15/11-09-478
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 р. № 15/11-09-478
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Божок В.С.- головуючого,
Рогач Л.І.,Фролова Г.М.
розглянувши матеріали касаційної скаргиВідкритого акціонерного товариства "Чорноморгідробуд"
на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 21.05.2009
у справігосподарського суду Одеської області
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Українська гірничо-металургійна компанія Одеса"
доВідкритого акціонерного товариства "Чорноморгідробуд"
простягнення 2970932,25 грн.
в судовому засіданні взяли участь представники:
від позивача:не з"явилися
від відповідача:не з"явилися
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.03.2009 за заявою ТОВ "Українська гірничо-металургійна компанія Одеса" замінено не- належного відповідача - Будівельне управління № 463 ВАТ "Чорноморгідробуд" на належного - ВАТ "Чорноморгідробуд" на підставі ст. 24 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 21.05.2009 припинено апеляційне провадження з перегляду ухвали від 11.03.2009 господарського суду Одеської області, оскільки апеляційне провадження за апеляційною скаргою ВАТ "Чорноморгідробуд" порушено помилково.
Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції ВАТ "Чорноморгідробуд" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою і просить її скасувати, посилаючись на те, що судом апеляційної інстанції порушені норми процесуального права, зокрема, ст.22,28,32 Господарського процесуального кодексу України.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм процесуального права при винесенні оспорюваного судового акта, знаходить необхідним в задоволенні касаційної скарги відмовити.
ТОВ "Українська гірничо-металургійна компанія Одеса" звернулося до господарського суду Одеської області із заявою про заміну неналежного відповідача будівельне управління № 463 ВАТ "Чорноморгідробуд" на належного - ВАТ "Чорноморгідробуд", оскілки будівельне управління № 463 ВАТ "Чорноморгідробуд" не є юридичною особою і входить як структурний підрозділ до ВАТ "Чорноморгідробуд" .
Відповідно ст. 24 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
Пунктом 8 ч.2 ст.129 Конституції України передбачено в якості основної засади судочинства забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Наведене конституційне положення ставить в залежність реалізацію конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження від положень процесуального закону, яким є Господарський процесуальний кодекс України. Таким чином, Господарський процесуальний кодекс України містить виключний перелік імперативних норм,- в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному та касаційному порядку.
Отже, чинним законодавством не передбачена можливість оскарження ухвали про заміну неналежного відповідача.
Тому, враховуючи вимоги ст. 106 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду не дає підстав для перегляду вказаного судового акту в апеляційному порядку.
Одеський апеляційний господарський суд обґрунтовано припинив провадження за апеляційною скаргою ВАТ "Чорноморгідробуд" на ухвалу господарського суду Одеської області від 11.03.2009, що була помилково прийнята ним до провадження.
Ухвала суду апеляційної інстанції про припинення апеляційного провадження відповідає вимогам Конституції України (ч.2 ст. 6), де передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Оскаржуючи ухвалу господарського суду, яка не підлягає оскарженню, відповідач сприяє необгрунтованому затягуванню судового процесу, перешкоджає своєчасному здійсненню правосуддю, що не узгоджується із засадами господарського судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1115, п.1 ст. 1119, ст.11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні касаційної скарги відмовити.
Ухвалу від 21.05.2009 Одеського апеляційного господарського суду зі справи 15/11-09-478 залишити без змін.
Головуючий В.С. Божок
Судді Л.І.Рогач
Г.М.Фролова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4886441 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Божок В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні