МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.08.2015 р. Справа № 814/2368/15
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Середа О.Ф. , розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом: Снігурівського районного центру зайнятості Миколаївської області, м. Снігурівка
до відповідача: ОСОБА_1, с. Новотимофіївка, Снігурівський район
Суть спору: стягнення незаконно отриманої допомоги в розмірі 2229, 71 грн.
в с т а н ов и в:
Снігурівський районний центр зайнятості Миколаївської області (надалі - позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення незаконно отриманої допомоги в розмірі 2229, 71 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що під час перебування відповідача в статусі безробітного вона перебувала у трудових відносинах з ПВКФ "РОС" та ТОВ ВКП "ССМУ-10", що призвело до незаконного, на думку позивача, отримання нею допомоги по безробіттю.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення суду не подав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі, яку вчасно отримав відповідно до відмітки про вручення на поштовому повідомленні.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 30.09.2014 року звернувся до Снігурівського районного центру зайнятості Миколаївської області щодо працевлаштування та надання статусу безробітної.
Того ж дня позивачем відповідачу надано статус безробітної та з 08.10.2014 року йому призначена допомога по безробіттю.
08.06.2015 року відповідачем припинено реєстрацію у зв»язку з встановленням факту виконання особою оплачуваної роботи, зайняття іншим видом діяльності згідно із статтею 4 Закону україни "Про зайнятість населення".
В результаті здійснення обміну інформацією з ПФУ від 07.04.2015 року про періоди зайнятості особи отримана інформація, що ОСОБА_2 під час перебування на обліку, як безробітна, отримувала дохід на ПОУ: ПАТ "Телеканал Інтер" на умовах цивільно - правової угоди № 264.
15 травня 2015 року Шевченківським районним центром зайнятості було проведено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», про що був складений акт № 656.
В ході перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 дійсно перебував в трудових відносинах з ПВКФ "РОС" з 05.02.2015 року по 28.02.2015 року та з 01.03.2015 по 31.03.2015, з 01.04.2015 року по 30.04.2015 року з ТОВ ВКП "ССМУ - 10" по цивільно - правовим договорам та отримував винагороду.
Інформацію про те, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідач перебував у трудових відносинах та отримувала дохід від ПВКФ "РОС" та ТОВ ВКП "ССМУ - 10" відповідач приховав, що спричинило незаконне отримання ним допомоги по безробіттю в сумі 2229,71 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяВ» застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяВ» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
15.06.2015 року на адресу відповідача направлено претензію, якою відповідача повідомлено про необхідність повернення коштів центру зайнятості.
Відповідно до п. 8 В«Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпеченняВ» у разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Однак, відповідач всупереч законодавству добровільно не відшкодувала безпідставно отримані нею в якості допомоги по безробіттю кошти.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, заперечення на адміністративний позов не надав, станом на день розгляду справи доказів погашення боргу не подав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 122, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Снігурівського районного центру зайнятості Миколаївської області задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (вул. 8 Березня, 17, с. Новотимофіївка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57378) на користь Снігурівського районного центру зайнятості Миколаївської області (р/р 37178001000499, код ЄДРПОУ 22441816, банк ГУДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013) заборгованість у сумі 2 229, 71 грн. (дві тисячі двісті двадцять дев"ять гривень 71 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Головуючий суддя О. Ф. Середа
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2015 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50620615 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Середа О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні