Ухвала
від 03.09.2015 по справі 826/19342/15
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 вересня 2015 року м. Київ № 826/19342/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Деснагрейн» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішення, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів, ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Деснагрейн» (далі - позивач, ТОВ «Деснагрейн») звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (далі - відповідач, ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у місті Києві), в якій просить:

- визнати неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 09.06.2015 № 0006280225 на суму 188 829 грн. та від 09.06.2015 № 0007280225 на суму 207 692 грн.;

- зобов'язати відповідача надати до Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі міста Києва висновки про відшкодування позивачу сум податку на додану вартість у загальному розмірі 289 524 грн.

- стягнути з Державного бюджету України на позивача пеню у розмірі 39 891,42 грн.

Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги, які може містити адміністративний позов.

У відповідності до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У пункті 3 прохальної частини позову позивач заявив позовну вимогу про стягнення з Державного бюджету України коштів.

Позивач визначив відповідачем лише ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у місті Києві.

Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 № 460/2011, казначейство України відповідно до покладених завдань, зокрема: здійснює через систему електронних платежів Національного банку України розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів, операцій з коштами бюджетів, спільних із міжнародними фінансовими організаціями проектів; здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду; здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.

Пунктом 7 зазначеного Положення встановлено, що казначейство України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (у разі їх утворення).

З врахуванням наведеного, позовні вимоги щодо стягнення з Державного бюджету України на користь позивача надмірно суми пені у розмірі 39 891,42 грн. заявлені до нанележного відповідача.

Таким чином, позивачу необхідно визначити належних відповідачів у справі або уточнити позовні вимоги.

Крім того, частиною четвертою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Позовна заява ТОВ «Деснагрейн» підписана представником за довіреністю Колмаковим В.В.

Відповідно до частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Однак, в порушення вимог частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовні заяві не вказані відомості про номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти представника позивача, та про їх відсутність.

За таких обставин, позивачу необхідно надати інформацію щодо номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали позовної заяви з позовними вимогами до вказаного відповідача та/або визначення належних відповідач-ів у справі, а також з інформацією про номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти представника позивача або їх відсутність.

Зазначені документи необхідно подати з врахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Деснагрейн» без руху.

2. Встановити позивачу 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.

4. Копію даної ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.М. Кобилянський

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.09.2015
Оприлюднено09.09.2015
Номер документу49713388
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/19342/15

Постанова від 30.11.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 29.09.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 29.09.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 03.09.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні