УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2015 року Справа № 876/4094/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Багрія В.М.,
суддів Рибачука А.І., Старунського Д.М.,
з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.,
представника відповідача Квасниці Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу приватного підприємства «Львівкран» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27.03.2014 року в справі за позовом приватного підприємства «Львівкран» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2013 року приватне підприємство «Львівкран» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень.
Позивач просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача № 0001232210 від 28.11.2013 року про збільшення суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем в розмірі 553209 грн. та 207264 грн. за штрафними санкціями та № 0001242210 від 28.11.2013 року про збільшення суми податкового зобов'язання за платежем « адміністративні штрафи та інші санкції» в розмірі 510 грн.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27.03.2014 року позивачу в задоволенні позову відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржило приватне підприємство «Львівкран», яке, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позову.
Під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції 1.04.2015 року Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області подала суду клопотання за вх. № 12-8365/15 про закриття провадження у справі у зв'язку з примирення сторін та досягненням податкового компромісу в частині податкового повідомлення-рішення № 0001232210 від 28.11.2013 року на суму 512102 грн.
Клопотання обумовлено тим, що позивач сплатив суму податкового зобов'язання в розмірах, встановлених законодавством, визначеного оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням відповідача, тому наявні всі підстави для застосування податкового компромісу на вказану суму.
Розглянувши заяву про примирення сторін, колегія суддів дійшла висновку про можливість її задоволення, оскільки це не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
У відповідності до статті 194 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статті 113 КАС України.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25 грудня 2014 року № 63-VIII визначено особливості уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу.
За приписами п.11-2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Відповідно до п.1 підрозділу 9-2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.
Відповідно до положень п.7 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Відповідно до п.2 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Згідно з п. 8 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Як видно з рішення податкового органу про погодження застосування податкового компромісу від 6.03.2015 року позивач згідно платіжного доручення від 6.03.2015 року сплатив 5% податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 25605,10 грн., визначених оскаржуваним податковим повідомленням- рішенням.
Відповідно п.5 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду, суд апеляційної інстанції має право, визнати постанову суду нечинною і закрити провадження у справі.
В ст.203 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Якщо судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення, а обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після його ухвалення, суд апеляційної інстанції визнає таке рішення нечинним і закриває провадження у справі.
Пунктом 3 частини 1 статті 157 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (ч.3 ст.157 КАС України).
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про необхідність визнання постанови суду першої інстанції нечинною та закриття провадження в справі в частині податкового повідомлення-рішення № 0001232210 від 28.11.2013 року на суму 512102 грн. з наведених підстав.
Керуючись ст.157, ч. 3 ст. 160, ст. 196, ст.203, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, апеляційний суд ,
У Х В А Л И В :
Клопотання Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про закриття провадження у зв'язку із досягненням примирення (податкового компромісу) задовольнити.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27.03.2014 року у справі № 813/9210/13-а в частині податкового повідомлення-рішення № 0001232210 від 28.11.2013 року на суму 512102 грн. визнати нечинною.
Провадження у справі в цій частині позовних вимог закрити у зв'язку з примирення сторін та досягненням податкового компромісу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В.М. Багрій
Судді : А.І. Рибачук
Д.М. Старунський
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2015 |
Оприлюднено | 09.09.2015 |
Номер документу | 49654540 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Багрій Василь Миколайович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Багрій Василь Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Дем'яновський Галій Семенович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Дем'яновський Галій Семенович