Справа №2о-34/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 лютого 2010 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Панасюк К.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання в Україні,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання в Україні, на 24 серпня 1991 року та на 13 листопада 1991 року.
Заяву обґрунтувала тим, що вона народилася у ОСОБА_2. Відповідно до її свідоцтва про народження її батьками є: ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Її батько народився в Черновицькій області. У час громадянської війни у ОСОБА_2 її батько загинув, а мати безвісно відсутня. З 1990 року вона проживає у м. Краматорську, куди її із ОСОБА_2 забрала тітка. Вона неодноразово зверталася у паспортне відділення Краматорського Г О УМВД України у Донецькій області з проханням видати їй паспорт громадянки України, з тих підстав, що її батько українець й народився в Україні, але їй було відмовлено.
У судовому засіданні Загарія заяву підтримала та попросила суд її задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явися, по невідомій суду причині, про розгляд справи був повідомлений належним чином про що свідчить підпис представника заінтересованої особи у розписці.
Проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Відповідно до норм міжнародного права, а саме Європейської Конвенції про громадянство від 7 листопада 1997 року, внутрішнє державне законодавство про громадянство має ґрунтуватися на таких принципах, як беззастережне право кожної особи на громадянство, недопущення без громадянства.
Як убачається зі ст..4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.
Відповідно до ст.. 3 Закону України «Про громадянство України» усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України/24 серпня 1991 року/ постійно проживали на території України та особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України «Про громадянство України»/ 13 листопада 1991 року/ проживали в Україні і не були громадянами інших держав \ громадянами України.
У судовому засіданні встановлено, що заявниця Загарія народилася 7 серпня 1985 року./а.с.5/; Її батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Батько заявниці народився на території України в Чернівецькій області. Відповідно до амбулаторної дитячої картки , яка була оглядна судом у судовому засіданні ОСОБА_1 прибула з ОСОБА_2 й проживає у п. Василівка. Відповідно до довідки консульської служби посольства ОСОБА_2 в Україні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 не отримувала у ОСОБА_2 національного паспорту громадянина ОСОБА_2./а.с.11/; Як убачається з довідки Головного управління МВД України у Донецькій області ОСОБА_1 громадянкою України не є й паспорту громадянки України не отримувала./ а.с.12,14/;
Як убачається з показань свідка ОСОБА_5 яка є її тіткою й виховувала Загарію, остання з 1990 року проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2.
Враховуючи наведене суд вважає, що встановлення юридичного факту, про яке просить заявниця, знайшло повне підтвердження в судовому засіданні і його об'єктивність не викликає в суду сумніву.
Керуючись ст.ст. 3, 10-17, 213-218, 256 ЦПК України, ст..4 Конституції України, ст..3 Закону України «Про громадянство України», суд
В И Р І Ш И В:
Заявлені вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання в Україні,
задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Зугдіді /ОСОБА_2/ постійно проживала в Україні станом на 24 серпня 1991 року та станом на 13 листопада 1991 року й по теперішній час.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Донецької області. Заяву про апеляційне оскарження рішення Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Краматорський міський суд.
Суддя
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2010 |
Оприлюднено | 07.09.2015 |
Номер документу | 49441520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Груіцька Л. О.
Цивільне
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
Боднарук М.В. М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні