ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/9424/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Єресько Л.О.,
при секретарі - Кононенко А.С.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
14 листопада 2011 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 3123,44 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що відповідачем в порушення вимог Закону України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяВ» не сплачено у повному обсязі заборгованість із страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2010 рік, яка згідно поданої відповідачем розрахункової відомості за 9 місяців 2011 року складає 118800,00грн., із них сума 3123,44 грн. - не забезпечена судовими рішеннями, тому є предметом судового розгляду у даній справі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" є юридичною особою (код ЄДРПОУ 36345937) та зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
13.10.2011 року відповідачем подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2011 року, в якому у рядку 1 існує непогашена заборгованість, що мала місце станом на 01.01.2011 року в розмірі 38142,24 коп.
Згідно із п.3. прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Разом з тим, відповідно до пп.6 п.7 прикінцевих та перехідних положень Закону на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року , в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
У розумінні п. 4 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин (надалі - Закон) підприємство як роботодавець є страхувальником.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України від 02.03.2000 № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (надалі - Закон) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно частини 2 статті 12 Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи ведуть реєстр платників страхових внесків та провадять збір страхових внесків.
Відповідно до частини другої статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Статтею 34 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяВ» передбачено, що Фонд зобов'язаний контролювати правильність нарахування витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття.
Страхові внески згідно п. 4.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 (надалі - Інструкція № 339), нараховуються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Відповідно до п.5.6 Інструкції № 339 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Пунктом 6.7. Інструкції № 339 передбачено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Судом встановлено, що відповідачем 13.10.2011 року було складено та подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2011 року, в якій зазначена заборгованість на кінець звітного періоду в розмірі 118800,00 грн, в тому числі недоїмка зі сплати страхових внесків - 34889,74, пеня в розмірі 817,80 грн, сума страхових внесків, строк сплати яких не настав - 2364,30грн.
Із довідки-розрахунку Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості та інших матеріалів справи вбачається, що недоїмка зі сплати страхових внесків в розмірі 118800,00 грн. включає:
- 18333,58 грн. -сума недоїмки станом на 01.07.2010, яка забезпечена рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13.09.2010 року у справі № 2а-3763/10/1670;
- 13432,72 грн. -сума недоїмки та 817,8 грн - пеня станом на 01.01.2011, забезпечені постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.02.2007 року у справі № 2а-1670/299/11.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
З огляду на викладене, сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на безробіття за 9 місяців 2011 року, яка не сплачена відповідачем у добровільному порядку та не була предметом судового розгляду, становить 3123,44 грн. (34889,74 - 18333,58 - 13432,72), тому Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості обґрунтовано звернувся до суду з вимогами про її стягнення у судовому порядку.
Отже, позов підлягає задоволенню.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 12, 34, 35, 38, 39 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяВ» , статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" (код ЄДРПОУ 36345937) на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості на р/р 37171971900008 в ГУДК України в Полтавській області, код банку 831019 заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 3123,44 грн. (три тисячі сто двадцять три гривні сорок чотири копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 05 грудня 2011 року.
Суддя Л.О. Єресько
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2011 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49696203 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.О. Єресько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні