СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 червня 2011 р. справа № 2a-1870/2578/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.

за участю секретаря судового засідання - Єреп Ю.В.

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора міста Суми, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми до Сумської обласної організації Єдиного центру про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м. Суми, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми (далі -позивач), звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Сумської обласної організації Єдиного центру (далі -відповідач) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2011 року у розмірі 1044,78грн.

Позивач позовні вимоги мотивує тим, що відповідач, який перебуває на обліку у позивача як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, всупереч вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464 (далі -Закон № 2464) не сплатив у встановлений законом строк єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2011 року у розмірі 1044,78грн.

Педставник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі з наведених у позовній заяві підстав.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином за останнім місцем реєстрації (а.с.8, 9, 13). Про причину неявки, всупереч ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Сумська обласна організація Єдиного центру є юридичною особою та перебуває на обліку у позивача як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та копією заяви відповідача про реєстрацію його платником страхових внесків (а.с.9, 10).

Згідно поданого до позивача звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за березень 2011 року, відповідачем було самостійно нараховано суму єдиного внеску за березень 2011 року у розмірі 1044,78грн. (а.с. 5-6).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464 відповідачу надсилалася вимога від 05 травня 2011 року № Ю-1074/10. Але конверт з вимогою повернувся у зв"язку з відсутністю відповідача за місцем знаходження (а.с.24).

Сума заборгованості відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком заборгованості по єдиному внеску відповідача та карткою особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 4, 20-23).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок для платників, до яких відноситься відповідач, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08 жовтня 2010 року № 22-2, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом в даному випадку для відповідача є календарний місяць.

Згідно ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Враховуючи, що сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2011 року відповідачем у строки, визначені ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", сплачена не була, у зв'язку з чим за Сумською обласною організацією Єдиного центру утворилася заборгованість у розмірі 1044,78грн., що підтверджується поясненнями представника позивача, матеріалами справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача зазначеної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора міста Суми, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми до Сумської обласної організації Єдиного центру про стягнення заборгованості -задовольнити.

Стягнути з Сумської обласної організації Єдиного центру (40000, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 26440245, р/р 260070001399 в АТ "Укрексімбанк" м. Суми, МФО 397003) на користь управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми (40024, м. Суми, вул. Харківська, 35, код 22977095, МФО 337568, р/р 25605311185 в СОУ ВАТ "Державний ощадний банк України") заборгованість в розмірі 1044 грн. 78 коп. (одна тисяча сорок чотири грн. 78 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст постанови виготовлений 9 червня 2011року.

Дата ухвалення рішення 07.06.2011
Зареєстровано 17.09.2015
Оприлюднено 22.09.2015

Судовий реєстр по справі 2а-1870/2578/11

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 07.06.2011 Сумський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 07.06.2011 Сумський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 07.06.2011 Сумський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.05.2011 Сумський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.05.2011 Сумський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 2а-1870/2578/11

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону