ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
24.02.2015Справа №910/27394/14 Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М., розглянувши без виклику представників сторін зауваження Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Прінт" на протокол судового засіданні від 05.02.2015р. в справі №910/27394/14
За позовом Публічного акціонерного товариства "Терра Банк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Прінт"
про стягнення грошових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
08 грудня 2014 року до Господарського суду міста Києва від Публічного акціонерного товариства "Терра Банк" (надалі - позивач) на розгляд суду надійшла позовна заява № 04.12.2014/9-вих від 04.12.2014 року в якій викладені позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Прінт" (далі - відповідач) заборгованості за кредитним договором № КЛ/12/02-5 від 26.03.2012 року в сумі 220 497,40 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як Позичальник, не виконав належним чином взяті на себе зобов'язання за кредитним договором № КЛ/12/02-5 від 26.03.2012 року, виконання якого забезпечене договором застави №З/12/02-5 від 26.03.2012 року, зокрема, у визначені відповідним кредитним договором строки кредит не повернув, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем та нараховані за неповернення кредиту санкції за вказаним правочином.
Рішенням Господарського суду міста Києва (суддя Котков О.В.) від 05.02.2015р. позовні вимоги задоволено повністю та вирішено питання щодо розподілу судових витрат. Крім того, здійснено процесуальне правонаступництво позивача у справі №910/27394/14 - Публічного акціонерного товариства "Терра Банк", замінено його правонаступником - Публічним акціонерним товариством "Перехідний банк "Кристалбанк".
19.02.2015р. до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Прінт" надійшли зауваження на протокол судового засідання від 05.02.2015р.
Згідно резолюції Голови Господарського суду міста Києва від 19.02.2015р. зауваження на протокол судового засідання від 05.02.2015р. у справі №910/27394/14 передано для розгляду судді Морозову С.М.
Наведені зауваження мотивовані тим, що у протоколі судового засідання від 05.02.2015р. відсутні відомості щодо заявлених представником відповідача клопотань про продовження строку розгляду спору та відкладення розгляду справи у зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.
Розглянувши подані відповідачем зауваження, суд відзначає наступне.
Відповідно до ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України у протоколі судового засідання зазначаються: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування суду, що розглядає справу, та склад суду; 3) номер справи і найменування сторін; 4) відомості про явку в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу або про причини їх неявки; 5) відомості про роз'яснення господарським судом сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх процесуальних прав і обов'язків, зокрема, права заявляти відводи, та попередження перекладача про відповідальність за завідомо неправильний переклад, судового експерта - за дачу завідомо неправильного висновку або відмові від дачі висновку; 6) усні заяви і клопотання сторін та інших осіб, які беруть участь у справі; 7) усні роз'яснення судовими експертами своїх висновків і відповіді на поставлені їм додаткові запитання.
Як зазначає відповідач, судом в судовому засіданні 05.02.2015р. було відмовлено в задоволенні заявлених ним клопотань, однак в протоколі про це не зазначено.
Відповідно до ст. 4 2 -4 3 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Згідно ст. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право, зокрема, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Також, відповідно до п. 2.1.1. - 2.1.2. Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №28 від 20.02.2013р. з наступними змінами і доповненнями позовні заяви, апеляційні, касаційні скарги, судові справи, а також інші документи і матеріали, що стосуються розгляду справ у суді, приймає та реєструє в автоматизованій системі канцелярія суду відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду. На документі, отриманому від учасників судового процесу та їх представників безпосередньо під час судового засідання, накладається резолюція судді (судді-доповідача), яка складається зі слів "До справи", підпису судді та дати. Зазначений документ у цей же день передається для реєстрації, після чого долучається до матеріалів справи. Приймання документів здійснюється щоденно протягом робочого часу канцелярією суду. За усним зверненням особи, яка подала процесуальний документ до суду, на першій сторінці наданої нею копії документа працівник апарату суду, який прийняв документ, проставляє штамп суду із зазначенням дати (у разі необхідності - часу) отримання документа, своєї посади, прізвища та підпису і повертає копію особі.
Таким чином, відповідач був не позбавлений права подати відповідні клопотання через відділ діловодства суду, або безпосередньо подати їх в судовому засіданні в письмовому вигляді.
З огляду на викладене, вказаний вище протокол судового засідання в повній мірі відображає хід судового засідання та містить інформацію як про заявлені представниками сторін клопотання, так і про результати розгляду цих клопотань судом, а також про інші процесуальні дії, що мали місце під час судового засідання.
Крім того, відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України протокол у триденний строк підписують суддя (суддя - головуючий у колегії суддів) і секретар судового засідання. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколами і протягом п'яти днів після їх підписання подавати письмові зауваження з приводу допущених у протоколах неправильностей або неповноти протоколу. Зауваження на протоколи у всіх випадках долучаються до матеріалів справи.
Однак, відповідачем пропущено процесуальний строк на звернення до суду з письмовими зауваженнями (згідно відмітки відділу діловодства суду зауваження подано 19.02.2015р.).
Відповідно до ч. 6 ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за результатами розгляду зауваження на протокол виносить ухвалу, якою приймає зауваження або мотивовано відхиляє їх.
Таким чином, суд відхиляє подані позивачем зауваження на протокол судового засідання від 05.02.2015р. по справі № 910/27394/14.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 81-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Відхилити подані Товариством з обмеженою відповідальністю "А-Прінт" зауваження на протокол судового засіданні від 05.02.2015р. в справі №910/27394/14.
Суддя С.М. Морозов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2015 |
Оприлюднено | 26.08.2015 |
Номер документу | 48855665 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні