ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" серпня 2015 р. м.ТернопільСправа № 921/613/15-г/10 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Півторака М.Є.
за участю секретаря судового засідання Клим Т.П.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу
За позовом: Приватного вищого навчального закладу " Інститут економіки і підприємництва" м. Тернопіль вул. Злуки ,3а;
до відповідача : Громадської організації " Майдан Тернопіль " м. Тернопіль вул. Чорновола ,8/6 ;
про зобов'язання громадської організації звільнити самовільно захоплену земельну ділянку та припинити незаконні дії щодо блокування будівництва
За участю представників :
Позивача: ОСОБА_1 - представника , довіреність № 3 від 02.10.2014 року ;
Відповідача:ОСОБА_2 - представника , довіреність від 01.07.2015 року ;
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20,22 ГПК України.
За відсутності відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області звернулося з позовною заявою Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль про заборону громадській організації " Майдан Тернопіль " проводити масові заходи на земельній ділянці , яка розташована по проспекту Злуки у м. Тернополі та у відповідності до договору оренди землі від 20.01.2011 року належить на праві користування ПВНЗ " Інститут економіки і підприємництва " ; зобов'язати громадську організацію " Майдан Тернопіль " звільнити самовільно захоплену земельну ділянку та припинити незаконні дії щодо блокування будівництва , відшкодування витрат по сплаті судового збору просить покласти на відповідача.
В обґрунтування заявлених вимог позивач надав Декларацію про початок виконання підготовчих робіт від 02.08.2013 року ; Дозвіл на виконання будівельних робіт від 13.05.2014 року ; Договір оренди землі від 20 січня 2011 року ; Рішення Тернопільської міської ради № 5/32/57 від 05 лютого 2010 року; Кадастровий план земельної ділянки , що надається в Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва "рішення господарського суду Тернопільської області від 18 листопада 2014 року у справі № 921/1010/14-г/6 ; Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 25 лютого 2015 року ; інші документи , копії яких знаходяться в матеріалах справи .
Посилається на приписи статей 12,22 Господарського процесуального кодексу України , статтю 152 Земельного кодексу України, статтю 16 ЦК України.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 18.06. 2015 року порушено провадження у справі № 921/613/15-г/10 та призначено до розгляду о 10 год. 10 липня 2015 року.
Ухвала про порушення справи була направлена сторонам рекомендованою кореспонденцією за адресами , вказаними у позовній заяві .
Згідно клопотання відповідача у справі Громадської організації " Майдан Тернопіль " м. Тернопіль розгляд справи було відкладено до 14 годин 30 хвилин 28 липня 2015 року в порядку статті 77 ГПК України .
Представники сторін у судове засідання 28 липня 2015 року прибули , суд перейшов до розгляду справи по суті та заслухав пояснення щодо позовних вимог представників сторін : представник позивача підтримав заявлені вимоги повністю з підстав , викладених у позовній заяві ; представник відповідача заперечив щодо задоволення позовних вимог і вважає їх безпідставними та такими , що не підлягають до задоволення .
В судовому засіданні 03 березня 2015 року оголошено перерву до 15 годин 11 серпня 2015 року та 14 годин 45 хвилин 25 серпня 2015 року в порядку статті 77 ГПК України ..
Згідно клопотання представника відповідача ухвалою господарського суду від 11.08.2015 року строк розгляду справи № 921/613/15-г/10 було продовжено на 15 днів до 28 серпня 2015 року включно .
21 серпня 2015 року відповідач у справі громадська організація " Майдан Тернопіль " подала до суду письмовий відзив на позов ( вх. № 18505 ) у якому вимоги позивача не визнає і вважає їх безпідставними .
Вказує , що за попереднім погодженням з органом місцевого самоврядування ГО виступила ініціатором проведення дитячого спортивного свята " Дворова спартакіада " , яке відбулося 22.06. 2014 року та 05.07.2015 року на території стадіону , що знаходиться в м. Тернопіль по вул. Злуки . В рамках даного спортивного заходу було проведено також мистецьку акцію " Об'єднаймо Україну " , що стосувалося нанесення на бетонну огорожу малюнків , орнаментів вишиванок всіх областей України та Автономної республіки Крим .
Крім відповідача організаторами вказаного спортивного заходу також були ПП " Тернопіль Ком Сервіс " , КО " Тернопільський міський центр фізичного здоров'я населення " , Управління в справах сім"ї , молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради , а також ряд громадських організацій міста Тернополя .
Також відповідач зазначає , що ніколи в жодний спосіб не проводив дій , що стосується захоплення будь-якої земельної ділянки , а так зване блокування будівництва відбувається виключно в наданні консультаційної та юридичної допомоги небайдужим мешканцям мікрорайону на території якого розміщена спортивна споруда і жителі мікрорайону прагнуть в законний спосіб припинити повне її знищення .
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги повністю .
В судовому засіданні 25.08.2015 року оголошено вступну та резолютивну частину рішення згідно приписів статті 85 ГПК України .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення представника відповідача, суд встановив наступне:
Статтею 20 Господарського Кодексу України встановлено, що кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Зазначена стаття визначила шляхи захисту прав та законних інтересів зазначених суб'єктів.
Стаття 16 Цивільного Кодексу України також визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу та визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом (частина друга п. 1 ст. 16 ЦК України).
Позивач по справі: Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва ", місцезнаходження якого м. Тернопіль, проспект Злуки , будинок 3А є юридичною особою, який зареєстрований у встановленому законом порядку та включений до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 21133768, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , а тому наділений правом на звернення до суду з позовом за захистом свої прав.
У поданій до суду позовній заяві Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль визначив дві позовних вимоги , а саме : про заборону громадській організації " Майдан Тернопіль " проводити масові заходи на земельній ділянці , яка розташована по проспекту Злуки у м. Тернополі та у відповідності до договору оренди землі від 20.01.2011 року належить на праві користування ПВНЗ " Інститут економіки і підприємництва ".
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначено справи , які підвідомчі господарським судам , до яких віднесено :
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:
спорів про приватизацію державного житлового фонду;
спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;
спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;
спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;
інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;
2) справи про банкрутство;
3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;
4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів;
5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери;
6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів;
7) справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України;
8) справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство.
Згідно п.3.1.Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24 жовтня 2011 року " Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам " господарський спір підвідомчий господарському суду , зокрема , за таких умов : участь у спорі суб'єкта господарювання ; наявність між сторонами , по перше , господарських відносин , врегульованих Цивільним кодексом України , Господарським кодексом України , іншими актами господарського і цивільного законодавства , і по-друге : спору про право , що виникає з відповідних відносин ; наявність у законі норми , що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом ; відсутність у законі норми , що прямо б передбачала вирішення такого спору судом іншої юрисдикції .
Спір про заборону відповідачу громадській організації " Майдан Тернопіль " проводити масові заходи на земельній ділянці, що перебуває у користуванні позивача не підлягаю розгляду в господарських судах України , а в адміністративному суді .
Відповідно до п.1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України господарських суд припиняє провадження у справі , якщо спід не підлягає вирішенню в господарських судах України .
В силу приписів п. 1 статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі № 921/613/15-г/10 в частині заборони громадській організації " Майдан Тернопіль " проводити масові заходи на земельній ділянці, що перебуває у користуванні Приватного вищого навчального закладу " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль вул. Злуки 3А .
Другою позовною вимогою заявою Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль визначив зобов'язати громадську організацію " Майдан Тернопіль " звільнити самовільно захоплену земельну ділянку та припинити незаконні дії щодо блокування будівництва .
Згідно приписів ст. 11 ЦК України цивільні права і обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (частина 1 ст. 202 ЦК України).
Як вбачається з матеріалів справи, листом № 13/642 від 16.05.02р. ВАТ В« Текстерно В» звернулось до Тернопільського міського голови з проханням про вилучення земельної ділянки спортивного комплексу (стадіону) загальною площею 30398,10 кв.м та передання її В« Інституту економіки і підприємництва В» .
Рішенням Тернопільської міської ради від 26.09.02р. № 4/4/124 вилучено з постійного користування ВАТ В« Текстерно В» земельну ділянку площею 3,039810 га за адресою: проспект Злуки та надано ТОВ В« Інститут економіки та підприємництва В» дозвіл на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування спортивного комплексу .
Рішенням Тернопільської міської ради № 4/17/75 від 20.12.05р. пункт 1 рішення № 4/4/124 від 26.09.02р. доповнено та постановлено перевести земельну ділянку до земель міської ради не наданих у власність чи постійне користування .
Рішенням Тернопільської міської ради від 10.02.05р. № 4/14/29 погоджено ТОВ В« Інститут економіки і підприємництва В» (правонаступником якого є позивач ) місце розташування спортивного комплексу на земельній ділянці площею до 3,039810 га за адресою просп. Злуки у м. Тернополі з наданням дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації та складання проекту відведення земельної ділянки на розташування спортивного комплексу .
Згідно з умовами надання земельної ділянки № 2909/16/03 від 13.10.05р., складання проекту відведення земельної ділянки дозволено Тернопільським міським управлінням земельних ресурсів із дотриманням відповідних умов, зокрема: класифікація згідно з формою 6-зем - землі громадського призначення (43 графа): код використання згідно УКЦВЗ - 1.12.3 землі освіти.
28 лютого 2006 року Тернопільським обласним управлінням земельних ресурсів затверджено висновок державної експертизи № 330 щодо проекту землеустрою для будівництва спортивного комплексу.
Цільове призначення земельної ділянки наведене в земельно-кадастровій інформації проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки: як землі житлової та громадської забудови.
Рішенням Тернопільської міської ради № 4/18/109 від 03.03.06р. Приватному вищому навчальному закладу В« Інститут економіки та підприємництва В» затверджено проект відведення земельної ділянки під розташування спортивного комплексу за адресою: проспект Злуки та надано останньому земельну ділянку площею 2,9305 га в оренду терміном на 5 років .
На підставі рішення № 4/18/109 від 03.03.06р., 24.07.06р. між Тернопільською міською радою та Приватним вищим навчальним закладом В« Інститут економіки і підприємництва В» укладено договір оренди землі строком на 5 років терміном дії з 03.03.06р. до 03.03.11р.
У пункті 15 договору сторони визначили умови використання земельної ділянки для будівництва спортивного комплексу.
Цільове призначення земельної ділянки визначено у п. 16 договору як землі житлової та громадської забудови.
Договір оренди зареєстровано у Тернопільській регіональній філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" 29.08.06р. за №040666100183.
Листом від 01.10.09 № 1-1806 Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Міністерства регіонального розвитку та будівництва України В«ДіпромістоВ» , як розробник генерального плану м. Тернополя, погодило розміщення групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення по проспекту Злуки, в разі погодження містобудівного обґрунтування відповідними службами відповідно до законодавства .
Рішенням Тернопільської міської ради № 5/29/87 від 02.10.09р. було затвердженно містобудівне обґрунтування будівництва групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування Приватному вищому навчальному закладу "Інститут економіки і підприємництва" на орендованій земельній ділянці за адресою: проспект Злуки.
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 1705 від 22.10.09р. надано позивачу містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки за адресою: проспект Злуки для будівництва груп житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування.
Дані рішення Тернопільської міської ради є чинними та не скасованими.
05 лютого 2010 року сесією Тернопільської міської ради прийнято рішення № 5/32/57 про надання Приватному вищому навчальному закладу "Інститут економіки і підприємництва" в оренду терміном на 10 років земельну ділянку площею 2,9305 га що знаходиться за адресою проспект Злуки у м. Тернополі із земель житлової та громадської забудови для будівництва групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування.
Пунктом 2 вказаного рішення договір оренди землі від 24 липня 2006 року розірвано за взаємною згодою сторін.
20 січня 2011 року між Тернопільською міською радою та Приватним вищим навчальним закладом "Інститут економіки і підприємництва" укладено новий договір оренди терміном на 10 років земельної ділянки площею 29305 кв. м, яка знаходиться за адресою проспект Злуки, у м. Тернополі із земель житлової та громадської забудови для будівництва групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями спортивного призначення, терміном дії з 05.02.10р. по 05.02.20р..
Цільове призначення земельної ділянки площею 29305 кв. м, яка знаходиться за адресою: проспект Злуки в м. Тернополі залишилося незмінним у порівнянні з договором оренди від 24.07.06р., як і не змінилася площа земельної ділянка, яка була предметом договору оренди від 24.07.06р.
Договір зареєстровано в управлінні Держкомзему у м. Тернополі 20.05.11р. за № 611010004000247.
У відповідності до наданої ПП "Матла" декларації про готовність об'єкта до експлуатації, будівництво багатоквартирного житлового будинку, першої черги групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування по проспекту Злуки в м. Тернополі, розпочато у грудні 2011 року та закінчено в серпні 2014 року.
Згідно статті 14 Конституції України та статті 1 Земельного кодексу України , земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння, користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно зі ст.93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності; земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам; оренда земельної ділянки може бути короткостроковою - не більше 5 років та довгостроковою - не більше 50 років; право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах; орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи; відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Відповідно до частини першої ст. 6 Закону України "Про оренду землі" орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль є належним землекористувачем земельної ділянки по проспекту Злуки в м. Тернополі , площею 29305 кв. м і іншого судом не встановлено .
13 травня 2014 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала Приватному вищому навчальному закладу " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль проспект Злуки ,3а Дозвіл на виконання будівельних робіт : будівництво групи багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування по проспекту Злуки в м. Тернополі ( ІІ черга будівництва ) .
Відповідно до статті 54 Господарського процесуального кодексу України, звертаючись з позовом до господарського суду, позивач самостійно визначає в позові предмет позову та його підстави, тобто, ті обставини, якими він обґрунтовує поданий позов; розглядаючи справу, господарський суд не може вийти за межі зазначених у позові предмету та підстав, за винятком випадків, прямо передбачених процесуальним законодавством.
Предметом позову у даній справі приватний вищий навчальний заклад " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль визначило зобов'язати громадську організацію " Майдан Тернопіль " звільнити самовільно захоплену земельну ділянку та припинити незаконні дії щодо блокування будівництва .
За приписами статті 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів. За змістом статті 56 Закону України "Про охорону земель" юридичні і фізичні особи, винні у порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом; застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам; шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.
Статтею 27 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону.
Орендар в установленому законом порядку має право витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування, на усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування шкоди, заподіяної земельній ділянці громадянами і юридичними особами України, іноземцями, особами без громадянства, іноземними юридичними особами.
Суд відзначає, що за статтею 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" від 19.06.2003 року № 963 -15 (зі змінами та доповненнями) самовільним зайняттям земельної ділянки є будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Матеріалами справи, взятими до уваги судом, в тому числі, й поясненнями самого відповідача, підтверджується що ГО виступила ініціатором проведення дитячого спортивного свята " Дворова спартакіада " , яке відбулося 22.06. 2014 року та 05.07.2015 року ( 22.06.2014 року - неділя - вихідний день ; 05.07.2015 року - неділя - вихідний день ) на території стадіону , що знаходиться в м. Тернопіль по вул. Злуки . В рамках даного спортивного заходу було проведено також мистецьку акцію " Об'єднаймо Україну " , що стосувалося нанесення на бетонну огорожу малюнків , орнаментів вишиванок всіх областей України та Автономної республіки Крим .
Отже , відповідач у справі не заперечує , що дитячі спортивні свята проводилися 22.06.2014 року та 05.07.2015 року у вихідні дні, а не робочі ; спортивні заходи проводилися за участі та згоди органу місцевого самоврядування ( лист виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 2091/05-10 від 06.06.2014 року ) і не могли перешкоджати позивачу здійснювати господарську діяльність .
Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України та статтями 15, 16 Цивільного кодексу України визначено право на звернення до суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
За приписами статті 16 Цивільного кодексу України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права, припинення дії, яка порушує право, відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі, тощо. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Статтею 152 Земельного кодексу України встановлено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема, визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; застосування інших, передбачених законом, способів.
За приписами чинного законодавства, вирішуючи спір, суд повинен надати об'єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до господарського суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.
За приписами статей 32-34 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судом встановлено, що звертаючись з позовом до суду позивачем в позовній заяві не зазначено якій саме діяльності при здійсненні позивачем своїх правомочностей на земельній ділянці перешкоджає відповідач, а також не надано будь-яких актів перевірок, складених комісією або одноосібно, що підтверджують факт вчинення відповідачем перешкод позивачу у користуванні земельною ділянкою. Приписи (протоколи) відповідних інстанцій, що здійснюють контроль за додержанням земельного законодавства, які підтверджували б на вищевказаній земельній ділянці відсутні.
З огляду на наведене, позовні вимоги Приватного вищого навчального закладу " Інститут економіки і підприємництва " м. Тернопіль щодо зобов'язання громадської організації " Майдан Тернопіль " звільнити самовільно захоплену земельну ділянку та припинити незаконні дії щодо блокування будівництва є необґрунтованими та такими , що не підлягають до задоволення.
Витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача в порядку статті 49 ГПК України.
Керуючись статтями 55,129 Конституції України , статтею152 Земельного Кодексу України, статтею 27 Закону України " Про оренду землі " , статтями 11,16 ЦК України , статтею 20 ГК України , статтею 1 Закону України " Про державний контроль за використанням та охороною земель " , статями 1,12,33,43,49,54,80,82-85 ГПК України господарський суд ,-
В И Р І Ш И В :
1.В частині заборони громадській організації " Майдан Тернопіль " м. Тернопіль вул. Чорновола ,8/6 проводити масові заходи на земельній ділянці , яка розташована по проспекту Злуки у м. Тернополі та у відповідності до договору оренди від 20.01.2011 року належить на праві користування ПВНЗ " Інститут економіки і підприємництва " - провадження припинити .
2.В решті позову відмовити.
3.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня його підписання через господарський суд Тернопільської області.
4.Повне рішення складено та підписано 27 серпня 2015 року.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2015 |
Оприлюднено | 02.09.2015 |
Номер документу | 49171663 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні