У х в а л а
22 березня 2013 року Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Могачевська В.Й.., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Чернилівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся з даним позовом вказавши, що 15 серпня 2012 року померла мати ОСОБА_3, яка залишила заповіт де вказала позивачку та ОСОБА_2 спадкоємцями свого майна. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з двох земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Чернилівської сільської ради. 28 лютого 2013 року приватним нотаріусом Підволочиського районного нотаріального округу було надано відповідь на звернення позивачки, в якому вказано про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки відсутні правовстановлюючі документи, які б підтверджували право власності спадкодавця на земельні ділянки. У зв’язку з цим позивачка змушена звернутись до суду з позовом та просить визнати право власності на дві земельні ділянки, що розташовані на території Чернилівської сільської ради в порядку спадкування за заповітом.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, оскільки:
- виходячи з положень п. 31,32 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальних дій, якщо не подано документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії. Нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, але позивачем не зазначено належний доказ, що підтверджує неможливість оформлення спадщини в нотаріальній конторі.
Вказаний недолік унеможливлює суд прийняти правильне та об`єктивне рішення у даній справі.
Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
А тому дану заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Чернилівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Якщо в зазначений термін недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатися не поданою і буде повернута позивачу
Суддя:
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2013 |
Оприлюднено | 15.09.2015 |
Номер документу | 49946792 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Могачевська В. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні