дозволу земельної ділянки. В обґрунтування вимог вказує на те, що державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області встановлено, що відповідач в порушення ст.182 Земельного кодексу України, самовільно без спеціального дозволу зняв та переніс ґрунтовий покрив (родючий шар грунту) на земельній ділянці площею 0,3825 га на території Грузевицької сільської ради за межами с.Грузевиця, Хмельницького району, про що складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 21.08.2009 р. №258/09. Зазначає, що розмір шкоди, заподіяної відповідачем становить 8527,73 грн. і обрахований згідно "ОСОБА_3 визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу", затверджену постановою КМУ №963 від 25.07.07р.
Хмельницьким міжрайонним природоохоронним прокурором м. Нетішин надіслано письмові пояснення в яких повідомлено, що даний позов заявляється в інтересах держави в особі Хмельницької районної державної адміністрацій та державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області, оскільки відповідно до пункту "в" ст.17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель. Згідно із п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Оскільки, земельна ділянка на якій самовільно знято та перенесено ґрунтовий покрив (родючий шар ґрунту) без спеціального дозволу загальною площею 0,3825га знаходиться на території Грузевицької сільської ради за межами с. Грузевиця, Хмельницького району, Хмельницької області, то відповідно, повноваження щодо розпорядження вказаної земельної ділянки відноситься до Хмельницької районної державної адміністрації.
Посилається на підп.8 п. "а" ч.1 ст.6, пункт "г" ч.2 ст.6, підп.2 п.7 Закону України "Про державний контроль за використанням та охоронною земель", п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів" від 18.03.08р. №224.
Вважає, що державна інспекція з контролю за використаним та охороною земель у Хмельницькій області уповноважена щодо видачі спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до затверджених в установленому законом порядку проектів та виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту.
Даний позов заявляється Хмельницьким міжрайонним природоохоронним прокурором на підставі матеріалів, які направленні державною екологічної інспекцією у Хмельницькій області до прокуратури для проведення перевірки та вжиття заходів прокурорського реагування з вищевказаного питання.
Відповідач у відзиві проти позову заперечує вважає його не обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню. Зазначає, що рішенням дев'ятої cecii Хмельницької районної Ради від 05.05.1992 року № 5 та п'ятнадцятої cecii Хмельницької районної Ради від 01.04.1994 року № 19 фермерському господарству «Світанок»виділено земельну ділянку для ведення селянського (фермерського) господарства загальною площею 43,49 га, яка включає рілля - 6,0 га, неугіддя ( болота, кущові зарості)- 37,49 га., що підтверджується довідкою виданою начальником відділу земельних pecypciв Хмельницького району. Вказує на те, що саме на болотах було викопано ставок, що підтверджується довідкою виконкому Грузевицької сільської Ради. Стверджує, що родючий шар ґрунту не знімався, оскільки на болоті i старих торфових виробітках неможливо вести сільське господарство, адже родючого шару ґрунту там не може бути за визначенням.
Зазначає, що став був виритий 1994 року, але Земельний кодекс 1990 року (який був чинний на той час) не передбачав отримання дозволу на зняття родючого шару ґрунту, сучасна нормативна база не потребує отримання дозволу на зняття родючого шару ґрунту.
Акцентує увагу на тому, що процедуру отримання дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву регламентує Порядок видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву ( родючого шару ґрунту) земельних ділянок , затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах N 1 від 04.01.2005 року. При цьому відповідно до п 3.1. Порядку встановлено, що власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту, а відповідно до п. 3.2. Порядку дозвіл не вимагається у випадках, якщо переміщення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) здійснюється в межах однієї й тієї самої земельної ділянки. З посиланням на вищевказане, зазначає ґрунт переміщувався в межах однієї земельної ділянки, тому дозволу на знятті родючого шару ґрунту не потрібно.
Представник третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, письмові пояснення не подав, причин неявки не повідомив.
Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Грузевицька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області повноважного представника в судове засідання не направила, причин неявки не повідомила, витребувані судом письмові пояснення та докази не подала.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти, витребувавши у сторін докази необхідні для вирішення спору.
Керуючись ст.ст. 38, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Розгляд справи відкласти на 14 год. 30 хв. 22 березня 2010 року.
Зобов'язати :
- прокурора та позивачів надіслати третій особі копію позовної заяви з доданими до неї документами, а докази надіслання надати суду, докази, що підтверджують користування відповідачем земельними ділянками ( рішення, акти ), докази про включення позивача 2 до ЄДРПОУ, установчі документи позивача 2, письмові пояснення з документальним підтвердженням щодо категорії земель, яка перевірялась та за результатами якої складено акт перевірки від 21.08.2009р., письмові пояснення щодо заперечень відповідача
- відповідача подати в судове засідання докази, які б підтверджували, що на спірній земельній ділянці знаходяться болота та торфовища, докази щодо розташування ставка на земельній ділянці на якій відповідно до акту від 21.08.2009р. зафіксовано порушення вимог природоохоронного законодавства в результаті зняття родючого шару ґрунту.
- третіх осіб надати суду копію довідки органу державної статистики про включення до Єдиного державного реєстру, письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог, та докази, які є у третьої особи
Державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області надати суду план-схему земельної ділянки на якій зафіксовано актом від 21.08.2009р. порушення вимог природоохоронного законодавства в результаті зняття родючого шару ґрунту.
Явку повноважних представників сторін, прокуратури та третіх осіб в судове засідання визнати обов'язковою.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 9 прим.:1 - до справи, 2,3 - позивачам, 4 ,5 -відповідачу, 6,7-прокуратурі, 8-Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Франка2/2); 9 - Грузевицькій
сільській раді Хмельницького району (с. Грузевиця Хмельницького району).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2010 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48833442 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні