ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
02.09.2015 Справа № 904/4918/14
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Чередка А.Є. (доповідач)
суддів: Кузнецова В.О., Пархоменко Н.В.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14 (суддя Калиниченко Л.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНО-ГРУП", 52001, смт.Ювілейне, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, вул. Нова, буд. 58, офіс 4, код ЄДРПОУ 32999136; ліквідовано юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНО-ГРУП", 52001, смт. Ювілейне, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, вул. Нова, буд.58, офіс 4, код ЄДРПОУ 32999136; згідно п.5 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вважати погашеними вимоги: - Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на суму 466 176,50грн.; - Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, м. Дніпропетровськ на суму 18 300, 77 грн.; припинено повноваження ліквідатора у справі № 904/4918/14 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНО-ГРУП", 52001, смт. Ювілейне, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, вул.Нова, буд. 58, офіс 4, код ЄДРПОУ голови ліквідаційної комісії Стороженко Ксенії Володимирівни (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1); провадження у справі припинено.
Не погодившись із зазначеною ухвалою, Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулася до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14 та направити справу на розгляд до господарського суду Дніпропетровської області.
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного господарського суду, ознайомившись з матеріалами справи та апеляційної скарги дійшла до висновку про необхідність відмовити у прийнятті апеляційної скарги з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Частиною 1 ст. 53 ГПК України передбачено право господарського суду за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 4, 6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 17.05.2011р. наявність або відсутність підстав для задоволення заяви про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги визначається за правилами частини першої статті 53 ГПК. Клопотання про відновлення строку подання апеляційної скарги з огляду на приписи статті 53 ГПК повинно містити обґрунтування поважності причин пропуску такого строку (за необхідності - з посиланням на відповідні докази, які подаються апеляційному господарському суду на загальних підставах).
Отже, клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинні містити роз'яснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій. До клопотання чи заяви мають бути подані докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.
При цьому Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений строк з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку.
Таким чином, у кожному випадку суд з врахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені в обгрунтування клопотання про його відновлення та робить мотивований висновок щодо поважності чи не поважності причин пропуску строку.
У даному випадку, ухвала, що оскаржується, винесена 28.07.2014р., отже останній день подачі апеляційної скарги - 03.08.2014р. Апеляційна скарга на вказану ухвалу, згідно зі штампом на конверті про прийняття апеляційної скарги органом поштового зв'язку, подана 21.08.2015р., тобто з пропуском процесуального строку, встановленого для її подання, однак містить клопотання про відновлення пропущеного строку з причин неможливості подати апеляційну скаргу у передбачені ст. 93 ГПК України строки, оскільки скаржником відповідну ухвалу не було отримано у цей строк.
Між тим, скаржником до апеляційної скарги не додано відповідних доказів несвоєчасного одержання вказаної ухвали суду, а представник скаржника був присутній у судовому засіданні 28.07.2015р., отже був обізнаний про прийняття оскаржуваної ухвали вчасно.
Згідно з частинами 1, 2, 3 ст. 22 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Таким чином, скаржником не надано належних доказів в обґрунтування поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14, що є підставою для відхилення клопотання Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області підлягає поверненню заявникові без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст. 86, п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відхилити клопотання Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14.
Апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.07.2015р. у справі № 904/4918/14 повернути заявникові без розгляду.
Додаток (на адресу скаржника): апеляційна скарга № 2172/9/04-17-10-16 від 20.08.2015р. та додані до неї матеріали на 8 арк., конверт, акт господарського суду Дніпропетровської області № 350 від 26.08.2015р.
Головуючий суддя А.Є. Чередко
Суддя В.О. Кузнецов
Суддя Н.В. Пархоменко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2015 |
Оприлюднено | 08.09.2015 |
Номер документу | 49520641 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні