Постанова
від 19.03.2007 по справі 13/143-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

13/143-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31     http://vn.arbitr.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

19 березня 2007 р.                                                                                Справа № 13/143-07

Суддя господарського суду Тісецький С.С.

при секретарі судового засідання Новожилова Л.В. , розглянувши матеріали справи

за позовом:Прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Вінницької міської ради, м. Вінниця   

до:Приватного підприємства "ВІНІНТЕРЛЮКС", м.Вінниця  

про скасування державної реєстрації

          

Представники :

позивача     :   не з'явився

відповідача :   не з'явився

прокурор: Сокольвяк Я.А.

Заявлено позов Прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Вінницької міської ради, м. Вінниця до  Приватного підприємства "Вінінтерлюкс", м. Вінниця  про скасування державної реєстрації юридичної особи.

Позов мотивовано тим, що відповідач, всупереч вимогам чинного законодавства, не повідомив орган державної реєстрації про зміну свого місцезнаходження.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,  -

В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство "ВІНІНТЕРЛЮКС", зареєстровано виконавчим комітетом Вінницької міської ради  (свідоцтво №145571  від 07.06.2005 р.) за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна, 20.

Як вбачається з доданого до матеріалів справи договору оренди нежитлового приміщення від 04 квітня 2006 р., укладеного між ТОВ "Вінницябуд" та ПП "ВІНІНТЕРЛЮКС", останній повинен був отримати в тимчасове користування нежитлове приміщення, загальною площею 11,20 кв.метрів, яке розташоване за адресою: м.Вінниця, вул. Театральна, 20.

Зазначена адреса вказана як місцезнаходження відповідача також в довідці Вінницького обласного управління статистики  (довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) № 1840 видана 08.11.2006 р.) та свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи.

Згідно  листа ТОВ "Вінницябуд" №01-47  від 19.02.07 р. ПП "ВІНІНТЕРЛЮКС"з дати укладання договору орендну плату не сплачує та господарську діяльність за вказаною адресою не здійснює.

Згідно з абзацом 1 пункту 5 Прикінцевих положень господарського кодексу України, його норми щодо відповідальності за порушення правил здійснення господарської діяльності, а також за порушення господарських зобов'язань застосовуються у разі, якщо ці порушення були вчинені після набрання чинності зазначеними положеннями, крім випадків, коли за порушення господарських зобов'язань була встановлена інша відповідальність договором, укладеним до зазначеного в абзаці 1 цього розділу строку.

Абзацом 2 пункту 5 Прикінцевих положень  Господарського кодексу України передбачено, що його  положення щодо відповідальності  за порушення, зазначені в абзаці першому пункту 5, вчинені до набрання чинності відповідними положеннями цього  Кодексу стосовно відповідальності  учасників господарських відносин, застосовуються у разі якщо вони пом'якшують відповідальність за вказані порушення.

Відповідно до  ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами  правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи  організаційно-правового або  майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.  Стаття 239 ГК України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є  скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта  господарювання.  Цей вид  адміністративно - господарської санкції передбачений ч. 1 ст. 247 ГК України та застосовується у разі  здійснення суб'єктом  господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам.

Згідно ст.1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” Єдиним державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців є автоматизована система збирання, накопичення, захисту,  обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до вимоги п.2 ст.17 цього ж Закону в Єдиному державному реєстрі  містяться такі відомості щодо юридичної особи:    повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності;     ідентифікаційний код юридичної особи;    форма власності;     організаційно-правова форма,  місцезнаходження юридичної особи та ін.

Відповідно до ст. ст. 4  та 7 Закону України “Про господарські товариства” установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників , найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.  Зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства.

Підприємство зобов'язане в п'ятиденний строк повідомити орган, що провів реєстрацію, про зміни, які сталися в установчих документах, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

Згідно листа Держаного Реєстратора  Вінницької міської ради № 01-10/80 від 28.02.2007 р.  ПП "ВІНІНТЕРЛЮКС", яке знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул.. Театральна, 20 не подавало документів Держаному Реєстратору щодо зміни місцезнаходження.

Згідно ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Суб'єкт господарювання ліквідується у разі  скасування  його  державної  реєстрації  у  випадках, передбачених законом.

З огляду на те, що підприємство не здійснює свою діяльність, визначену в установчих документах, за місцезнаходженням не знаходиться, суд дійшов висновку, що позовні вимоги  є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають  задоволенню.

        Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 136, 158, 162, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов задовольнити.

2.Скасувати державну реєстрацію Приватного підприємства "ВІНІНТЕРЛЮКС" (м. Вінниця, вул. Театральна, 20 код ЄДРПОУ 33587653), зареєстрованого   виконавчим комітетом  Вінницької міської ради  (свідоцтво Серія А00 №145571  від 07.06.2005 р.)

3.Копію даної постанови, у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору  Вінницької міської ради Надольному Івану Дмитровичу  (м. Вінниця, вул. Соборна 50) для виконання вимог встановлених ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”.  

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                    Тісецький С.С.

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.03.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу491744
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/143-07

Постанова від 14.08.2007

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Андрєєва Е.І.

Рішення від 05.06.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Панченко О.Л.

Рішення від 02.04.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Лиховид Б.І.

Ухвала від 19.03.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Лиховид Б.І.

Постанова від 19.03.2007

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 13.03.2007

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні