Ухвала
від 20.08.2015 по справі 920/316/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20.08.2015 Справа № 920/316/15 Господарський суд Сумської області у складі судді Соп'яненко О.Ю.,

при секретарі Олтушевській І.О.,

за участю представників сторін :

кредиторів - ДПІ в м. Сумах - Притула Д.А.

УПФУ в м. Сумах - Щербина О.А.

боржника - не з'явився;

представник розпорядника майна - Кравцова В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №920/316/15

за заявою Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Текоілресурс" (40011, м.Суми, вул. Супруна,15, код ЄДРПОУ 37053262)

про визнання банкрутом

встановив :

Ухвалою господарського суду від 12.03.2015 року було порушено провадження у справі № 920/316/15 про банкрутство ТОВ "Текоілресурс", розпорядником майна призначено Сиволобова М.М.

17.03.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення про порушення справи про банкруство ТОВ "Текоілресурс" (№ 15753) та встановлено строк для предявлення вимог кредиторів.

Як свідчать матеріали справи попереднє засідання суду неодноразово відкладалося.

Ухвалою суду від 07.07.2015 року попереднє засідання було відкладено на 20.08.2015 року.

Відповідно до частини 2 статті 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:

розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Щодо вимог ДПІ в м. Сумах

З поданої заяви №10085/9/18-19-10 від 25.02.2015 року ДПІ в м. Сумах вбачається, що інспекція просить суд визнати кредиторські вимоги на загальну суму 1 345 964,16 грн.

В обґрунтування поданої заяви кредитор вказує,що ТОВ «Текоілресурс» є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010р. №2755-УІ (із змінами та доповненнями) і на даний час є боржником перед бюджетом.

Вказаний борг складається з:

Боргу по ПДВ - основний платіж 1 211 850,97 грн., штрафнв санкції - 130 400,49 грн., пеня 3 712,70 грн.,

Боргу по єдиному внеску - 168,90 грн.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.

Відповідно до ч. 3 статті 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» склад і розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платників податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органом ,у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, з викладеного вбачається, що чинне законодавство передбачає окремий порядок примусового виконання судових рішень про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. При цьому органи державної виконавчої служби до цієї процедури не залучаються.

Вказана правова позиція викладена у постанові ВГСУ від 17.02.2015 року № 925/1941/14.

Механізм виконання судових рішень про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів. Реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.

Згідно поданих матеріалів вбачається, що постановою Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2013 року № 818/74/13-а було стягнуто з ТОВ «Текоілресурс» на користь державного бюджету податкового боргу з ПДВ на суму 909 250,93 грн.

Видано інкасові доручення на стягнення вказаної суми, які повернулися без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

У зв'язку з чим, ДПІ в м. Сумах звернулася до господарського суду з відповідною заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ «Текоілресурс».

Як зазначалося вище, ТОВ «Текоілресурс» має податковий борг перед ДПІ в м. Сумах на загальну суму 1 346 133,06 грн.

Вказаний борг складається з:

Боргу по ПДВ - основний платіж 1 211 850,97 грн., штрафні санкції - 130 400,49 грн., пеня 3 712,70 грн.,

Боргу по єдиному внеску - 168,90 грн.

Проте, враховуючи ч. 3 статті 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає, що до складу безспірних вимоги кредиторів, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, господарський суд визнає лише основний платіж 1 211 850,97 грн. з ПДВ та боргу по єдиному внеску - 168,90 грн., що разом становить 1 212 019,87 грн.

Так, на час подання заяви про порушення провадження у даній справі мінімальна зарплата складала 1 218,00 грн., відповідно 300 мінімальних розмірів заробітної плати - 365 400,00 грн.

З огляду на те, що безспірна заборгованість боржника перед кредитором в сумі 1 212 019,87 грн. основний борг перевищує 300 мінімальних заробітних плат, не була погашена протягом більш ніж трьох місяців після настання строку її погашення та підтверджується матеріалами справи (постановою, розрахунком, податковими повідомленнями-рішеннями, інкасовими дорученнями), у зв'язку з чим, суд визнає розмір безспірних вимог кредитора в зазначеній сумі.

Щодо вимог УПФУ в м. Сумах

30.03.2015 року до суду надійшла заява від УПФУ в м. Сумах, в якій кредитор просить визнати кредиторські вимоги до ТОВ «Текоілресурс» в сумі 168,90грн.

Заявлені вимоги визнані розпорядником майна і віднесені до другої черги реєстру вимог кредиторів.

Суд розглянувши заяву пенсійного фонду вважає її обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

17.03.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення про порушення справи про банкруство ТОВ "Текоілресурс" (№ 15753) та встановлено строк для предявлення вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справ про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справах про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

Кредитор звернувся до суду у встановлений законом строк.

Як вбачається з наданих суду документів, на момент порушення провадження у справі про банкрутство існує заборгованість по платежах до бюджету пенсійного фонду України в розмірі 168,90 грн. - заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Кредиторські вимоги пенсійного фонду визнані ліквідатором.

Суд дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що вимоги УПФУ в м. Сумах в розмірі 168 грн. 90 коп. є обґрунтованими, так як підтверджуються належними доказами, заявлені у відповідності до вимог закону, у зв'язку з чим підлягають визнанню судом у повному обсязі та включенню до реєстру вимог кредиторів.

Таким чином, керуючись статтями 23, 25,45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011 року , статтями 81 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ухвалив :

1. Затвердити реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Текоілресурс»у наступному складі:

- визнати вимоги Державної податкової інспекції в м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області в сумі 1 345 964,16 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів в такій черговості 1 212 019,87 грн. друга черга, 130 400,49 грн. та 3712,70 - шоста черга.

- визнати вимоги Управління пенсійного фонду України в м. Сумах в сумі 168,90 грн. та включити їх до другої черги реєстру вимог кредиторів.

2. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - вважати погашеними.

3. Зобов"язати розпорядника майна боржника провести загальні збори кредиторів ТОВ «Текоілресурс» в строк до 01.10.2015 року, щодо обрання комітету кредиторів, а комітет кредиторів, в строк до 01.10.2015 року, провести збори з метою вирішення питання подальшого застосування процедур банкрутства до боржника у даній справі та надати суду відповідні протоколи.

4. Призначити підсумкове засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на 01 жовтня 2015 року о 11:30 год . у приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, каб. №320.

5. Копію даної ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна.

Суддя О.Ю.Соп'яненко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.08.2015
Оприлюднено03.09.2015
Номер документу49339766
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/316/15

Ухвала від 05.07.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Постанова від 27.10.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 01.10.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 20.08.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 07.07.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 18.06.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 25.06.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 02.06.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 05.05.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп'яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 14.04.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп'яненко Оксана Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні