Валківський районний суд Харківської області
м. Валки, вул. Дідоренко, 44, 63002, (05753) 5-13-33
Справа № 2-229/2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2010 року м. Валки
Валківський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Степаненко Г.І.
при секретареві Неділько І.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Валки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі виконавчого комітету Валківської міської ради м. Валки про надання додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, третя особа - Валківська державна нотаріальна контора,
ВСТАНОВИВ:
16 березня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про надання додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
В своїй позовній заяві він зазначив, що 12 квітня 2006 року померла його мати, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті залишилося спадкове майно, а самеАДРЕСА_1. розташована за адресою вул. Перемоги, №10, м. Валки Харківської області. При цьому, у вищевказаній квартирі, яка була приватизована на момент її приватизації проживали інші члени сім»ї і свідоцтво про право власності на житло було видано з вказівкою на те, що вищевказана квартира належить в тому числі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2А.) на праві власної, загальної спільної власності.
Позивач звернувся до державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадкового майна, після смерті матері, але йому було відмовлено в зв"язку з тим, що ним пропущено строк подачі заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та пояснив, що позивач є спадкоємцем за законом на спадкове майно, що належало на день смерті його матері ОСОБА_2
Після смерті матері позивач не подавав заяву в нотаріальну контору в зв»язку з тим, що вважав, оскільки інших спадкоємців у його матері немає і, крім того, у неї немає іншого спадкового майна, то в нотаріальну контору він може звернутися в будь - який час після смерті матері.
Представник відповідача територіальна громада в особі Валківської міської ради та представник третьої особи Валківська державна нотаріальна контора Харківської області в судове засідання не з»явилися, хоча належним чином були повідомлені про день та час слухання справи.
В разі якщо позивач позов підтримує, а відповідач позов визнає, суд вважає можливим ухвалити рішення під час проведення попереднього судового засідання.
Виходячи із вищевикладеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
Із матеріалів справи видно, що 12 квітня 2006 року померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серія 1-ВЛ № 051546, виданого Черемушнянською сільською радою Валківського району Харківської області 14 квітня 2006 року, актовий запис № 5.
Позивач ОСОБА_1 є сином померлої, що підтверджується копією свідоцтва про народження, серія 11-ВІД № 289595, виданого 19 травня 1969 року Долбинським сільським РАГСом село Долбино та копією свідоцтва про одруження, серія 1-ВЛ № 015745 виданого Черемушнянською сільською радою Валківського району Харківської області 16 серпня 1997 року, актовий запис № 5, із якого видно, що ОСОБА_3, змінила прізвище на ОСОБА_2
Після її смерті залишилося спадкове майно, а самеАДРЕСА_1 розташована за адресою вул. Перемоги, № 10, м. Валки Харківської області, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло.
Позивач в установлений законом строк не звернувся із заявою до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, так як був юридично необізнаним, вважав, що, поскільки інших спадкоємців немає, то в нотаріальну контору він може звернутися в будь - який час.
У відповідності до ч.З ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
При таких обставинах, суд вважає причину пропуску строку звернення із заявою до державної нотаріальної контори поважною, і вважає необхідним надати додатковий строк для прийняття спадщини, а саме: три місяці після набрання рішенням суду законної сили.
Керуючись ст.1272 ЦК України, ст.ст. 10,11,12,60,130,174,208,209,212-215,218 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, на все спадкове майно, що на день смерті належало ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка померла 12 квітня 2006 року, строком три місяці з дня набрання чинності рішенням суду.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Валківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50571896 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Валківський районний суд Харківської області
Степаненко Г. І.
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Киричок Станіслав Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні