КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/13021/15
Суддя доповідач Собків Я.М.
У Х В А Л А
11 вересня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я.М. перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОГАРАНТ» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОГАРАНТ» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2015 року в задоволенні вимог даного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вищевказаним судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2015 року як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити його позов в повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 186, 187, 189 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Так при поданні апеляційної скарги апелянтом не було дотримано вимог ч. 2 ст. 186, ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме - пропущено десятиденний строк апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції та не в повній мірі сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги.
Як свідчать матеріали даної справи, оскаржувана позивачем постанова була ухвалена судом в порядку письмового провадження 11 серпня 2015 року, у той час як апеляційна скарга апелянтом була подана 27 серпня 2015 року.
За твердженням позивача, копію оскаржуваної постанови він отримав 25 серпня 2015 року, що на думку останнього свідчить про дотримання ним строку на апеляційне скарження вищевказаного судового рішення.
Проте доказів на підтвердження зазначених обставин матеріали даної справи не містять.
За змістом ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Крім того, позивачем не в повній мірі було сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями).
Зокрема, за змістом статті 4 цього Закону, за подання до адміністративного суду позову майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання апеляційної скарги - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
З огляду на те, що предметом спірних правовідносин є оскарження податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 23.03.2015р. № 0000332201 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 252 063,00 грн. та нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 63 016,00 грн. та від 23.03.2015р. № 0000342201 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 267 844,00 грн. та нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 66 961,00 грн., позовні вимоги є вимогами майнового характеру, оскільки змінюють майновий стан юридичної особи.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VІІI, мінімальну заробітну плату встановлено на 2015 рік у розмірі 1218 грн.
Зважаючи на предмет спірних правовідносин, приходжу до висновку, що судовий збір при поданні апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2015 року повинен сплачуватися у розмірі двох мінімальних заробітних плат - 2 436 грн., так як обчислена сума перевищує її розмір (50% від (649 884,00 грн. х 2%)).
В порушення вимог зазначеної статті КАС України скаржником до апеляційної скарги додано лише документ про сплату судового збору у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок.
Згідно з приписами частини третьої ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи те, що апелянтом було пропущено встановлений ч. 2 ст. 186 КАС України процесуальний строк оскарження постанови суду першої інстанції та не в повній мірі сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги, приходжу до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОГАРАНТ» без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОГАРАНТ» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОГАРАНТ» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Повідомити, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право вказати обгрунтовані підстави для поновлення строку апеляційного оскарження.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог даної ухвали, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя Я.М. Собків
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2015 |
Оприлюднено | 15.09.2015 |
Номер документу | 50191654 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Собків Я.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні