Ухвала
від 03.09.2015 по справі 910/22852/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення справи про банкрутство

03.09.2015Справа № 910/22852/15

Суддя Чеберяк П.П., розглянувши

заяву Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма АСМ" (код ЄДРПОУ 36472826)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

          Заявники звернулися до суду зі спільною заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма АСМ", у зв'язку з неможливістю останньої погасити заборгованість у розмірі 2 175 768 грн. 69 коп.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

Частиною 2 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено, що до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

В підтвердження безспірності заявлених вимог в сумі 2 175 768 грн. 69 коп. заявник посилається на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.05.2015 у справі № 2а-4438/12/2670 та постанову відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві про повернення виконавчого документа стягувачеві від 20.01.2015 ВП № 36161921.

Однак, в порушення вимог ст.ст. 10-11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві до заяви про порушення справи про банкрутство не додано відповідної постанови органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження.

Крім того, в якості доказів направлення заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до не документів на адресу боржника, заявник додає фіскальний чек № 7855 від 31.08.2015, водночас відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії процесуальних документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

За наведених обставин, фіскальний чек без опису вкладення не може бути прийнятий господарським судом в якості належного доказу надсилання боржнику заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів.

Відповідно до п. 1, 5 ч. 1 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заявник (кредитор) не надав доказів надсилання боржнику копії заяви та доданих до неї документів.

          Враховуючи викладене вище, заява про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду.

          Керуючись п. 1, 5 ч. 1 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 1, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва -

УХВАЛИВ:

Заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя                                         П.П. Чеберяк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.09.2015
Оприлюднено10.09.2015
Номер документу49610975
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/22852/15

Постанова від 06.10.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 21.09.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 03.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні