ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"23" червня 2011 р. Справа № Б-50/129-09
вх. № 7285/2-50
Суддя господарського суду Усатий В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
За участю представників сторін:
керуючий санацією -ОСОБА_2,ліц. серія АВ № 547752 від 07.09.2010 р.
боржника - ОСОБА_3,
кредитора - ОСОБА_4, довіреність № 13 від 05.11.09, ВАТ "Райффайзен банк ОСОБА_3";
кредитора - ОСОБА_1, директор ПП "Протекс АГ";
кредитора - ОСОБА_5, (ПП "Торгівельний дім "Протекс ").
Розглянувши справу за заявою
ТОВ ВФ ІІ "Протекс", м. Харків
до ТОВ ВФ ІІ "Протекс", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 08.02.2010 р. задоволено клопотання голови комітету кредиторів про запровадження процедури санації боржника і призначення керуючого санацією та введена (запроваджена) процедура санації боржника, встановлений термін її проведення до 08.02.2011 року, призначено керуючим санацією боржника керівника боржника - ОСОБА_6, а розпорядником майна - арбітражного керуючого ОСОБА_7 Цією же ухвалою зобов"язано керуючого санацією прийняти в господарське управління майно боржника і організувати проведення його інвентаризації; відкрити спеціальний рахунок для проведення санації і розрахунків з кредиторами; протягом трьох місяців з дня прийняття цієї ухвали розробити і надати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника.
Ухвалою суду від 09.06.2010 р. затверджено запропонований керуючим санацією план санації боржника, схвалений рішенням комітету кредиторів, оформлений протоколом від 27.04.2010 р., зобов*язано керуючого санацією виконувати вимоги суду, викладені в ухвалі суду від 08.02.2010 р., щоквартально звітувати про хід виконання плану санації перед комітетом кредиторів, звіти разом з рішенням комітету, балансами боржника і іншою фінансовою звітністю надавати суду на п’ятий день після проведення засідання комітету кредиторів.
Ухвалою суду від 08.02.2011 р. задоволено клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_7 про усунення його від виконання обов"язків ТОВ ВФ ІІ "Протекс"; усунено його від виконання обов"язків розпорядника майна боржника, призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2 розпорядником майна ТОВ ВФ ІІ "Протекс", задоволено клопотання керуючого санацією про продовження строку процедури санації, продовжено строк процедури санації на 3 місяці, тобто до 08.05.2011 р. та зобов’язано керуючого санацією виконувати вимоги суду, викладені в ухвалі суду від 08.02.2010 р.
Ухвалою суду від 19.04.2011 р. призначено до розгляду в судовому засіданні 17.05.2011 р. клопотання комітету кредиторів (вх. № 6406 від 22.03.2011 р.) про звільнення керуючого санацією ОСОБА_6 від виконання обов"язків керуючого санацією на призначення останнім арбітражного керуючого ОСОБА_2, яка виконує повноваження розпорядника майна боржника.
Крім того, враховуючи, що строк процедури санації завершується, судом цією ж ухвалою призначено справу до розгляду в судовому засіданні 17.05.2011 р. та зобов"язано керуючого санацією надати докази виконання вимог суду, викладених в ухвалі від 08.02.2010 р.
В судовому засіданні 17.05.2011 р. керуючий санацією зазначив про здійснені заходи щодо виконання плану санації та пояснив, що на цей час продовжується проводитися робота по пошуку потенційного інвестора.
В судовому засіданні 17.05.2011 р. керуючий санацією також пояснив, що він враховуючи поганий стан здоров"я надав заяву про його звільнення, яке було розглянуто на комітеті кредиторів 14.03.2011 р., задоволено та вирішено звернутися до суду з клопотанням про його звільнення та призначення керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_2, яка надала згоду на таке її призначення.
Ухвалою суду від 17.05.2011 р. задоволено клопотання керуючого санацією ОСОБА_1 про його звільнення, звільнено керуючого санацією ОСОБА_1 від виконання повноважень керуючого санацією ТОВ ВФ ІІ "Протекс", призначено керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_2, відкладено розгляд справи на 23.06.2011 р. та зобов"язано керуючого санацією в максимально стислі строки скликати комітет кредиторів, звітувати на ньому про виконання плану санації та прийняте комітетом рішення довести до суду, надавши відповідні протокол засідання комітету кредиторів та клопотання.
В судове засідання представник ПАТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" в особі Харківської обласної Дирекції АТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" надав заяву (вх. № 16012 від 23.06.2011 р.), в якій просить суд усунути арбітражного керуючого ОСОБА_2І, від виконання обов"язків розпорядника майна та керуючого санацією боржника та призначити іншого арбітражного керуючого, а також накласти арешт на нежитлові приміщення 3-ого поверху №№ 61-68, 4-ого поверху №№ 1-15 в літ."В-1" загальною площею 744,5 кв.м., що знаходяться за адресою: м.Харків, площа Повстання, 7/8, яке належить на праві власності та є предметом іпотеки за договором іпотеки № 010-2/07/1-898-07 від 07.08.2007 р.
В судовому засіданні 23.06.2011 р. керуючий санацією повідомила, що підприємством вжито ряд заходів щодо фінансового оздоровлення підприємства, організована робота з реалізації частини колишніх виробничих площ, проводилася рекламна компанія з продажу майна боржника, його виробничих приміщень, проте пропозицій від потенційних покупців не надійшло. Крім того, весь час проведення санації тривали пошуки інвестора, які не призвели до очікуваних результатів та на теперішній час вищезгадані заходи не призвели до відновлення платоспроможності підприємства-боржника та план санації не виконується.
Від голови комітету кредиторів надійшло клопотання, в якому зазначено, що на засіданні комітету кредиторів 22.06.2011 р. прийнято рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2, якій встановити оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць.
Арбітражний керуючий ОСОБА_2 в даному судовому засіданні надала заяву на призначення її ліквідатором та сповістила суд, що порушень законодавства при виконанні обов’язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов’язків вона не має. Вона не є особою, яка згідно з Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» є заінтересованою, раніше не здійснювала управління боржником, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено.
Пунктом 6 ст.17 Закону, встановлені обов"язки керуючого санацію, в тому числі звітування перед комітетом кредиторів щодо послідовної реалізації плану санації.
Відповідно до ст.21 Закону:
1. За п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів.
2. Звіт керуючого санацією має містити: баланс боржника на останню звітну дату; рахунок прибутків і збитків боржника; відомості про наявність у боржника грошових коштів, які можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів боржника; відомості про дебіторську заборгованість боржника на дату подання звіту та про нереалізовані права вимоги боржника; відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту.
3. До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром. Одночасно із звітом керуючий санацією вносить до комітету кредиторів одну з пропозицій: про прийняття рішення про дострокове припинення процедури санації у зв'язку з відновленням платоспроможності боржника; про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди; про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження процедури санації; про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
4. Звіт керуючого санацією має бути розглянутий комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження.
5. За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника; продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди. У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, комітет кредиторів може прийняти відповідне рішення за відсутності звіту керуючого санацією.
Відповідно до ч.7 цієї статті, звіт керуючого санацією, розглянутий комітетом кредиторів, і протокол засідання комітету кредиторів направляються в господарський суд не пізніше п'яти днів після дати проведення засідання комітету кредиторів. До звіту керуючого санацією додаються реєстр вимог кредиторів і, за наявності, скарги кредиторів, які голосували проти прийнятого комітетом кредиторів рішення або не брали участі в голосуванні.
Відповідно до п.11 статті 21 Закону, якщо розрахунки з кредиторами не проведено у строки, передбачені планом санації, господарський суд у разі відсутності клопотання комітету кредиторів про продовження термінів, передбачених планом санації, і внесення відповідних змін до плану санації визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Враховуючи , що план санації не виконаний, санація підприємства до відновлення його платоспроможності не призвела та на комітеті кредиторів прийнято рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання комітету кредиторів, припинити процедуру санації боржника, визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційної процедуру, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 (ліцензія серія АВ № 547752 від 07.09.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1), якій відповдіно до ст.3-1 Закону, встановити оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць.
Розглянувши заяву ПАТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" в особі Харківської обласної Дирекції АТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" (вх. № 16012 від 23.06.2011 р.) про усунення арбітражного керуючого ОСОБА_2 від виконання обов"язків розпорядника майна та керуючого санацією, а також накладання арешту на вказане майно, суд відмовляє в її задоволенні з наступних підстав.
В обгрунтування наданого клопотання банком зазначено, що арбітражним керуючим ОСОБА_2 безпідставно відмовлено банку у сприянні працівникам банку щодо перевірки стану предмету іпотеки, що на його думку дають підстави вважати, що існує загроза втрати (знищення) чи пошкодження нерухомого майна боржника.
Відповідно до ст.12 Закону, господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вживати заходів щодо забезпечення вимог кредиторів. Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити укладати без згоди арбітражного керуючого угоди, а також зобов'язати боржника передати цінні папери, валютні цінності, інше майно на зберігання третім особам або вжити інших заходів для збереження майна, про що виноситься ухвала. Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження господарським судом мирової угоди, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом.
Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Проте, банком в обгрунтування своїх вимог не надано будь-якого доказу невиконання арбітражним керуючим ОСОБА_2 своїх обов"язків, як і не представлено доказів загрози втрати (знищення) чи пошкодження нерухомого майна боржника.
Крім того, в даному судом введено процедуру ліквідації боржника та відповідно до ст.23 Закону, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника та накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Керуючись ст.3-1, ст.ст.22-34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.33, 86 ГПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити ПАТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" в особі Харківської обласної Дирекції АТ "Райффайзен банк ОСОБА_3" (вх. № 16012 від 23.06.2011 р.) в задоводенні заяви (вх. № 16012 від 23.06.2011 р.) про усунення арбітражного керуючого ОСОБА_2 від виконання обов"язків розпорядника майна та керуючого санацією, а також накладання арешту на майно боржника.
Задовольнити клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Припинити процедуру санації ТОВ ВФ ІІ "Протекс".
Визнати товариство з обмеженою відповідальністю виробничу фірму з іноземними інвестиціями "Протекс" (код 31436411), яке зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради (дата реєстрації 22.03.2001 р., номер рішення 14801200000008292, місцезнаходження: 61125, АДРЕСА_2) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття постанови підприємницька діяльність банкрута припиняється, строк виконання всіх грошових зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і обов’язкових платежів вважається таким, що настав, припиняється нарахування неустойки, процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості, вимоги за зобов’язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред’являються в межах ліквідаційної процедури. Припиняються повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна.
Скасувати арешти, що накладені на майно боржника, у т.ч. податкову заставу і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 (ліцензія серія АВ № 547752 від 07.09.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1).
Встановити оплату послуг ліквідатору в розмірі мінімальних заробітних плат на місяць.
Зобов’язати ліквідатора відповідно до п. 3, 5 ст. 23 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» в п’ятиденний строк опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст. 25-34 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» і надавати комітету кредиторів і суду щоквартально звіти про хід ліквідаційної процедури, використання коштів боржника.
Зобов’язати ліквідатора в строк до 23.06.2012 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копію повідомлення органу державної податкової служби про закінчення ліквідаційної процедури, копію повідомлення Пенсійного фонду і копію повідомлення центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, довідку органу внутрішніх справ про прийняття печатки і штампу банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, довідку банку про рух грошових коштів по основному рахунку за весь час роботи ліквідатора, баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора, протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів, затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
Постанову суду направити кредиторам, керуючому санацією, боржнику, ліквідатору, управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, держреєстратору, ВДВС головного управління юстиції в Харківській області.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2011 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49728720 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні