Рішення
від 25.08.2015 по справі 925/1063/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" серпня 2015 р. Справа № 925/1063/15

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Спаських Н.М. з секретарем судового засідання Буднік А.М., за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2 - за довіреностями;

від відповідача: не з'явився;

третя особа: Реєстраційна служба: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Житлобуд" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" про визнання недійсними установчих документів та скасування державної реєстрації

ВСТАНОВИВ:

Позивач заявив позов до відповідача з вимогами про:

- визнання установчих документів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (Протокол № 1 Установчих зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" від 29.03.2015 р. та Статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137") - недійсними;

- скасування державної реєстрації юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137".

Уточненням позовних вимог від 25.08.2015 р. позивач просив задовольнити його позовні вимоги у виді:

- визнання установчих документів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (рішення від 29.03.2015 р., оформленого Протоколом № 1 Установчих зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" від 29.03.2015 р. та Статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137") - недійсними;

- скасування державної реєстрації юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137".

В судовому засіданні суд ухвалив уточнені позовні вимоги прийняти до розгляду, як такі, що подані в порядку ст. 22 ГПК України та не стосуються зміни підстави чи предмету позову.

Уточнені позовні вимоги представники позивача підтримали повністю та просять їх задовольнити.

Відповідач та третя особа, будучи належним чином повідомленими про час і місце розгляду справи, своїх представників в жодне судове засідання не направили, заперечень проти позову суду не надали.

Суд вважає за можливе розгляд справи провести за відсутності представників відповідача та третьої особи за наявним документами, у відповідності до ст. 75 ГПК України.

Заслухавши доводи та пояснення представників позивача і дослідивши наявні у справі документи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:

У відповідності до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

З матеріалів справи вбачається наступне :

За доводами позивача, 29.03.2015 р. на подвір'ї будинку № 137 по вул. Гоголя у м. Черкаси відбулися Установчі збори власників квартир та нежитлових приміщень будинку № 137.

На зборах було прийнято рішення, які оформлені протоколом № 1 Установчих зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" від 29.03.2015 р. (а.с.79-80 том 1).

Учасниками зборів було вирішено, зокрема, створити Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" та прийняти житловий комплекс по вул. Гоголя, 137 у м. Черкаси на баланс новоствореного ОСББ "Гоголя, 137".

08.04.2015 р. проведено державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (номер запису в ЄДРЮОФОП № 10261020000015564), а також зареєстровано Статут вказаного ОСББ "Гоголя, 137" ( а.с. 81 том 1).

В обґрунтування позовних вимог вказано наступне:

Позивач, Приватне акціонерне товариство "Житлобуд" є власником квартир № 195, 196, 227, 98, 64, 162, 132, 131, 130, які знаходяться в багатоквартирному будинку № 137 по вул. Гоголя, що підтверджується свідоцтвами про право власності (а.с. 15-59 том 1).

Відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України, власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла). Таке об'єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

ОСОБА_3 визначає об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - Об'єднання) як юридичну особу, створену власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Порядок створення об'єднання, а також скликання і проведення установчих зборів об'єднання встановлений ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

На підстав ст. 58 Конституції України, до правовідносин сторін повинна бути застосована норма ст. 6 вказаного Закону у редакції, яка була чинна станом на 29.03.2015 року.

Відповідно до положень ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (у редакції від 01.01.2013 року), об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.

У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. Кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти"). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників. У разі відсутності кворуму ініціатор призначає нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Новопризначені установчі збори можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня зборів, що не відбулися. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

На вимогу суду відповідач не надав доказів повідомлення всіх власників квартир у будинку по вул. Гоголя, 137 про скликання установчих зборів, також відсутні і повідомлення позивача про скликання цих зборів.

Представники позивача заперечили отримання повідомлення про скликання зборів та вважають це грубим порушенням прав позивача на участь в управлінні власним майном.

Ч. 4 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" містить імперативну норму про те, що повідомлення про скликання і проведення установчих зборів направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).

Дана норма не передбачає можливості повідомлення про збори лише тієї кількості власників, якої буде достатньо для кворуму на зборах і прийняття рішень.

Неповідомлення про проведення зборів для вирішення питання про створення ОСББ є порушенням прав власників квартир та вбудованих приміщень у будинку на участь в управлінні власним майном.

Як вбачається з протоколу № 1 від 29.03.2015 р. ( а.с. 79-80 том 1) на вказаних зборах приймали участь 178 власників житлових і нежитлових приміщень із 293, що становить 60,75% загальної кількості власників приміщень.

З приводу цих відомостей судом встановлено наступне:

У будинку по вул. Гоголя, 137 у м. Черкаси знаходиться 294 квартири та 1 офісне вбудоване приміщення, проти чого відповідач не подав заперечень.

Декілька осіб мають у власності кілька квартир, а деякі особи є співвласниками квартир.

Оскільки ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" в редакції на час проведення установчих зборів, прямо говорить про повідомлення, участь у зборах та про голосування всіх власників квартир чи приміщень, то у кількість власників повинні бути включені всі особи, за якими зареєстровано право власності (в т.ч. спільної) на квартири чи приміщення у будинку.

Виходячи із наданого позивачем списку всіх власників квартир ( а.с. 13-20 том 2), що підтверджується також і копіями витягів про реєстрацію права власності, наявними у справі (тома 2 і 3), всього у будинку по вул.Гоголя, 137 у м. Черкаси станом на 29.3.2015 року обліковується 294 квартири та 1 офісне приміщення, що належить ОСОБА_4

При цьому квартири № 20,249 знаходяться у власності ОСОБА_5, № 25,26 - у власності ОСОБА_6, № 64,98,130,131,132,162,195,196,227 - у власності ПрАт "Житлобуд", № 150,197 - у власності ОСОБА_7, № 177,186 - у власності ОСОБА_8.

Квартира № 95 має двох власників, № 104 - двох власників, № 160 - двох власників, № 170 - трьох власників, № 181 - двох власників, № 225 - двох власників, № 292 - трьох власників.

Таким чином, у протоколі № 1 від 29.03.2015 року кількість власників, які мають право прийняти участь у зборах, повинна бути вказана 296, а не 293, виходячи з такого:

294 (всього квартир) - 8 квартир ПрАт "Житлобуд" + 13 співвласників квартир - 4 особи, які є власниками двох квартир = 295 + 1 офісне приміщення = 296.

У витребуваному судом від Реєстраційної служби списку власників квартир та нежитлових приміщень ( а.с. 165-173 том 1), яким керувалася ініціативна група при проведенні установчих зборів 29.03.2015 року, позивач, ПрАт "Житлобуд", взагалі не зазначений. Щодо його квартир власниками вказані фізичні особи, які, за доводами представників позивача, є лише користувачами житла ( проживають у квартирах), але не є їх власниками.

Зі списку ( а.с. 165 том 1) також вбачається, що замість власника квартири № 3 ОСОБА_9 прийняв участь її чоловік, про довіреність якого нічого не зазначено.

Відповідач не надав суду доказів того, що на час проведення установчих зборів 29.03.2015 року організатори зборів керувалися належним списком власників квартир у будинку по вул. Гоголя, 137 та перевіряли за ним явку осіб.

У відповідності до ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" в редакції чинній станом на 29.03.15року, рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників.

На думку суду, порушення порядку скликання установчих зборів щодо неповідомлення всіх власників про їх проведення, не робить збори, проведені 29.03.2015 року, законними лише через явку і голосування на зборах більше 50% відсотків власників, як вказано у протоколі.

Неправдоподібними суд вважає відомості у протоколі від 29.03.2015 року ( а.с. 79-80 том 1) про те, що за всіма питаннями порядку денного присутні власники проголосували строго у пропорції 150 чоловік "за" і 11 "проти". Як голосували решта 17 чоловік ( 178-150-11) та де вони поділися, у протоколі не вказано взагалі.

Установчі збори від 29.03.2015 року проведені з наступним порядком денним:

1. Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

2. Вибори правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

3. Затвердження Статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

4. Прийняття на баланс цілісного майнового комплексу - багатоквартирного будинку в м. Черкаси по вул. Гоголя, 137.

5. Затвердження "Порядку обрання та відкликання Голови та членів правління".

На установчих зборах вирішено: створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку по вул. Гоголя, 137; обрати правління об'єднання в кількості 9 осіб: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18; затвердити Статут об'єднання; доручити ОСОБА_18 провести реєстрацію ОСББ "Гоголя, 137"; прийняти на баланс створеного ОСББ цілісний майновий комплекс - багатоквартирний будинок № 137 по вул. Гоголя, м. Черкаси, уповноважити членів правління ОСББ прийняти на баланс цілісний майновий комплекс з складанням акту прийому-передачі з визначенням переліку недоліків та термінів для їх усунення; затвердити "Порядок обрання та відкликання Голови та членів правління".

Згідно ч. 13 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" в редакції на час проведення установчих зборів, установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут. Таким чином, інші питання навіть не повинні бути включені у повістку денну.

Натомість, п. 4 і 5 до Порядку денного установчих зборів 29.03.2015 року включено питання про прийняття на баланс цілісного майнового комплексу - багатоквартирного будинку в м. Черкаси по вул. Гоголя, 137 та про затвердження "Порядку обрання та відкликання Голови та членів правління".

Ці питання не відносяться до компетенції установчих зборів об'єднання, виходячи з такого:

Відповідно до Постанови КМУ № 1521 від 11.10.2002 р. "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", якою затверджено Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, у п.2 Порядку встановлено, що загальні збори об'єднання вирішують питання про прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання.

Також, в силу п. 4.14 Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого наказом № 141 від 27.08.2003 р. державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства, загальні збори об'єднання (в яких беруть участь тільки члени об'єднання) встановлюють порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та терміни обрання .

Установчі збори не є аналогом загальних зборів об'єднання, оскільки ці збори проводяться власниками квартир та приміщень у будинків із різним статусом (спочатку ці особи діють як власники на підставі волевиявлення ( в установчих зборах), а потім як учасники на підставі Статуту об'єднання ( у загальних зборах). Установчі та загальні збори ні в якому разі не можуть замінювати один одного.

Таким чином, Установчі збори 29.03.2015 року не мали права приймати рішення про прийняття на баланс Об'єднання житлового комплексу в м. Черкаси по вул. Гоголя 137 та про затвердження Порядку обрання та відкликання Голови та членів Правління, оскільки такі рішення відповідно до Постанови КМУ № 1521 від 11.10.2002 р. "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" і наказу № 141 від 27.08.2003 р. державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя, приймаються виключно Загальними зборами ОСББ після його державної реєстрації як юридичної особи.

Таким чином, з вищенаведеного вбачається, що при створенні Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" було порушено вимоги ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" про процедуру скликання установчих зборів, оскільки, зокрема, не дотримано вимог щодо порядку повідомлення всіх власників про проведення установчих зборів та порушено компетенцію установчих зборів об'єднання.

При цьому було порушено права позивача як власника 9 квартир у будинку по вул. Гоголя, 137 на участь в управлінні власним майном.

Враховуючи те, що відповідача, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" було створено з порушенням вимог ч. 4 ч. 9 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (порушено процедуру повідомлення власників про проведення установчих зборів та компетенції прийняття рішення про створення об'єднання), позовні вимоги про визнання недійсними установчих документів, а саме -- рішення установчих зборів власників квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку по вул. Гоголя, 137, оформлених протоколом № 1 від 29.03.2015 р., та статут Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137", є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Встановлені судом порушення при створенні відповідача є такими, що не можуть бути усунуті, а тому установчі документи ОСББ "Гоголя, 137" підлягають визнанню недійсними повністю.

У відповідності до п. 2 постанови пленуму ВГСУ від 24 жовтня 2011 року N 10 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам", з огляду на приписи ч.3 статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4 1, 12 ГПК, господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців. Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Відповідно до ч. 14 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" оформлення і реєстрація всіх документів, що засвідчують створення об'єднання, здійснюються безоплатно у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Об'єднання вважається створеним з моменту видачі свідоцтва про державну реєстрацію.

Порядок державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі -Порядок), затверджено постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 11.10.2002 р. №1521.

Згідно з п. 3 вказаного Порядку для державної реєстрації об'єднання уповноважена установчими зборами особа (далі - заявник) подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації:

1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об'єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку;

2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту;

3) два примірники оригіналу і п'ять копій статуту об'єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства;

4) список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у поданих документах, несуть власники житлових (нежитлових) приміщень та заявник.

Пунктом 6 вказаного вище Порядку, зокрема, передбачено, що орган державної реєстрації перевіряє наведені у реєстраційній картці відомості, комплектність поданих документів та відповідність їх законодавству. У разі коли в результаті перевірки виявлено, що заявником подано не всі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства, орган державної реєстрації повідомляє про це заявника і повертає йому документи. Після врахування зауважень заявник може подати документи повторно.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є:

- невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;

- невідповідність установчих документів вимогам ч. 3 ст. 8 цього Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Господарського кодексу України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" передбачає наслідки визнання недійсними установчих документів юридичної особи та скасування реєстраційної дії.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" підставами для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.

Таким чином, визнання недійсними установчих документів юридичної особи має своїм правовим наслідком скасування державної реєстрації юридичної особи, що передбачено вказаним Законом.

Оскільки державним реєстратором проведено державну реєстрацію ОСББ "Гоголя, 137" на підставі установчих документів, які визнані судом недійсними, позовні вимоги про скасування державної реєстрації відповідача також підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 49,82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати недійсними рішення установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137", оформлені протоколом № 1 від 29 березня 2015 року.

3. Визнати недійсним Статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (ідентифікаційний код 39738280, АДРЕСА_1 та кв. 288), затверджений установчими зборами об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" протокол № 1 від 29 березня 2015 року і зареєстрований Реєстраційною службою Черкаського міського управління юстиції Черкаської області 08.04.2015 року за № запису 10261020000015564.

4. Скасувати державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (ідентифікаційний код 39738280, АДРЕСА_1).

5. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гоголя, 137" (ідентифікаційний код 39738280, АДРЕСА_2 та кв. 288) на користь Приватного акціонерного товариства "Житлобуд" (ідентифікаційний код 25209534, м. Черкаси, пров. Жуковського, 1) - 2 436,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору.

Наказ видати.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом 10 днів.

Повне рішення складено 28 серпня 2015 року

Суддя Н.М. Спаських

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення25.08.2015
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49176150
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1063/15

Судовий наказ від 21.09.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Судовий наказ від 21.09.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 09.09.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Зеленін В.О.

Рішення від 25.08.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 11.08.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 30.07.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 30.06.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні