Постанова
від 06.09.2011 по справі 2а-1870/5604/11
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 вересня 2011 р. Справа № 2a-1870/5604/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до командитного товариства "Едвард і компанія" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Роменська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту - позивач, Роменська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до командитного товариства "Едвард і компанія" (далі по тексту - відповідач, КТ "Едвард і компанія") в якому просить суд стягнути з відповідача борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 79626,12 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, заборгованість відповідача перед державним бюджетом України виникла у зв'язку з порушенням ним законодавства України про патентування, норми регулювання обліку готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України В«Про державну податкову службу УкраїниВ» (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин), податкові органи подають позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках, коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідачу за останнім відомим місцем реєстрації (а.с. 5-7), у відповідності з приписами ст. 183-2 КАС України, надіслано копію ухвали про відкриття провадження у справі та пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються, або заяву про визнання позову. Але вказані документи були повернуті з відміткою "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 19-20), та, зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України, вважаються врученими. У визначений строк відповідачем не було надано заперечень чи заяви про визнання позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Командитне товариство "Едвард і компанія" зареєстроване виконавчим комітетом Роменської міської ради 11.07.2005 р., код ЄДРПОУ 33219242. Зазначене підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5-7).

Роменською міжрайонною державною податковою інспекцією на підставі направлень на перевірку № 575 від 07.09.2010 (а.с. 9) та № 545 від 21.08.2010 (а.с. 10) була проведена позапланова виїзна перевірка КТ "Едвард і компанія" з питань дотримання вимог "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за період з 01.04.2008 по 30.06.2010. В ході перевірки було встановлено порушення п. 2.3 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні від 15.12.2004 № 637, а саме: перевищення граничної суми готівкового розрахунку підприємства із іншим підприємством, перевищення суми ліміту на загальну суму - 39813,06 грн.

За результатами перевірки був складений акт про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства № 565/2303/33219242 від 09.09.2010 (а.с. 22-25).

На підставі вищевказаного акта перевірки до відповідача рішенням № НОМЕР_1 від 24.09.2010 (а.с. 15) за порушення законодавства про патентування та норм обігу готівки були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 79626,12 грн.

Зазначене вище рішення відповідач оскаржив до ДПА України та рішенням про результати розгляду скарги (а.с. 12-13) ДПА України залишило без змін рішення Роменської МДПІ та рішення ДПА в Сумській області, а скаргу без задоволення.

Відповідно до п.2.3. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637, гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобам.

Зазначені обмеження не поширюються на розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами; добровільні пожертвування та благодійну допомогу; використання коштів, виданих на відрядження;

У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси.

Відповідно до п. 1 постанови Правління Національного банку України від 09.02.2005 р. № 32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку" така гранична сума встановлена у розмірі 10000 гривень.

Згідно абз.1 п.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі суми виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.

Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.

Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Таким чином, застосування позивачем штрафних (фінансових) санкцій до відповідача за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій є обґрунтованим, а позовні вимоги щодо стягнення заборгованості по таким санкціям в сумі 79626,12 грн. такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до командитного товариства "Едвард і компанія" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій - задовольнити.

Стягнути з командитного товариства "Едвард і компанія"(42004, Сумська область, м. Ромни, вул. Полтавська, буд. 190, ідентифікаційний код - 33219242) борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 79626 (сімдесят дев'ять тисяч шістсот двадцять шість) грн. 12 коп. на бюджетний рахунок № 31113104700011, код 23635184 в установі банку ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу НОМЕР_2.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.09.2011
Оприлюднено22.09.2015
Номер документу50407841
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/5604/11

Постанова від 06.09.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Є.Д. Кравченко

Постанова від 06.09.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Є.Д. Кравченко

Ухвала від 05.08.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Є.Д. Кравченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні