Постанова
від 17.08.2015 по справі 914/3953/14
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" серпня 2015 р. Справа № 914/3953/14

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого-судді Марка Р.І.

суддів Желіка М.Б.

Костів Т.С.

при секретарі судового засідання Божейко М.В.

за участю представників сторін:

від позивача: Чернявська Х.М.(довіреність № 30/02-37 від 19.01.2015р.)

від відповідача: Гіль В.Б. (довіреність № 122-7891 від 22.12.2014р.)

розглянувши матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" вих. № 112-4157 від 25.06.2015 року (вх. № 01-05/3156/15 від 14.07.2015р.).

на рішення господарського суду Львівської області від 09.06.2015р.

у справі № 914/3953/14, суддя Юркевич М.В.

за позовом Сокальської міської ради, м. Сокаль Львівська область

до Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго", м. Львів

про спонукання до укладення договору

В С Т А Н О В И В:

09.06.2015 року господарським судом Львівської області винесено рішення у справі № 914/3953/14 за позовом Сокальської міської ради до відповідача Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" про зобов"язання укласти договір оренди землі площею 0,4593 га для обслуговування виробничої бази Сокальського РЕМ за адресою: м.Сокаль, вул..Яворницького,82 і провести державну реєстрацію, яким позовні вимоги позивача задоволено повністю.

Не погодившись з рішенням господарського суду Львівської області Публічне акціонерне товариство звернулось до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимоги відмовити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення не враховано ту обставину, що отриманий проект договору оренди земельної ділянки, відповідачем розглянуто та підписано з протоколом розбіжностей. Складення стороною протоколу розбіжностей до договору свідчить, на думку відповідача лише про наявність у сторони заперечень щодо окремих умов договору і наміру їх узгодити, але в жодному випадку не вказує про відмову відповідача від укладення договору.

Окрім того скаржник стверджує, що оскільки, Сокальська міська рада 07.02.2013р. отримала підписані ПАТ "Львівобленерго" примірники договору та протоколу розбіжностей і протягом 20-ти днів з дня отримання не передала на розгляд господарського суду Львівської області неврегульовані розбіжності, пропозиції ПАТ "Львівобленерго" щодо змін умов договору, вважаються прийнятими Сокальською міською радою.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 15.07.2015р. подані скаржником матеріали визнано достатніми для прийняття апеляційної скарги до провадження, розгляд справи призначено на 17.08.2015 року.

Представник скаржника в судовому засіданні підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі, просив рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник позивача в судовому засіданні проти доводів апеляційної скарги заперечив, вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим, вимоги апеляційної скарги надуманими та безпідставними.

Відповідно до ч. 2 ст. 85 та ч. 1 ст. 99 ГПК України у судовому засіданні 17.08.2015р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови Львівського апеляційного господарського суду.

Розглянувши апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, колегія суддів дійшла до висновку, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.

Як встановлено місцевим господарським судом та вбачається з матеріалів справи 10.05.2011р. ПАТ "Львівобленерго" звернулось до Сокальської міської ради з проханням надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку бази РЕМ в м. Сокаль по вул. Яворницького, 82, площею 0,63 га.

09.06.2011р. рішенням Сокальської міської ради №195 відповідачу надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку орієнтовною площею 0,63 га в м. Сокаль по вул. Яворницького, 82, площею 0,63 та зобов'язано останнього звернутися в управління Держкомзему у Сокальському районі за видачею завдання на виготовлення технічної документації.

Рішенням №33 від 17.01.2012р. Сокальської міської ради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку орієнтовною площею 0,63 га в м. Сокаль по вул. Яворницького, 82, площею 0,63 для обслуговування нежитлових приміщень; надано ПАТ "Львівобленерго" в оренду терміном на 5 років вищенаведену земельну ділянку, встановлено річну плату в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі; зобов"язано ПАТ "Львівобленерго" укласти договір оренди земельної ділянки з міською радою.

Листом від 06.02.2012р. відповідач просив позивача встановити орендну плату за земельну ділянку Сокальського РЕМ в розмірі 3% нормативно-грошової оцінки.

Рішенням №143 від 05.04.2012р. Сокальської міської ради ПАТ "Львівобленерго" відмовлено у зменшенні відсоткової ставки орендної плати за земельну ділянку по вул. Яворницького, 82 в м. Сокаль та 06.03.2012р. Сокальською міською радою надіслано ПАТ "Львівобленерго" проект договору оренди землі для погодження.

07.02.2013р. на адресу позивача надійшов лист від відповідача разом з проектами договору оренди та протоколу розбіжностей від 31.01.2013р. до договору оренди землі від 06.03.2012р.

Окрім того, відповідач оскаржив рішення Сокальської міської ради №33 від 17.01.2012р. щодо встановлення орендної ставки за договором в розмірі 12% від нормативно-грошової оцінки до Сокальського районного суду, однак ухвалою районного суду від 22.01.2015р., залишеною без змін Львівським апеляційним судом, позов ПАТ "Львівобленерго" залишено без розгляду.

Вищенаведене стало підставою для звернення позивача до господарського суду Львівської області з вимогою спонукати відповідача до укладення зазначеного договору оренди землі в запропонованій позивачем редакції.

Відповідно до частини п'ятої статті 120 Земельного кодексу України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

Згідно з частиною першою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Законом України "Про оренду землі" встановлено, що орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України , Цивільним кодексом України , цим та іншими законами України і договором оренди землі, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (частина перша статті 6, стаття 13 Закону).

Частиною другою статті 16 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України .

Договір оренди землі укладається у письмовій формі (стаття 14 Закону України "Про оренду землі" ).

Відповідно до статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Істотні умови договору оренди землі визначені частиною першою статті 15 Закону України "Про оренду землі" , якими є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);строк дії договору оренди;орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. Частиною другою цієї статті передбачено, що за згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Згідно з частиною третьою статті 631 Цивільного кодексу України сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.

Я вбачається з матеріалів справи, відповідач 17.02.2010 р. на підставі рішення Сокальської міської ради оформив право власності на нежитлові приміщення, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 17.02.2010р. та звернувся до позивача про надання йому в оренду земельної ділянки. В свою чергу, позивач прийняв рішення про надання відповідачу в оренду земельної ділянки та надіслав йому проект договору оренди землі від 06.03.2012р., підготовлений на основі Типового договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004р. № 220 "Про затвердження Типового договору оренди землі". Відповідач не погодився із запропонованими позивачем умовами договору, зокрема щодо розміру відсоткової стаки орендної плати за земельну ділянку.

Відповідно до статті 646 Цивільного кодексу України відповідь про згоду укласти договір на інших, ніж було запропоновано, умовах є відмовою від одержаної пропозиції і водночас новою пропозицією особі, яка зробила попередню пропозицію.

В силу частини першої статті 649 названого кодексу , розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Відповідно до статті 187 Господарського кодексу спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги позивача про зобов"язання відповідача укласти договір оренди землі площею 0,4593 га для обслуговування виробничої бази Сокальського РЕМ за адресою: м.Сокаль, вул.Яворницького,82 і провести державну реєстрацію є обґрунтованими, підставними та такими, що підлягають до задоволення.

Отже, колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення місцевого господарського суду відповідає матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для його скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржника не відповідають матеріалам справи, документально не обґрунтовані, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст. 104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.

Судовий збір за перегляд рішення господарського суду Львівської області від 09.06.2015 року у даній справі в апеляційному порядку покласти на відповідача в порядку, передбаченому ст. 49 ГПК України .

Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, 104, 105 ГПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Рішення господарського суду Львівської області від 09.06.2015 року в справі за номером 914/3953/14 залишити без змін.

2. Апеляційну скаргу апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" вих. № 112-4157 від 25.06.2015 року залишити без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Матеріали справи повернути в місцевий господарський суд .

Повний текст постанови виготовлений 21.08.2015 р.

Головуючий-суддя Марко Р.І.

Суддя Желік М.Б.

Суддя Костів Т.С.

СудЛьвівський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.08.2015
Оприлюднено27.08.2015
Номер документу48951319
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3953/14

Ухвала від 25.11.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Юркевич М. В.

Ухвала від 16.12.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Юркевич М. В.

Постанова від 17.08.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 15.07.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Рішення від 09.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Юркевич М. В.

Ухвала від 27.05.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Юркевич М. В.

Ухвала від 20.01.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Юркевич М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні