Ухвала
від 25.04.2013 по справі 11/347/07-ап
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

25.04.13 № 11/347/07-АП

суддя Гончаренко С.А.

м.Запоріжжя

Суддя Гончаренко С.А., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом: Бердянська об'єднана державна податкова інспекція Запорізької області (пр. Праці, буд. 20, м.Бердянськ, Запорізька область, 71118)

до відповідача 1: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бердянське будівельно-монтажне підприємство» (вул. Червона, буд. 70, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100)

до відповідача 2: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бердянське будівельно-монтажне управління» (вул. Червона, буд. 70, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100)

до відповідача 3: Товариство з обмеженою відповідальністю «Північазовбуд» (вул. Червона, буд. 70, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100)

до відповідача 4: Закрите акціонерне товариство «Уренгойська дирекція житлового будівництва» (вул. Ювілейна, буд. 3а, м. Новий Уренгой, Тюменська область, РФ, 629300; вул. Червона, буд. 70, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100)

відомості про учасників судового процесу:

від позивача: ОСОБА_1 - дов. № 19973/10/10 від 27.12.2012р.;

ОСОБА_2 - дов. № 128/10/19-015 від 08.01.2013р.;

від відповідача-1: не з'явився;

від відповідача-2: не з'явився;

від відповідача-3: ОСОБА_3 - дов. № 52 від 01.08.2012р.;

від відповідача-4: не з'явився;

про: визнання права власності на майно, -

В С Т А Н О В И В :

До господарського суду надійшла позовна заява Бердянської ОДПІ до ТОВ «Бердянське будівельно-монтажне підприємство», ТОВ «Бердянське будівельно-монтажне управління», ТОВ «Північазовбуд» і ЗАТ «Уренгойська дирекція житлового будівництва» про визнання права власності за державою на майно.

08.05.2007р. відкрито провадження в адміністративній справі і призначений судовий розгляд. За клопотанням відповідачів провадження по справі зупинялось.

В судовому засіданні, яке відбулось 25.04.2013р. представником відповідача-3 - ТОВ «Північазовбуд», заявлено клопотання про закриття провадження у справі. Клопотання вмотивовано тим, що даний спір є спором про право на майно, і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Дослідивши викладені у клопотанні доводи суд вважає їх безпідставними, а клопотання таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

За визначенням понять, що даються у статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України: справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1 частини першої); суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1). Таким чином, згідно положень статті 3 цього Кодексу, справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб'єкта, а цей суб'єкт, відповідно, зобов'язаний виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.

Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. З господарськими спорами можуть пересікатися категорії спорів, визначені в пунктах 1, 3, 4 частини першої зазначеної статті, а саме:

а) спори суб'єкта господарювання із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності останнього;

б) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, а також спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

в) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює зазначених владних управлінських функцій (щодо іншої особи, яка є учасником спору), то такий суб'єкт не перебуває «при здійсненні управлінських функцій» і не має встановлених нормами КАС України ознак суб'єкта владних повноважень і, отже, спір за участю останнього повинен вирішуватися господарським судом.

Таким чином, від справ господарської юрисдикції за участю суб'єктів господарської діяльності і суб'єктів владних повноважень адміністративні справи відрізняються особливим змістом правовідносин між сторонами та предметом позовних вимог.

З огляду на викладене до компетенції господарських судів не відноситься розгляд справ у спорах за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Господарським судам підвідомчі на загальних підставах справи зі спорів, що пов'язані з визнанням права на майно, на яке накладено арешт, і про звільнення майна з-під арешту та з розглядом позовів до юридичної особи, яка зобов'язана проводити стягнення коштів з боржника у разі невиконання рішення з вини цієї юридичної особи (статті 59 і 86 Закону України «Про виконавче провадження»), - за умови, коли сторонами у судовому процесі є підприємства чи організації у розумінні статті 1 ГПК.

З огляду на предмет спору та суб'єктний склад учасників судового процесу дана справа повинна розглядатись в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ч.5 ст.156, п.6 розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання ТОВ «Північазовбуд» про закриття провадження у справі відмовити.

Копію ухвали надіслати сторонам у справі.

Суддя С.А.Гончаренко

Дата слухання час слухання

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.04.2013
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49338136
СудочинствоГосподарське