ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.08.2015 р. Справа № 914/2206/15
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
За позовом: до відповідача: ОСОБА_1, м.Львів Спільного українсько-американського підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю "ОСТОВ-БАРДС", с.Млинська Жидачівського району Львівської області про: зобов'язання вчинити певні дії.
Суддя Кітаєва С.Б.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2);
від відповідача: не з'явився
присутні: ОСОБА_2, ОСОБА_3 (паспорт серії НОМЕР_1)
Права та обов'язки згідно ст. ст. 20, 22 ГПК України суд роз'яснив позивачу.
Заяви про відвід судді не надходили. Клопотань про технічну фіксацію від сторін не надходило.
Судом роз'яснено, що відповідно до ч.5. ст.28 ГПК України громадяни можуть вести свої справи в господарському суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.
Суть спору : На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов ОСОБА_1 до Спільного українсько-американського підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю "ОСТОВ-БАРДС" про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 09.07.2015р. за даним позовом порушено провадження справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 19.08.2015р. Вимоги до сторін по підготовці справи до розгляду в судовому засіданні висвітлені в ухвалі.
Відповідно до ст.28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають до господарського суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджується довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Повноваження сторони або третьої особи від імені юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ, якщо таке право йому надано установчими або іншими документами.
Громадяни можуть вести свої справи в господарському суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.
Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, виданим відповідним адвокатським об»єднанням, або договором. До ордеру адвоката обов»язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.
У Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» зазначено, що відповідно до частини п»ятої, шостої статті 28 ГПК України громадяни можуть вести свої справи в господарському суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю, або, якщо представником є адвокат,- ордером з доданим до нього договором чи засвідченим сторонами цього договору витягом з нього, в якому зазначено повноваження адвоката. Статус громадянина як суб»єкта підприємницької діяльності підтверджується відповідною випискою з Єдиного державного реєстру підприємств, організацій та установ України, а його особа - паспортом або іншим відповідним документом. При цьому, довіреність , видана громадянином - суб»єктом підприємницької діяльності, також має буьти нотаріально посвідчена.
Позивачем у справі є громадянка ОСОБА_1 Відтак, із врахуванням положень ст.28 Господарського процесуального кодексу України, Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18, гр.ОСОБА_1 може вести свою справу в суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.
Довіреність №14 від 18 серпня 2015 року, яка видана ОСОБА_1 правозахиснику ОСОБА_2, не відповідає вищенаведеним вимогам процесуального закону.
В судове засідання 19.08.2015 року позивач з'явився. Підтвердив, що підтримує заявлені вимоги, а саме : зобов»язати спільне українсько-американське підприємство-товариство з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» внести відповідні зміни в установчі документи згідно свідоцтва про право на спадщину за законом шляхом реєстрації статуту в новій редакції. Однак, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав.
Суд вбачає за необхідне звернути увагу позивача на те, що резолютивна частина рішення ні за яких умов не повинна викладатись альтернативно. У випадку, коли такі альтернативні вимоги містяться у позовній заяві, господарському суду слід ухвалою зобов»язати позивача визначитись з предметом позову і вирішувати спір у залежності від характеру зобов»язань відповідача.
У випадку, коли такі альтернативні вимоги містяться у позовній заяві, господарському суду слід ухвалою зобов»язати позивача визначитись з предметом позову і вирішувати спір у залежності від характеру зобов»язань відповідача. Відповідно Якщо позивачем не виконано відповідних вимог суду у встановлений останнім строк, суд може вжити щодо позивача заходів, передбачених пунктом 5 статті 83 ГПК, та/або залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 названого Кодексу. (наведене зазначено у Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 №6 «Про судове рішення» (із змінами і доповненнями)).
З огляду на те, що у заявленій позовній вимозі позивач просить зобов»язати відповідача внести відповідні зміни в установчі документи останнього згідно свідоцтва про право на спадщину за законом шляхом реєстрації статуту в новій редакції, суд вбачає за доцільне (враховуючи вказівки Пленуму ВГСУ) визначитись із предметом позову (зокрема, конкретизувати, які конкретно (відповідні) зміни він просить зобов»язати відповідача внести до установчих документів ТОВ «ОСТОВ-БАРДС».
В судове засідання 19.08.2015 року відповідач явку повноважного представника не забезпечив. 19.08.2015р. за вх.№34765/15 подав клопотання про відкладення розгляду справ у зв'язку з неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника, внаслідок його участі в іншому судовому засіданні у Вищому господарському суді України, що підтвердив копією ухвали Вищого господарського суду України, копією наказу про відрядження представника, копією залізничного квитка, яке судом прийняте та приєднане до матеріалів справи. Вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав.
В засіданні роз»яснено, що в порядку ст.38 Господарського процесуального кодексу України клопотання про витребування доказів повинні подаватись у письмовій формі і повинно відповідати вимогам, зазначеним у цій статті ГПК.
Враховуючи подане представником відповідача клопотання про відкладення розгляду справи, невиконання сторонами вимог ухвали суду про порушення провадження у справі та неподання витребуваних документів, для надання можливості сторонам скористатися своїми процесуальними правами згідно ст. 22 ГПК України, суд вбачає за доцільне в межах строків встановлених ст. 69 ГПК України відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Розгляд справи відкласти на 31.08.15 р. до 14:30 год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: вул.Личаківська, 128, 2-й поверх, зал № 9.
2. Сторонам - у зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді, з метою належної реєстрації та своєчасного передання таких матеріалів до судді, кореспонденцію до суду подати за три дні до судового засідання, з реєстрацією у канцелярії суду (1-й поверх).
3. Зобов'язати Позивача повторно в порядку та строки, встановлені в п.2 даної ухвали :
3.1. надати Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з відомостями, які містить ЄДР про відповідача , станом на момент звернення позивача з позовом до суду;
3 . 2 . надати належні та допустимі докази в підтвердження того, що позивач є учасником Спільного українсько-американського підприємства-товариства з обмеженою відповідальністю "ОСТОВ-Бардс";
3.4 . надати суду для огляду оригінали документів, які в копіях долучені до позовної заяви;
3.5. надати письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає судових рішень цих органів;
3.6.. визначитись з предметом позову та подати докази відповідно до вимог ГПК України;
3.7.явка повноважного представника позивача в судове засідання для дачі пояснень з приводу обставин справи - обов'язкова.
4. Зобов'язати Відповідача повторно в порядку та строки, встановлені в п.2 даної ухвали :
4.1 . надати письмовий, мотивований відзив на позовну заяву;
4 . 2 .надати в оригіналах для огляду та належно засвідчених копіях до справи докази в обґрунтування обставин у відзиві і (при наявності таких) в спростування заявлених позивачем вимог;
4.3. надати Витяг з ЄДРПОУ з відомостями про відповідача станом на час розгляду справи ;
4.4. надати копію статуту на підставі якого діє відповідач ;
4.5 .надати письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає судових рішень цих органів;
4.6. надати докази розгляду листів позивача від 04.08.2014р., від 28.02.2015р., від 01.03.2015р.;
4.7. надати письмове пояснення (при наявності протокол загальних зборів) стосовно розгляду заяви позивача від 04.08.2014 року без номеру про внесення змін до статуту товариства;
4.8 . надати для огляду в судове засідання оригінали всіх документів, які стосуються предмету спору;
4.9. явка повноважного представника відповідача в судове засідання для дачі пояснень з приводу обставин справи - обов'язкова.
5.Сторонам - наведений у цій ухвалі перелік доказів , що витребовуються від сторін, не є вичерпним. При цьому , сторони не обмежені в наданні додаткових доказів якими обґрунтовуються позовні вимоги або заперечення на позов.
Суд звертає увагу сторін , що відповідно до ст.ст.33,34 ГПК України кожна сторона повинна довести і підтвердити належними та допустимими доказами ті обставини, на які покликається в обґрунтування заявлених вимог чи заперечень на позов.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48890179 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні