Ухвала
від 10.09.2015 по справі 760/12167/15-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/12167/15-к

1-кс/760/4572/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2015 року слідчий судя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторонни кримінального провадження старшого слідчого з особливо важливих справ 1-го відділу кримінальних розслідувань Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 , погоджене із старшим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами податкової міліції Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000160 від02.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч.5 ст. 191 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з особливо важливих справ 1-го відділу кримінальних розслідувань Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з вилученням речей та оригіналів документів, які перебувають у володінні за місцезнаходженням ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) адреса: АДРЕСА_1 та становлять банківську таємницю.

Пунктом 5, 6 частини 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В ході досудового розслідування встановлено,що у провадженні 1-го ВКР СУФР МГУ ДФС ЦО з обслуговування великих платників знаходиться кримінальне провадження №32015100110000160 внесене до ЄРДР 02.07.2015 року, щодо вчинення службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до заяви громадян ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інформації від громадянина ОСОБА_7 службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) здійснювалося привласнення та розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах.

Відповідно до заяв встановлено, що службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » користуючись своїм службовим становищем заволоділи майном вищевказаного підприємства, а саме: в електролізному цеху вищевказаного підприємства, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 вирізали 608 електролізорів, близько 1200 тон міді, 6600 тон алюмінію, який частково вивезено, а частково підготовлено для вивозу.

Крім того, в травні 2015 року на ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було демонтовано для реалізації три ливарних конвеєра для розливки алюмінієвої гущі.

Також, в ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » готується демонтаж і вивіз обладнання для виготовлення алюмінієвої катанки із цеху який належить ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Під час досудового розслідування встановлено, що товарно-матеріальні цінності - металобрухт у вигляді шин катодна, шина анодна, шина вирівнюючи відповідно до укладених договорів поставок за зниженою вартістю поставлялись від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Встановлено, що відкрито банківський рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ), а саме: № НОМЕР_4 (національна валюта).

Враховуючи викладене, слідчий вважав, що має бути наданий дозвіл на тимчасовий доступ до вище зазначених документів з можливістю їх вилучення, оскільки у слідства виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої та економічної експертиз.

Згідно з ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.

Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених в клопотанні документів задоволенню не підлягає.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до вимог ст. 131 КПК України заходи забезпеченнякримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Як вбачається з викладеної слідчим фабули та правової кваліфікації кримінального провадження №32015100110000160 від 02.07.2015 року, кримінальне провадження внесено відносно службових осіб ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Так, фабулою є фактична частина обвинувачення, його зміст, юридична форма якого обумовлюється конкретною нормою КК України. Вона завжди індивідуальна, бо стосується конкретної особи, яка вчинила злочин. Встановлення фактів, що визначають фабулу обвинувачення, і виявлення їх юридичних ознак є передумовою для прав, кваліфікації злочину, діяльності, а отже, і правильного застосування кримінальної відповідальності за конкретний злочин.

Наведене визначення обвинувачення вперше формулюється у внесених до ЄРДР відомостей, які мають містити три складові: фабулу обвинувачення, тобто реальний зміст інкримінованого обвинувачуваному діяння, та встановлені у справі факти, у яких передбачені ознаки відповідного складу злочину; юридичне формулювання, тобто ті правові ознаки, що притаманні типовому поняттю будь-якого виду злочину; правову кваліфікацію за відповідною статтею (частиною, пунктом) особливої частини КК України. Саме ці обставини, які утворюють фабулу обвинувачення, і складають предмет доказування під час досудового розслідування.

Так, дії за ст. 191 КК України, свідчать про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

З викладеної вище фабули щодо обставин та правової кваліфікації кримінального правопорушення вбачається, що кримінальне провадження внесено відносно службових ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо привласнення/розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Разом з тим, слідчім не було доведено, що запитувані документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, і в яких в цілях, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, виходячи з фабули кримінального правопорушення, що стосується лише привласнення/розтрату чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 2015 року. Відносно ж ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до відомостей якого, щододокументів справи, як юридичної особи, слідчій просив надати тимчасовий доступ, кримінальне провадження взагалі не порушено. Крім того, із клопотання не вбачається зв`язок запитуваних документів із фабулою кримінального правопорушення.

Отже, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що в задоволенні клопотання слід відмовити, оскільки із документів, доданих до клопотання, а також в самому клопотанні відсутній відомості, що могли б надати можливість встановити взаємозв`язок запитаних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з потребами досудового розслідування.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України,-

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання сторонни кримінального провадження старшого слідчого з особливо важливих справ 1-го відділу кримінальних розслідувань Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 , погоджене із старшим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами податкової міліції Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєструдосудових розслідувань за №32015100110000160 від02.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч.5 ст. 191 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення10.09.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу50065590
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000160 від02.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч.5 ст. 191 КК України

Судовий реєстр по справі —760/12167/15-к

Ухвала від 08.12.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 27.11.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 27.11.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 21.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 26.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 22.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 10.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 10.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 10.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

Ухвала від 10.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Курова О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні