№2-6037/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2010 р. Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Панкеєв О.В.,
перевіривши відповідність вимогам закону позову Управління праці та соціального захисту населення Хортицького району до ОСОБА_1 стягнення надмірно виплаченої соціальної допомоги на дітей,
ВСТАНОВИВ:
УПСЗН звернулося з позовом до ОСОБА_1 стягнення надмірно виплаченої соціальної допомоги на дітей, посилаючись на ст. 15 ЦПК України.
Згідно до Закону України № 1691-УІ від 18.02.2010 року були внесені зміни до частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р„ №№ 40 - 42, ст. 492), та спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них повинні розглядатися у порядку цивільного судочинства.
Проте, рішенням Конституційного Суду України № Справа № 1-40/2010 від 9 вересня 2010 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатамиВ« від 18 лютого 2010 року № 1691- VI, а саме: пункту 2 розділу І: „Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст. 446) виключити ; пункт 2 розділу II: „Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом З частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства В« . Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу У країни в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатамиВ« від 18 лютого 2010 року № 1691- VI. 3.
Положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатамиВ« від 18 лютого 2010 року № 1691 - VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто відповідно до ст. 69 ЦПК України з 10.09.2010 року.
Таким чином відповідно до рішення Конституційного Суду України № Справа № 1-40/2010 від 9 вересня 2010 року з дня ухвалення рішення КСУ України, спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат мають розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог ч.2 п.1 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо справа не підлягає розгляду справ у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 122 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
У відкриті провадження в порядку цивільного судочинства за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Хортицького району до ОСОБА_1 стягнення надмірно виплаченої соціальної допомоги на дітей,- відмовити.
Невідкладно повернути позовну заяву разом з документами заявнику.
Роз'яснити позивачу, що він відповідно до вимог ст. 17,18,19 КАС України, оформивши належним чином адміністративний позов ( який повинен відповідати вимогам ст.105 КАС України обґрунтувавши пропуск строку давності), має право звернутися з адміністративним позовом на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5 - денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.В. Панкеєв
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2010 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50028420 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олефіренко Н. О.
Цивільне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Панкеєв О. В.
Цивільне
Волноваський районний суд Донецької області
Кузьмін Олександр Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні