ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про порушення справи про банкрутство
"15" вересня 2015 р. Справа № 923/830/15
Суддя господарського суду Херсонської області Сулімовська М.Б., при секретарі Ільонок В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
до боржника: приватного підприємства "Юг Инвест", м.Херсон, код ЄДРПОУ 38151713
про порушення справи про банкрутство
за участю представників сторін:
від ініціюючого кредитора: ОСОБА_1, представник за довіреністю №324/9/21-03- 10-20 від 22.01.2015р.,
від боржника: не прибув
Кредитор ОСОБА_2 податкова інспекція у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника приватного підприємства "Юг Инвест", м.Херсон на підставі ст.ст.10-12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою від 02.06.2015р. господарський суд Херсонської області повернув заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду у зв'язку із неподанням кредитором документів, обов'язковість яких встановлена приписами статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та нормами Господарського процесуального кодексу України.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 06.07.2015р. ухвалу місцевого господарського суду від 02.06.2015р. скасовано, справу передано до господарського суду Херсонської області на стадію прийняття заяви про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою від 20.07.2015р. господарський суд прийняв заяву про порушення справи про банкрутство, призначив розгляд справи у підготовчому засіданні на 02.09.2015р., зобов'язав кредитора і боржника надати додаткові докази. Цією ж ухвалою суд зобов'язав арбітражного керуючого ОСОБА_3, визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, до дня підготовчого засідання надати суду заяву про участь у справі.
Ухвалою від 02.09.2015р., у зв'язку із неявкою боржника та неподанням кредитором витребуваних судом доказів у повному обсязі, розгляд справи у підготовчому засіданні було відкладено на 15.09.2015р.
Арбітражним керуючим ОСОБА_3, кандидатуру якого визначено автоматизованою системою, 28.07.2015р. подано заяву про участь у справі.
27.07.2015р. і 04.08.2015р. із заявами про участь у справі звернулись арбітражні керуючі ОСОБА_4 та ОСОБА_5
14.08.2015р. ініціюючим кредитором подано до суду додаткові докази по справі.
В судове засідання представник ініціюючого кредитора прибув.
Боржник, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, явку уповноваженого представника не забезпечив.
Ухвала від 20.07.2015р. про прийняття заяви до розгляду та призначення підготовчого засідання на 02.09.2015р., направлена на адресу боржника, вказану кредитором у заяві, повернулася до суду із відміткою поштового відділення про відсутність юридичної особи за вказаною адресою.
Ухвала суду від 02.09.2015р. про відкладення розгляду справи у підготовчому засіданні, направлена боржникові за адресою, відомості щодо якої містяться в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до матеріалів справи не повернулась.
Відповідно до п.3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом статті 64 ГПК України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи, що ухвалу про призначення до розгляду справи у підготовчому засіданні було направлено боржникові за адресою, відомості щодо якої містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, суд дійшов висновку, що боржник приватне підприємство "Юг Инвест" є належно повідомленим про час і місце проведення судового засідання.
У зв'язку із неявкою в судове засідання боржника та неподання ним витребуваних судом доказів суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Представник податкової інспекції підтримав заяву про порушення справи про банкрутство ПП "Юг Инвест", просить суд її задовольнити.
Дослідивши матеріали заяви, заслухавши пояснення кредитора, господарський суд -
встановив :
Кредитор ОСОБА_2 податкова інспекція у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області звернувся до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство, мотивуючи свої вимоги неспроможністю боржника приватного підприємства "Юг Инвест", м.Херсон задовольнити протягом більше трьох місяців вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 20.07.2015р. прийнято заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду, призначено підготовче засідання суду.
За приписами статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 17.07.2015р. №20931465 (а.с.70-72) боржник - приватне підприємство "Юг Инвест" є юридичною особою, ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1.
Як платник податків боржник перебуває на обліку в ОСОБА_2 податковій інспекції у м.Херсоні.
З матеріалів заяви слідує, що боржник має заборгованість перед ДПІ у м.Херсоні в загальній сумі 11676880 грн. 56 коп. з податку на прибуток приватних підприємств і податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань.
Суд зазначає, що предметом заяви про порушення справи про банкрутство є вимога про порушення стосовно боржника справи про банкрутство, що ґрунтується на неплатоспроможності боржника. Підставою для подачі заяви є наявність сукупності обставин, що вказують на неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредитором (кредиторами). Виклад обставин, на яких ґрунтуються вимоги заявника включає зазначення доказів наявності грошового зобов'язання боржника у розмірі, що перевищує триста мінімальних заробітних плат, здійснення заходів щодо стягнення боргу в позовному порядку, наявності порушеного виконавчого провадження щодо примусового стягнення боргу. Законодавець встановлює вимоги до доказів, які є допустимими при підтвердженні безспірності грошових вимог. Безспірними є грошові вимоги, які підтвердженні рішенням суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили.
До обставин, на яких заявник обґрунтовує свої вимоги, відносять факти, що мають юридичне значення і які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування у справі про банкрутство - це сукупність обставин, які необхідно встановити для висновку про неплатоспроможність боржника і прийняття господарським судом ухвали про порушення справи про банкрутство. До них відносяться обставини, визначені в п.3 ст.10 Закону про банкрутство.
Так згідно з п.3 статті 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична або фізична особа-підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності; безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Згідно з ч.2 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.
Відповідно до абз.4 ч.7 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Враховуючи зміст ст.95 Податкового кодексу України, ч.3 ст. 10, ч.7 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд зазначає, що доказами в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України в постанові від 29.04.2015 р. у справі №920/629/14.
Дослідивши матеріали заяви ДПІ у м.Херсоні та додані до неї докази, суд констатує, що безспірні вимоги кредитора до боржника ПП "Юг Инвест" складають 11676880 грн. 56 коп., з яких 8878688,00 грн. основного боргу, 2222056,16 грн. штрафних санкцій і 576136,40 грн. пені, що підтверджено постановами Херсонського окружного адміністративного суду від 29.11.2013р. у справі №821/4225/13-а та від 25.06.2014р. у справі №821/1858/14.
З метою вжиття заходів погашення кредиторської заборгованості за рахунок майнових активів боржника кредитором було направлено відповідні запити щодо встановлення наявності зареєстрованого за товариством майна.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №28636736 від 27.10.2014р. у Державному реєстрі відомості про зареєстроване за боржником нерухоме майно відсутні.
За довідками Центру ДАІ №6501 м.Херсон від 29.09.2014р. №6/12057 та Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області від 20.10.2014р. №05-11/5144/4628 сільськогосподарська техніка та автомототранспорт за боржником не зареєстровані.
Платіжні вимоги (інкасові доручення) на сплату податкового боргу до банківських установ не виставлялись у зв'язку із відсутністю відкритих рахунків.
Отже вимоги кредитора Державної податкової інспекції у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області визнаються судом у сумі 11676880 грн. 56 коп., з яких 8878688,00 грн. основного боргу, 2222056,16 грн. штрафних санкцій і 576136,40 грн. пені, які є безспірними та підтверджені документально.
Боржником доказів погашення боргу чи заперечення по вимозі кредитора до суду не подано.
Таким чином, зазначені обставини свідчать про неплатоспроможність боржника і його неспроможність на протязі більше трьох місяців задовольнити грошові вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та дають підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника і застосування по відношенню до боржника судових процедур банкрутства, оскільки погашення боргу можливе не інакше як через відновлення платоспроможності боржника, у зв'язку з чим суд вважає заяву Державної податкової інспекції у м.Херсоні про порушення провадження у справі про банкрутство боржника приватного підприємства "Юг Инвест" обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Порушуючи провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Юг Инвест" суд вводить процедуру розпорядження майном боржника призначає розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 (Свідоцтво №610 від 11.04.2013р., адреса для листування: 69059, м.Запоріжжя, вул.Комарова, буд.2 каб.104), кандидатуру якого визначено автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, та який, відповідно до поданої заяви про участь у справі, не має обмежень, встановлених Законом.
При цьому, заяви арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на участь у справі судом не розглядаються, оскільки автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого визначено кандидатуру арбітражного керуючого і останнім надано згоду на таке призначення.
З врахуванням положень статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд встановлює арбітражному керуючому ОСОБА_3 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень, шляхом її авансування заявником - ініціюючим кредитором ОСОБА_2 податковою інспекцією у м.Херсоні.
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, в порядку, визначеному Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженому постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. №16, суд здійснює офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 10, 16, 19, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Заяву кредитора Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області про порушення справи про банкрутство боржника приватного підприємства "Юг Инвест" (ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1) задовольнити.
2. Порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Юг Инвест" (ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1) .
3. Визнати безспірні вимоги ініціюючого кредитора Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області до боржника приватного підприємства "Юг Инвест" (ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1) в сумі 11676880 грн. 56 коп., з яких 8878688,00 грн. основного боргу, 2222056,16 грн. штрафних санкцій і 576136,40 грн. пені.
4. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, протягом якого забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; виконання вимог, на які поширюється мораторій; нарахування неустойки (штрафу, пені), застосування інших фінансових санкцій за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
5. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - приватного підприємства "Юг Инвест" (ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1) на строк 115 календарних днів.
6. Призначити розпорядником майна боржника приватного підприємства "Юг Инвест" арбітражного керуючого ОСОБА_3 (Свідоцтво №610 від 11.04.2013р., адреса для листування: 69059, м.Запоріжжя, вул.Комарова, буд.2 каб.104).
7. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_3 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень, шляхом її авансування заявником - ініціюючим кредитором.
8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "Юг Инвест" (ідентифікаційний код 38151713, юридична адреса: 73000, АДРЕСА_1) , текст якого додається.
9. Зобов'язати розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_3:
- не пізніше 04.11.2015р. подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів; в порядку п.5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подати письмовий звіт про надісланні всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду їх вимог та докази їх отримання кредиторами;
- не пізніше 04.11.2015р. скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду;
- разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість, провести інвентаризацію майна боржника не пізніше 16.11.2015р. Відомості про результати проведеної інвентаризації подати суду до попереднього засідання.
10. Призначити справу до розгляду в попередньому засіданні на "17" листопада 2015 р. о 10:40 год., яке відбудеться в залі судових засідань № 318 господарського суду (м. Херсон, вул.Горького,18).
11. Участь в засіданні представників кредиторів, боржника і розпорядника майна визнати обов'язковою.
12. Копію ухвали надіслати - кредитору, боржнику, розпоряднику майна - арбітражному керуючому ОСОБА_3, ВДВС Дніпровського РУЮ у м.Херсоні, Реєстраційній службі Суворовського РУЮ у м.Херсоні, Дніпровському районному суду м.Херсона, Державному органу з питань банкрутства.
За приписами п.13 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2015 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50666533 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні