Ухвала
від 18.09.2015 по справі 804/14382/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 вересня 2015 р. о 12 год. 00 хв. справа 804/14382/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали подання ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області до ТОВ Алюр-Тур про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

17.09.15 року о 14 год. 38 хв. ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням до ТОВ Алюр-Тур про стягнення заборгованості у розмірі 615,35 грн.

Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд при винесенні рішення виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Частинами 3 і 4 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою. У разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Тобто, як зазначає Вищий адміністративний суд України в Інформаційному листі від 02.02.2011 р. № 149/11/13-11, статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання. Водночас, у частині, що не врегульована статтею 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 КАС України.

Виходячи з наведенного суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Оскільки, нормами ч. 3 ст. 183-3 КАС України безпосередньо не визначено надання разом із поданням контролюючого органу доказів сплати судового збору за подачу такої заяви, суд вважає, що в данному випадку слід застосовувати загальні норми, встановлені ч. 3 ст. 106 КАС України, що, на думку суду, не суперечить особливостям розгляду справ, визначених ст. 183-3 КАС України.

Суд також зазначає, що відповідно до ст. 2 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами, внесеними Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22.05.2015 р. №484 - VIII), платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви, іншої заяви та скарги, передбаченої процесуальним законодавством. (ч.1 ст. 3 Закону № 3674-VI).

Частиною 2 ст. 3 Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено вичерпний перелік обставин, коли судовий збір за подання позовних заяв, інших заяв, скарг не справляється. Так, судовий збір не справляється за подання:

1) заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;

2) заяви про скасування судового наказу;

3) заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення;

4) заяви про поворот виконання судового рішення;

5) заяви про винесення додаткового судового рішення;

6) заяви про розірвання шлюбу з особою, визнаною в установленому законом порядку безвісно відсутньою;

7) заяви про встановлення факту каліцтва, якщо це необхідно для призначення пенсії або одержання допомоги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;

8) заяви про встановлення факту смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

11) заяви про надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;

12) заяви про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу;

13) позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду;

14) заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб у разі, якщо представництво їх інтересів у суді відповідно до закону або міжнародного договору, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, здійснюють Міністерство юстиції України, суб'єкти надання безоплатної вторинної правової допомоги та/або органи опіки та піклування або служби у справах дітей;

15) клопотання про визнання і виконання рішення іноземного суду відповідно до міжнародного договору України, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України та яким не передбачено плату під час звернення до суду, подання апеляційної та касаційної скарг у таких справах.

З наведеного переліку вбачається, що за подання до суду звернення контролюючого органу у вигляді подання, заявник від сплати судового збору не звільняється.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. За подання до суду суб'єктом владних повноважень позовної заяви немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Як вбачається з матеріалів подання, докази сплати судового збору суду не надані.

До осіб, яким надані пільги щодо сплати судового збору, які визначені ст.. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI , заявник не відноситься, підстави для звільнення податкового органу від сплати судового збору не наведені.

За таких обставин, суд вважає, що подання не відповідає вимогам ст. 183-3 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст. 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

На підставі викладеного суд залишає подання без руху та пропонує заявнику усунути наступні недоліки, а саме:

- Належним чином сплатити судовий збір та надати суду докази його сплати (оригінал платіжного доручення про сплату судового збору).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 183-3 КАС України, -

у х в а л и в:

Подання ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області до ТОВ Алюр-Тур про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків подання, а саме: належної сплати судового збору до 16-00 год. 18 вересня 2015 року.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки ст.186 КАС України.

Суддя І.В.Тулянцева

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.09.2015
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50606951
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/14382/15

Постанова від 21.09.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Ухвала від 18.09.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Ухвала від 18.09.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні