5020-11/115
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
РІШЕННЯ
"05" жовтня 2009 р. справа № 5020-11/115
За позовом: Державної екологічної інспекції в місті Севастополі
(99011, м. Севастополь, вул. Совєтська, 61)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю „Інкерманський завод марочних вин”
(99703, м. Севастополь, вул. Маліновського, 20)
про стягнення шкоди в розмірі 3881,19 грн.
суддя В.Є. Дмитрієв
Представники сторін:
позивача - Шведов О.Ю., довіреність № 5 від 18.03.2009, Державна екологічна інспекція в м. Севастополі,
відповідача - не з'явився, ТОВ "Інкерманський завод марочних вин".
СУТЬ СПОРУ:
Державна екологічна інспекція в місті Севастополі звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Інкерманський завод марочних вин” про стягнення шкоди в розмірі 3881,19 грн.
Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 05.08.2009 позовна заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі № 5020-11/115.
У судовому засіданні 05.10.2009 представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні 10.09.2009 просив у задоволенні позовних вимог відмовити, проте правом, наданим статтею 59 Господарського кодексу України не скористався, відзиву на позовну заяву та документів, що підтверджують заперечення проти позову не надав, у зв'язку з чим суд визнав за можливе розглянути справу відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.
Представникам сторін у судовому засіданні роз'яснені їхні процесуальні права і обов'язки, передбачені статтями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі № 55 від 19.02.2007 Державна екологічна інспекція в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Інспекція) є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контролю Державній екологічній інспекції (далі - Держекоінспекція).
Інспекція в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території.
Повноваження Інспекції поширюються на територію відповідної області, за винятком встановленої законодавством водоохоронної зони вздовж Азовського та Чорного морів, навколо заток та лиманів, а у разі її відсутності - на відповідну адміністративну територію та територію шириною не менше двох кілометрів від урізу води вздовж Азовського та Чорного морів, навколо заток та лиманів, що розташована в межах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької областей та м. Севастополя.
Інспекція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінприроди та Держекоінспекції, а також цим Положенням.
Основними завданнями Інспекції є:
- участь у межах своєї компетенції в реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території;
- здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами на відповідній території.
З 20.03.2009 по 30.03.2009 Інспекцією проведено перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства.
У ході зазначеної перевірки встановлено, що відповідач водокористування з артезіанської свердловини № 5689 по вул.Шовкопляса у місті Севастополі у період з 02.01.2007 по 13.08.2007, не маючи дозволу на спеціальне водокористування та дозволу на користування ділянкою надр і гірничого відводу.
Актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства (а.с. 8-18) встановлено, що згідно з відомостями первинного обліку роботи свердловини та подачі води до споживачів, обсяг самовільного водокористування відповідачем за визначений період склав 17350 м3.
Згідно з Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 18 травня 1995 року № 37, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 червня 1995 р. за № 162/698 Державною екологічною інспекцією був визначено розмір шкоди, заподіяної державі в сумі 3881,19 грн.
Позивачем на адресу відповідача направлялась претензія № 4 про відшкодування шкоди, заподіяної державі у розмірі 3881,19 грн., яка була одержана відповідачем, про що свідчить відповідне поштове повідомлення, надане представником позивача у ході розгляду справи.
За даними позивача, відповіді на вказану претензію від відповідача не надходило, станом на момент розгляду справи в суді шкода, заподіяна порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища у розмірі 3881,19 грн., відповідачем не сплачена.
Зазначене стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.
Суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню на підставі наступного.
Згідно зі статтею 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.
Відповідно до статті 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 827 від 12.12.1994 „Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення” (зі змінами та доповненнями) підземні води є корисною копалиною загальнодержавного значення.
Відповідно до пункту 4.5.2 Роз'яснень Вищого господарського суду України № 02-5/744 від 27.06.2001 „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища” (зі змінами та доповненнями) використання природних ресурсів без відповідного дозволу є самовільним. За змістом статей 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" заподіяні державі внаслідок такого використання збитки підлягають відшкодуванню незалежно від сплати збору за спеціальне використання природних ресурсів. Розмір цих збитків обчислюється на підставі затверджених у встановленому порядку такс і методик.
Згідно зі статтею 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.
Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства, не звільняє винних від збору за спеціальне водокористування, а також від необхідності здійснення заходів щодо ліквідації шкідливих наслідків.
Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.
На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України стягуються з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 82–85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Інкерманський завод марочних вин” (99703, м. Севастополь, вул. Маліновського, 20, код ЄДРПОУ 32367281, відомості про рахунки в установах банків відсутні) на користь державного бюджету (місцевий бюджет Балаклавського району міста Севастополя, р/р 33214856700008, ЄДРПОУ 24035629, ГУ ДКУ у м.Севастополі, МФО 824509, код платежу: 24062100) збитки у розмірі 3881,19 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Інкерманський завод марочних вин” (99703, м. Севастополь, вул. Маліновського, 20, код ЄДРПОУ 32367281, відомості про рахунки в установах банків відсутні) в доход державного бюджету (р/р 31113095700007, отримувач: Державний бюджет, Ленінський район в місті Севастополі, банк отримувача: ГУ ДКУ в місті Севастополі, МФО 824509, код в ЄДРПОУ 24035598, код платежу 22090200) державне мито у розмірі 102,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Стягнути з Обслуговуючого кооперативу “Житлово–будівельний кооператив “МК –Сервіс” (99041, місто Севастополь, вулиця Жиділова, 11, кв.6, код ЄДРПОУ 34957391, відомості про рахунки в установах банків відсутні) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн. в доход державного бюджету (р/р 31216259700007, банк одержувача: ГУ ДКУ в місті Севастополі, одержувач: Ленінський район, код бюджетної класифікації 22050000, МФО 824509, код в ЄДРПОУ 24035598).
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.Є.Дмитрієв
Рішення оформлено відповідно
до вимог ст. 84 Господарського
процесуального кодексу України
і підписано 06.10.2009.
Розсилка:
1. Державна екологічна інспекція в місті Севастополі
(99011, м. Севастополь, вул. Совєтська, 61)
2. ТОВ „Інкерманський завод марочних вин”
(99703, м. Севастополь, вул. Маліновського, 20)
3. Справа
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2009 |
Оприлюднено | 16.10.2009 |
Номер документу | 5008429 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Дмитрієв В.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні