Справа № 362/778/15-ц
Провадження № 2/362/992/15
У Х В А Л А
15.02.2015 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного реєстратора Реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_4 про визнання недійсним свідоцтва про право власності, скасування рішення та визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна також містити:
· ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
· зміст позовних вимог;
· ціну позову щодо вимог майнового характеру;
· виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
· зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Так, в порушення наведених вимог процесуального закону, позовна заява не містить поштові індекси адрес позивача і третьої особи ОСОБА_3.
Також, позовна заява подається представником, однак в порушення вимог пункту другого частини другої статті 119 ЦПК України, позовна заява не містить ім'я представника позивача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.
Крім того, враховуючи, що позивачем заявлено вимоги майнового характеру, відповідно до вимог пункту четвертого частини другої статті 119 ЦПК України, у позовній заяві слід зазначити ціну позову.
Пункт дев'ятий частини першої статті 80 ЦПК України передбачає, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Отже, позивачу необхідно визначити дійсну вартість спірного майна (наприклад, здійснивши відповідну експертну оцінку) та, в залежності від її розміру, вказати ціну позову.
До того ж, в пункті другому прохальної частини заяви позивачу необхідно вказати прізвище, ім'я і по батькові державного реєстратора, рішення якого він просить скасувати.
Тобто, позивачу слід уточнити зміст позовних вимог в цій частині.
Викладаючи обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, у заяві вказано, що ОСОБА_3 не надавав державному реєстратору Реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області ОСОБА_2 ніякого правовстановлюючого документу, а лише рішення органу виконавчої влади про передачу земельної ділянки у власність, проте, в порушення вимог пункту шостого частини другої статті 119 ЦПК України, не зазначено доказів, що підтверджують таку обставину.
Тобто, на дотримання вимог пункту шостого частини другої статті 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказану обставину або наявність підстав для звільнення від доказування.
При цьому, оскільки позивач просить визнати недійсним свідоцтво про право власності видане ОСОБА_3, слід зробити висновок про те, що позовні вимоги стосуються прав та інтересів останнього безпосередньо, а тому позивачу необхідно вирішити питання щодо процесуального статусу вказаної особи у якості співвідповідача, а не третьої особи.
Одночасно, позивачу необхідно, з урахуванням положень частини другої статті 35 ЦПК України визначитись із складом третіх осіб у справі та зазначити, яким чином судове рішення може вплинути на права і обов'язки приватного нотаріуса Васильківського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_4.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали (ч. 1 ст. 121 ЦПК України).
Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора Реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_4 про визнання недійсним свідоцтва про право власності, скасування рішення та визнання права власності - залишити без руху.
Повідомити про вказане позивача і надати йому строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання ним ухвали.
Роз'яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк він виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2015 |
Оприлюднено | 01.09.2015 |
Номер документу | 49009927 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні