ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2010 року справа № 2а-6342/09/2370
09 год. 55 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гаращенка В.В.,
при секретарі - Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фермерського господарства «Трахтемирів» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася Канівська об'єднана державна податкова інспекція Черкаської області, в якій просить стягнути з фермерського господарства «Трахтемирів» заборгованість по орендній платі за землю в розмірі 3753 грн. 68 коп.
Позивач стверджує, що за 2009 рік відповідачем самостійно нараховано орендну плату за земельні ділянки в сумі 6083 грн. 22 коп., проте зазначена сума сплачена лише частково в розмірі 3150 грн. 46 коп. Таким чином, заборгованість по орендній платі складає 3753 грн. 68 коп. та не сплачена відповідачем за період з вересня по листопад 2009 року.
До початку судового засідання представник позивача подав клопотання про зменшення розміру позовних вимог в зв'язку з частковою сплатою відповідачем податкового боргу та просить стягнути 3597 грн. 36 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі з врахуванням зменшення суми.
Відповідач заперечень проти позову не надав, представника в судове засідання не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Фермерське господарство «Трахтемирів», зареєстроване як юридична особа 17.09.2007 року, про що державним реєстратором Канівської районної державної адміністрації Черкаської області зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за № 1 007 102 0000 000334, ідентифікаційний код 35317647.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) віднесена до загальнодержавних податків і зборів.
Спеціальним Законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закон України «Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-XII (далі - «Закон № 2535-XII»).
Статтею 2 Закону № 2535-XII визначено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до статті 14 Закону № 2535-XII платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно статті 17 Закону № 2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
27.07.2009 року відповідач подав до Канівської ОДПІ Черкаської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, де визначив розмір податку на 2009 рік у сумі 6083 грн. 22 коп., по 1024 грн. 89 коп. з серпня по грудень 2009 року та 958 грн. 77 коп. - за липень 2009 року.
Згідно облікової картки платника податків, станом на день розгляду справи залишок заборгованості відповідача перед бюджетом по орендній платі за землі державної і комунальної власності складає 3597 грн. 36 коп.
Законом, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі - «Закон № 2181-III»).
Стаття перша Закону № 2181-III визначає податкове зобов'язання, як зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону № 2181-III, податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нараховану на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Позивачем відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181-III, відповідачу направлялась податкова вимога про сплату суми податкового боргу, проте залишена без задоволення.
Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив суму податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фермерського господарства «Трахтемирів», (19010, Черкаська область, Канівський район, с. Трахтемирів, код ЄДРПОУ 35317647) на користь бюджету через Канівську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області, (19003, Черкаська область, м. Канів, вул. Енергетиків, 16, код 21367331) податковий борг по орендній платі за землю у розмірі 3597 (три тисячі п'ятсот дев'яносто сім) грн. 36 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Гаращенко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2010 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48837453 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.В. Гаращенко
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Гаращенко Валентин Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні