ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"21" травня 2010 р. Справа № 37/57-10
вх. номер 2900/5-37
Заступник голови Господарського суду Харківської області ОСОБА_1
розглянувши заяву представника ПП "ПАП - Сервіс" про відвід судді Доленчука Д. О. по справі за позовом: Харківської міжрайонної прокуратури Харківської області, м. Харків в інтересах держави в особі Відділу охорони здоров'я Харківської районної державної адміністрації, м. Харків
3-я особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Контрольно-ревізійне управління в Харківській області, м. Харків
до ПП "ПАП - Сервіс", м. Харків
про стягнення 484186,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді господарського суду Харківської області Доленчука Д.О. знаходиться справа № 37/57-10 за позовом Харківської міжрайонної прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Відділу охорони здоров'я Харківської районної державної адміністрації (позивач) до Приватного підприємства "ПАП - Сервіс" (відповідач) про стягнення з відповідача на користь держави в особі Відділу охорони здоров'я Харківської районної державної адміністрації суми завищення вартості виконаних робіт за договором підряду № 226/11/08 від 05.11.2008 р. та договором підряду № 14/03/09 від 27.03.2009 р. в розмірі 484186,00 грн.
21 травня 2010 року (вх. № 167) на адресу господарського суду Харківської області надійшла заява представника ПП "ПАП - Сервіс" про відвід судді Доленчука Д. О. по даній справі. В обґрунтування відводу судді заявник посилається на те, що в судовому засіданні 21.05.2010 року підтвердилося упереджене ставлення судді Доленчука Д.О. до Приватного підприємства «ПАП-Сервис» та його представників під час розгляду справи № 37/57-10, та надання ним переваг іншим сторонам - прокурору, третій особі. Таким чином, є наявними обставини, що викликають сумнів у неупередженості судді Доленчука Д.О.
Статтею 20 ГПК України зазначено перелік обставин, які можуть бути підставою для відводу судді. Так зокрема, суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь в судовому процесі, або буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Відвід повинен бути мотивованим та обґрунтованим.
Наведені ж доводи про відвід судді Доленчука Д. О. по даній справі свідчать про відсутність підстав для відводу судді. Із вимог процесуального законодавства випливає, що відвід повинен бути мотивований та обґрунтований. Це, зокрема, означає, що відвід повинен бути підтверджений фактичними обставинами та ґрунтуватися на певних конкретних доказах. Наданий же до суду відвід ґрунтується виключно на припущеннях та нічим недоведених підозрах - не наведено жодної конкретної обставини для відводу судді в розумінні статті 20 ГПК України.
Вирішення ж питань про застосування чинного законодавства є виключним правом судді, в провадженні якого знаходиться справа. При цьому результат вирішення вказаних питань не може свідчити про упереджене ставлення судді відповідно до позивача чи відповідача, інших учасників судового процесу, оскільки наявність чи відсутність підстав для відводу судді не може ставиться в залежність від результату застосування судом норм чинного законодавства. Отже, такі обставини в розумінні статті 20 ГПК України не можуть бути підставою для відводу судді.
Крім того, відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. При цьому втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб забороняється законом. У разі ж незгоди з винесеним по справі рішенням чи ухвалою, сторона по справі не позбавлена можливості оскаржити постановлене по справі рішення чи ухвалу у порядку і строки, визначені чинним процесуальним законом.
Зазначені вище обставини свідчать, що підстави для відводу судді Доленчука Д. О. по справі № 37/57-10 відсутні, у зв'язку з чим заява про відвід судді підлягає відхиленню.
Однак, розглянувши матеріали справи на предмет її складності, суд дійшов висновку про необхідність призначення колегіального розгляду справи № 37/57-10 для повного та об'єктивного вирішення спору у зв'язку з чим для розгляду справи слід призначити колегію суддів у складі: головуючий суддя Доленчук Д.О., суддя Шатерніков М.І. та суддя Присяжнюк О.О.
На підставі наведеного та керуючись статтею 13 Закону України "Про судоустрій України", ст. 4-6, ст. 20, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Відхилити заяву представника ПП "ПАП - Сервіс" (вх. № 167) про відвід судді Доленчука Д. О. по справі № 37/57-10.
Для розгляду справи № 37/57-10 призначити колегію суддів у складі: головуючий суддя Доленчук Д.О., суддя Шатерніков М.І. та суддя Присяжнюк О.О.
Заступник голови Господарського суду
Харківської області ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2010 |
Оприлюднено | 14.09.2015 |
Номер документу | 49828560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Доленчук Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні