ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ЗА СПРАВОЮ ПРО БАНКРУТСВО
16.09.2013р. Справа № 27/51б
за заявою кредитора (заявника) Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» м.Київ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «АКМ-2006» м.Донецьк
про банкрутство
арбітражний керуючий Жмайло О.І.
Суддя С.С.Тарапата
Господарським судом Донецької області ухвалою від 21.03.11р. порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «АКМ-2006» м.Донецьк, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою господарського суду від 21.07.11р. Товариство з обмеженою відповідальністю «АКМ-2006» м.Донецьк визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 6 місяців до 21.01.12р., ліквідатором призначений арбітражний керуючий Жмайло О.І.
Строк ліквідаційної процедури по справі та повноваження ліквідатора неодноразово продовжувалися, про що судом були винесені відповідні ухвали.
04.09.13р. до господарського суду надійшло клопотання ліквідатора №1-03/09-27/51Б від 03.09.13р. про витребування з Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку інформаційної довідки з Державного реєстру прав щодо наявності зареєстрованих за банкрутом об'єктів нерухомості; витребування з Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку інформаційної довідки з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек відносно рухомого та нерухомого майна зареєстрованого за банкрутом.
В силу п.1-1 прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції Закону від 22 грудня 2011 року N 4212-VI, який вступив в дію 19.01.13р., положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Вказана справа порушена 21.03.11р., постанова про визнання боржника банкрутом винесена 21.07.11р., тобто до набрання чинності зазначеним законом.
З огляду на зазначене, дана ухвала приймається судом відповідно до норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 30.06.1999р. (із змінами та доповненнями).
Розглянувши клопотання ліквідатора про витребування доказів, суд встановив:
Відповідно до ч.2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Згідно п. 3 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі письмового запиту мають право отримувати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом.
Відповідно до п. 50 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011р. №1141, у Державному реєстрі прав передбачено формування таких інформаційних довідок: інформаційна довідка, яка надається щодо запитуваного суб'єкта; інформаційна довідка, яка надається щодо запитуваного об'єкта нерухомого майна.
Пунктом 52 Порядку №1141 передбачено, що у разі потреби заявник може отримати інформаційну довідку, яка містить деталізовану інформацію про виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, обтяження таких прав щодо запитуваного суб'єкта або об'єкта нерухомого майна, а також про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру прав.
Частиною 2 статті 42 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» передбачено, що до Державного реєстру обтяжень рухомого майна вносяться відомості про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження. Відомості, внесені до Державного реєстру, є відкритими для всіх юридичних та фізичних осіб.
В силу ст. 45 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» держатель або реєстратор Державного реєстру зобов'язані на запит будь-якої фізичної або юридичної особи надати завірений держателем або реєстратором Державного реєстру витяг з Державного реєстру. Витяг з Державного реєстру свідчить про внесення записів про обтяження до Державного реєстру або про їх відсутність. У разі наявності обтяження у витягу вказуються всі наявні записи та відомості, що містяться в них.
Відповідно до абз. 2 пункту 2 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004р. № 830, державний реєстр обтяжень рухомого майна - єдина комп'ютерна база даних про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження.
Згідно п. 32 Порядку №830 суди, органи внутрішніх справ, прокуратури, державної податкової служби, служби безпеки та інші органи державної влади отримують витяги, якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законодавством.
Згідно зі ст.38 Господарського процесуального кодексу України сторона у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
З огляду на зазначене, клопотання ліквідатора про витребування доказів суд визнає обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п.1-1 прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції Закону від 22 грудня 2011 року N 4212-VI, п.1 ст.5, ст.ст.6, 7, 11, 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 30.06.1999р., п.3 ст.28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ч.2 ст. 42, ст. 45 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень»ст.ст. 4-1, 38, 43, 86 ГПК України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Зобов'язати Реєстраційну службу Ворошиловського районного управління юстиції у м.Донецьку в строк до 25.09.13р. надати господарському суду Донецької області (код ЄДРПОУ 03499901) інформаційні довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек щодо нерухомого та рухомого майна, зареєстрованого за банкрутом - Товариством з обмеженою відповідальністю «АКМ-2006» м.Донецьк (код ЄДРПОУ 34225592).
Уповноважити на отримання інформаційних довідок/витягів ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «АКМ-2006» м.Донецьк - арбітражного керуючого Жмайло Олексія Івановича.
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2013 |
Оприлюднено | 17.09.2015 |
Номер документу | 50079865 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні