Справа №474/132/13-ц
Провадження №2/474/152/13
УХВАЛА
Іменем України
01.10.2013 року Врадіївський районний суд
Миколаївської області
В складі головуючого судді - Фасій В.В.
При секретарі - Багрін Н.А.
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ПП ВКП «Каро» про визнання договору оренди землі припиненим та повернення земельної ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
11.09.2013 року ухвалу Врадіївського районного суду , за заявою ОСОБА_2 про забезпечення позову, якою відповідачу заборонено вчиняти будь-яку сільськогосподарську діяльність (передпосівний обробіток ґрунту, сівбу сільгоспкультур, тощо) після урожаю 2013 року на належних позивачу на підставі державного акту серія МК №075437, виданого Врадіївською райдержадміністрацією Миколаївської області 22.10.2003 року, земельних ділянках площею 3,81 га з кадастровим номером 4822381300:01:000:0521, площею 0,99 га з кадастровим номером 4822381300:01:000:0455, які розташовані в межах території Доброжанівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області, ухвалою Апеляційного суду скасовано, заяву ОСОБА_2 про вжиття заходів забезпечення позову передати до того ж суду першої інстанції на новий розгляд.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Частиною 3 ст. 152 ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Згідно з роз'ясненнями, даними в п. 1,4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 липня 2006 року «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК України), якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Заходи забезпечення позову застосовуються для гарантування виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 в заяві про забезпечення позову не посилався на докази на підтвердження своїх вимог (існування реальної загрози невиконання чи утруднення можливого рішення суду про задоволення позову, обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача), на підставі яких суд може прийти до висновку про відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Крім того, в заяві про забезпечення позову заявник ОСОБА_1 не навів мотивів щодо того, яким саме чином невжиття запропонованих заходів забезпечення позову може утруднити або унеможливити виконання рішення суду.
При встановленні зазначеної відповідності слід також врахувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Як видно зі справи, 11 березня 2006 року між сторонами був укладений договір оренди вищезазначених земельних ділянок строком на 7 років. Цей договір був зареєстрований Державним підприємством «Центр Державного земельного кадастру» 11 травня 2010 року.
Відповідно до змісту позову, між сторонами виник спір щодо строку дії договору оренди та відповідно права користування земельними ділянками.
Крім того, суд вважає, що заборона використання земельної ділянки може вплинути на належне виконання відповідачем подальших зобов'язань за договором оренди при ухваленні рішення по суті спору не на користь позивача.
За таких обставин заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ПП ВКП «Каро» про визнання договору оренди землі припиненим та повернення земельної ділянки - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Миколаївської області через Врадіївський районний суд Миколаївської області.
Суддя В.В.Фасій
Суд | Врадіївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2015 |
Номер документу | 50268520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Врадіївський районний суд Миколаївської області
Фасій В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні