ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
04.09.15 Справа № 904/7935/15
Суддя Євстигнеєва Н.М., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сігас Едженсі", с. Крижанівка Одеської області
до публічного акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Дніпропетровськ
про повернення коштів
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сігас Едженсі" звернулося до господарського суду з позовом, яким просить:
- визнати дії банку неправомірними;
- зобов'язати публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" повернути кошти на рахунок у національній валюті України у повному обсязі, що складає на момент подачі позову 2 079,15*21,0468+118,67 = 43 878,12 грн.
Розглянувши позовні матеріали, господарський суд дійшов висновку про повернення позовної заяви з додатками без розгляду з огляду на наступне.
До позовної заяви не додано доказів оплати судового збору у встановленому розмірі.
01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір", відповідно до якого за подання позовних заяв до господарського суду сплачується судовий збір.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.63 ГПК суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.
Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Вимога позивача зобов'язати публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" повернути кошти на рахунок у національній валюті України у сумі 43 878,12 грн. є майновою вимогою, за розгляд якої підлягає сплаті судовий збір у сумі 1 218, 00 грн.
Відповідно до п.2.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", з 01 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218 грн.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").
Оскільки, при зверненні до господарського суду позивачем заявлено вимоги майнового (зобов'язати повернути кошти) та немайнового характеру (визнати дії банку неправомірними), то позивач повинен сплатити судовий збір суму у розмірі (1 218,00 грн. + 1 218, 00 = 2 436,00) грн.
Згідно квитанції №0.0.429499578.1 від 02 вересня 2015 року, наданої позивачем у якості доказу оплати судового збору за подання позовної заяви, судовий збір сплачено у розмірі 438,78 грн.
Отже, відсутність доказів оплати судового збору у встановленому законом розмірі є підставою для повернення позовної заяви без розгляду.
Разом з тим, письмовими доказами, відповідно до положень статті 36 Господарського процесуального кодексу України, є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Так, відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163 - 2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Позивачем в якості додатків до позовної заяви надані документи, які не засвідчені належним чином як копії, тому вони не можуть бути прийняті господарським судом як належні докази по справі.
Керуючись п. 4 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Додаток: позовна заява з додатками на 326 аркушах, в тому числі оригінал квитанції №0.0.429499578.1 від 02 вересня 2015 року про сплату судового збору у розмірі 438,78 грн.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2015 |
Оприлюднено | 11.09.2015 |
Номер документу | 49786730 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні