21/5423
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
02 жовтня 2009 р. № 21/5423
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Н. Дунаєвської,І. Воліка (доповідача), Н. Мележик,
перевіривши матеріали касаційного подання
Першого заступника прокурора Хмельницької області
на рішеннявід 14.01.2009
господарського суду Хмельницької області
у справі№ 21/5423
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Партнерська організація"
доСільськогосподарського приватного підприємства "Еліта-А"
провизнання права власності та усунення перешкод в користуванні майном
В С Т А Н О В И В:
Подана касаційне подання першого заступника прокурора Хмельницької області не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до статті 107 Господарського процесуального кодексу України сторона у справі має право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду.
Пунктом 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва в суді держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. В позовній заяві прокурор самостійно визначає, в чому саме полягає порушення інтересів держави і обґрунтовує необхідність їх захисту (ч. 2 ст. 2 ГПК України).
Виходячи з правового аналізу наведених законодавчих приписів, а також Рішення Конституційного Суду від 08.04.1999, прокурор наділений правом на внесення касаційного подання у разі наявності в справі інтересів держави чи громадянина.
Разом з тим, з оскаржуваного рішення вбачається, що спір виник між двома самостійним господарюючим суб'єктом на підставі цивільно-правового договору.
Крім того, зі змісту оскаржуваного рішення не вбачається, що воно прийнято про права та обов'язки державного підприємства на порушення прав якого посилається прокурор в обґрунтування касаційного подання.
Отже, слід зауважити, що відповідно до визначеної законом компетенції прокурор вправі внести касаційне подання лише у справах зі спорів про захист інтересів держави або ініціювати процедуру перевірки законності та обґрунтованості судового рішення лише у справах за позовом прокурора.
Враховуючи те, що першим заступником прокурора Хмельницької області подано касаційне подання у справі між самостійними господарюючими суб'єктами, які не відносяться до державного сектору економіки і не порушують інтереси держави, тому в прийнятті касаційного подання необхідно відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 107 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Відмовити першому заступнику прокурора Хмельницької області у прийнятті касаційного подання на рішення господарського суду Хмельницької області від 14.01.2009 по справі № 21/5423.
Касаційне подання повернути прокурору.
Головуючий суддя : Н. Дунаєвська
Судді : І. Волік
Н. Мележик
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2009 |
Оприлюднено | 20.10.2009 |
Номер документу | 5034642 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Волік І.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні