cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/18250/14 06.10.14 За позовом Приватного підприємства "Сервісна компанія "Комфорт-Київ"
до Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленного підрозділу "Енергозбут Київенерго"
про зобов'язання вчинити дії
Суддя: Лиськов М.О.
від позивача: Костін В.О. за довіреністю від 23.07.2014
від відповідача: Скора Ю.В. за довіреністю від 28.10.2013
В судовому засіданні 06.10.2014, відповідно до положень ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
29.08.2014 Приватне підприємство "Сервісна компанія "Комфорт-Київ"звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленного підрозділу "Енергозбут Київенерго" про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.09.2014 порушено провадження у справі № 910/18250/14 та призначено до розгляду на 11.09.2014.
Відповідач 09.09.2014 через відділ канцелярії суду подав відзив на позовну заяву.
У судове засідання, призначене на 11.09.2014 з'явились представники позивача та відповідача, представник позивача заявив клопотання про відкладення розгляду справи, яке задоволено судом.
В судовому засіданні 11.09.2014 оголошено перерву до 06.10.2014.
У судове засідання, призначене на 06.10.2014 з'явились представники позивача та відповідача. Представник позивача подав заяву про зміну позовних вимог,яка прийнята судом.
Зважаючи на достатність в матеріалах справи доказів, необхідних для повного та об'єктивного вирішення справи, розгляд справи відбувся з урахуванням положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Сервісна компанія «Комфорт -Київ» (надалі ПП «СК «Комфорт -Київ») 20.05.2014 звернулося до Структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» з проханням про укладення договорів на теплопостачання будинків, які знаходяться в оперативному управлінні та в експлуатації ПП «СК «Комфорт- Київ». Це будинки які знаходяться за адресою: м. Київ, вул. М.Краенова, 5; м. Київ, вул. Смирнова-Лас-точкіна. 16 там.Київ, вул. Золотоустівська, 50.
24.06.2014 на адресу ПП «СК «Комфорт -Київ» надійшов лист від Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго", в якому визначався перелік документів необхідних для укладення договору на постачання теплової енергії, та зобов'язання підписання Угоди «про заміну боржника».
В даному випадку представники Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго", мали на увазі компанію, яка в попередньому експлуатувала будинок.
В попередньому експлуатуючою компанією по утриманню та наданню житлово- комунальних послуг в будинках розташованих за адресами:м. Київ. вул. М.Краснова, 5. м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна. 16 та м.Кпїв. вул. Золотоустівська. 50. була філія компанії Приватне підприємство «Сервісна компанія «Комфорт».
Приватне підприємство «Сервісна компанія «Комфорт» зареєстрована за адресою : м. Сімферополь, вул. Бородіна. 16. ПП Сервісна компанія «Комфорт», діяльність філії ПП «Сервісна компанія «Комфорт», яка безпосередньо обслуговувала зазначені будинки була припинена, весь персонал було звільнено та діяльність в Україні припинено. Для недопущення зупинення експлуатації вищенаведених житлових будинків, та подальшої реалізації прав споживачів було створено компанію Приватне підприємство «Сервісна компанія «Комфорт Київ». Будинки було взято в оперативне управління та на баланс для подальшої експлуатації.
Для надання всього переліку послуг споживачам експлуатуючих будинків ПП «СК «Комфорт - Київ» і почало укладати договори на постачання енергоносіїв та постачання води з тепло генеруючими та постачальними компаніями.
Однак, подальші звернення до Акціонерної енергопостачальної компанії ГКйївенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" не принесли результату. На подальші звернення про укладання договору на постачання теплової енергії вих. №4 від 04.06.2014, вих. №14/14019 від 07.07.2014, вих. №7 від 19.07.2014, вих.№12 від 23.07.2014 було отримано відповіді в яких фактично було «відмовлено від укладання договорів на постачання теплової енергії до погашення заборгованості ПП «Сервісна компаній «Комфорт», до якої Приватне підприємство «Сервісна компанія «Комфорт-Кнїв» не має жодного відношення, та не є правонаступником.
Вичерпний перелік документів необхідних для складання та укладення договорів на постачання теплової енергії було надано до Акціонерної енергопостачальної компанії «Кйївенерго» в особі Стуктурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" про що свідчить листування між двома суб'єктами.
Законом України "Про житлово-комунальні послуги" (далі - Закон) комунальні послуги визначені (ст. 1). як результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством. Більш широке поняття - "житлово-комунальні послуги" визначається Законом, як результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і спфуд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, які відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону розробляють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері стандартизації, центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень та згідно з законодавством. Закон встановлює (ст. 19), що учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг е власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у цій сфері є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником. Відносини між учасниками здійснюються виключно на договірних засадах. Визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону і в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово- комунального господарства, віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування ст. 7 Закону)
Відповідно до ст. 1 Закону балансоутримувач будинку, яким є Позивач, утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Стаття 29 Закону зобов'язує балансоутримувача багатоквартирного будинку, або уповноважену ним особу, укладати договори з власниками квартир на надання житлово- комунальних послуг. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем. Форма і зміст договору визначається Типовим договором, який затверджується Кабінетом Міністрів України (ч. 2 Прикінцевих положень Закону).
Спірні правовідносини, що виникли в даному випадку між сторонами регулюються Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Згідно частини 3 статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Відповідно до ст. 179 ЖК України користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов 'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 7 ст. 179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Частиною 4 ст. 181 ГК України встановлено, що за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Згідно із ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
З урахуванням наведеного, вимоги позивача про визнання укладеним між Приватним підприємством "Сервісна компанія "Комфорт-Київ" та Акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго" в особі Структурного відокремленного підрозділу "Енергозбут Київенерго", на умовах, викладених в проекті договору від 27.03.2012, підписаного позивачем, суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 187 ГК України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно ч. 5 статті 49 ГПК України витрати по сплаті державного мита у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33 - 35, 44,.49, 82-85, 91-93 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Акціонерну енергопостачальну компанію "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" (01001, м. Київ, пл.. І. Франка, 5, ЄДРПОУ 00131305) укласти Договір «Про співпрацю Виконавця послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання гарячої води з Балансоутримувачем під час надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання гарячої води» з Приватним підприємством Сервісна компанія «Комфорт-Київ» (01054, м. Київ, вулиця Дмитрівська, будинок 46, ЄДРПОУ 39179991) для забезпечення тепловою енергією споживачів багатоквартирних будинків розташованих за адресами: м. Київ, вул. М. Краснова, 5; м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 16 та м. Київ, вул. Золотоустівська, 50.
3. Стягнути з Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" (01001, м. Київ, пл.. І. Франка, 5, ЄДРПОУ 00131305) на користь Приватним підприємством Сервісна компанія «Комфорт-Київ» (01054, м. Київ, вулиця Дмитрівська, будинок 46, ЄДРПОУ 39179991) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено 13.10.2014
Суддя М.О. Лиськов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50193567 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Лиськов М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні